PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : انجمن نوازندگان گیتار الکتریک؟

صفحه ها : 1 2 [3]

Anonymouse
26th August 2008, 12:19 AM
بیا عزیز کل صداسازیه اسلش
[Only registered and activated users can see links]

دیسترشن هم فکر کنم بیشتر از امپ میگیره و اگه پدالی هم باشه پداله مارشاله
واه هم که crybaby

amirbala
26th August 2008, 02:50 AM
رفقا ببینید یکی از بزرگترین سازندگان گیتار الکتریک یعنی آقای Ed Roman در مورد گیتارهای مدل لس پاول گیبسون چی گفته:

have played many copy Gibsons that are every bit the same or better quality than what Gibson peddles. My issues with Gibson are the fact that the designs are primarily incorrect. The pickups are misplaced the headstock is too big. The headstock angle is wrong, The necks break like tissue paper, The weight is incorrectly distributed, The Guitars are muddy sounding, They weigh far too much, The necks are too short, The neck joint prevents sound from transmitting to the pickups, The pickups are floating, The inlays are plastic, I could go on but what's the point. The guitars you own could easily be better than Gibson but they still have the same design flaws because they are copies. (Although I've never seen a broken copy)

البته این رو در جواب سوال یکی از بینندگان سایت [Only registered and activated users can see links] نوشته بود.:cheshmak: اگه واقع بین باشید متوجه میشد که جدا داره راست میگه و به همین خاطره که اکثر گیتاریست های جدید دارن به سمت کمپانی های ژاپنی یا مکزیکی گرایش پیدا می کنن.:head: گفته بود اینقدر دسته ی های گیتار اسلش شکسته بود آخر سر اسلش مجبور شد گیتار هاشو بده به یه سازنده ی خصوصی تا براش همون طرح لس پاول رو در بیاره. خیلی از گیتار های اسلش واقعا توسط گیبسون تولید نشدن. البته بعدا گیبسون گیتارهای اسلش را خیلی با دقت ساخت.

حتی گفته بود گیتار های گیبسون در خیلی از موارد توی کارخونه و موقع ساخت میشکنن و سازندگان دوباره چوپ ها رو با سیریش به هم میچسبونن و روش رنگ میبرن. و جالب اینه که یکی از سازندگان معروف کارخونه ی گیبسون که سال ها توی اون کارخونه کار میکرد هم این حرف رو پذیرفت.:tajob:

البته بیشتر حرفش اینه که گیتارهای گیبسون واقعا ارزش قیمتی که دارن رو ندارن که از نظر من هم داره راست میگه.:no: شخصا اگه جولوی من دو تا گیتار به صورت کاملا مجانی بذارن -- یکیش لس پاول گیبسون باشه و اون یکیش هم esp eclipse -- مطمئن باشید من دومی رو انتخاب میکنم:thumbsupsmileyanim:
الآن دقیقا یادم نیست کدوم صفحه از اون سایت بود ولی اگه پیدا کردم لینک صفحه رو می ذارم براتون. به هر حال Ed Roman کسی نیست که رو هوا بخواد حرفی بزنه.

گیبسون برندی هستش که همه دوست دارن حداقل یه دونه ار اونها رو داشته باشن ولی خداییش از نظر راحتی کار و نواختن با اون هیچ حرفی واسه گفتن نداره. همه بیشتر واسه اسم روی سر دسته دنبالشن. از نظر من هم گیتار واقعا خوبیه و نه به اندازه ایی که بالاش پول میدید. به هر حال هر کی یه نظری داره. ولی گوش کردن به نظر آقای Ed Roman هم خالی از لطف نیست.:cigar:

Crystal_Planet
26th August 2008, 03:10 AM
من هم با نظر آقاى Ed موافقم .
از نظر من بهترين گيتارها به ترتيب
Fender
،Ibanez
،gibson
،esp.

Anonymouse
26th August 2008, 03:13 AM
گرچه گیتارای لس پاول رو خیلی دوست میدارم ولی خوب ed roman دیگه حرفش سنده
البته خوب منم فقط دوست دارم نمیخرمش

amirbala
26th August 2008, 03:20 AM
PRS
ESP
GIBSON
IBANEZ

فندر کلا چون بیشتر سینگل میزنه من نظری در موردش نمی دم:coolsmiley02:
IBANEZ واقعا گیتار خوش دستیه ولی چون اصرار زیادی به استفاده از پیکاپ های خودش و چوب BASSWOOD داره به نظرم رده ی چهارم باشه بهتره. یه LTD دویست هزار تومنی هم تجهیزاتش مدرن تر از خیلی از گیتار های پرستیژ IBANEZ هست.

Iranian_Gamer
26th August 2008, 03:50 AM
سلام به همگی خسته نباشین.
اگه میشه قیمت این چند تا رو بگین.
Ibanez GRG170DX(اگه میشه یه توضیح کوتاه هم درباره این بدین:gol:)
Ibanez GSA60
Roland Cube 15x
ممنون:gol:

spiritinblack
26th August 2008, 09:21 AM
بهترین گیتار به صورت خاص وجود نداره . چون خیلی از شرکتها گیتارهای مدل بالاشون گیتارهای خوبین. بستگی دارد که آدم دنبال چه جور گیتاری باشه. ولی اگه فقط حرف کیفیت ساخت باشه این شرکتها از همه بهتر میتونن باشن
PRS
Music Man
Suhr

smart
26th August 2008, 09:28 AM
همه گيتار هاي دنيا خوبن هيچ کدوم بد نيستند ( مگر غلابي باشه)

اما حرف اون اقا در مورد گيبسون

دسته گيتار گيبسون رو موقعه ساخت نميشکنه بلکه از 5 جا بطوره موازي
ميبرن بعد با چرخوندن در مسير هاي مختلف دوباره ميچسبونند ( حتي ايبانز هم همين کار رو از گيبسون تقلييد کرده سري پرستيج )

ايين حر فها فقط براي تبليقات شونه بين ايبانز ژاپني و امريکايي خيلي اختلاف وجود داره

اگر گيبسون و فندر بد بودند اين همه سازندگان گيتار مثل ايبانز و ltd و... از گيبسون و فندر تقلييد نمي کردند

فندر هم گيتار عاليه ايه نمي دونم چرا تو ايران اينقدر از سينگل بدشون مياد صداي قشنگي داره

هر پيکاپ جايي داره نميشه گفت فقط هامبکر يا فقط سينگل يا اکتيو ( من هر سه پيکاپ رو دوست دارم)

خيلي مهم :

هر پيکاپ فقط يک صدا تولييد نميکنه بلکه چندين صدا تولييد ميکنه و براحتي ميشه به صداي مورد علا قه پيکاپ رسيد اگر در رنج صداش باشه ( کاري که همه نوازندگان گيتار در جهان انجام ميدند)

در مورد گيتار هر دستي و حالت فيزيکي انسانها با هم فرق ميکنه يعني فلان گيتار رو شما ميگي خوشدست ولي من ميگم نه در صورتي که هردوي گيتار ها عالين ربطي به بد بودن گيتار نداره

فقط شکل فيزيکي وخصوصا دست ادمهاست که اين همه طرا حي هاي مختلف دسته گيتار رو بوجود امورده (کاري به مدل و برند ندارم فقط طرح هاي دسته گيتار)

amirbala
26th August 2008, 10:56 AM
آره خوب هیچ کی نمی تونه بگه چه گیتاری خوبه یا بده و جدا شاید یکی با یه گیتاری حال بکنه بقیه اصلا قبولش نداشته باشن. از نظر من هم خوش دست بودن گیتار اصلا به گیتار ربط نداره و همش مربوط میشه به احساس نوازنده.:ok:

Ed Roman آدم نا آشنایی در زمینه ساخت گیتار الکتریک نیست و خب حرفی که میزنه به احتمال قوی مستنده البته اگه مستند هم نبود وقتی یکی از خود گیبسون پیدا میشه که حرفش رو تایید میکنه خود به خود مستند به حساب میاد. و به احتمال خیلی قوی تر این آقا از روش های مختلف ساخت دسته خبر داره, چیزی که اونجا مد نظر بود "شکستن" به حالت نا خودآگاه بود. یعنی گیتار ها جدا" شکسته میشن نه اینکه اون های رو برای انجام کارهای مربوط به ساخت بشکنن. عکس های زیادی هم توی اون Page گذاشته بود. مثلا موقع join کردن دسته به بدنه یا موقع روتوش و رنگ کاری روی چوب وقتی مشغول کار هستن دسته یه دفعه از بده بدنه میشکنه یا خودش رو باز میکنه. منظورش این بود:coolsmiley02:

فندر و گیبسون هم چون جزو کارخونه های قدیمی به حساب میان و نوازنده های زیادی قدیم باهاشون میزدن و از جهتی هم از نظر ظاهری شکل مناسبی دارن بیشتر مورد تقلید قرار میگیرن وگرنه فکر نکنم به خاطر مسایل تکنیکی بخوان از اون ها تقلید کنن:whistle:

البته از حق نگذریم که هر کاری یه اصولی داره. مثلا دوچرخه باید دو تا چرخ داشته باشه. اصولش اینه. حالا یکی بیاد اونو با یه دونه چرخ بسازه و بگه خیلی هستن که با همین یه چرخ هم راحتن زیاد حرف درستی به نظر نمی رسه. باز شما وارد تری, ولی اشکالاتی که Ed Roman به گیتار های لس پاول گرفته بود همه تکنیکی بودن, مثل سنگین بودن بیش از حد گیتار یا مناسب نبودن زاویه سر دسته با خود دسته یا چیزهایی از این قبیل. خود Ed Roman شدیدا روی گیتار های امریکایی تعصب داره.

به هر حال من که خودم تا به حال یه گیبسون دستم نگرفتم که حتی بخوام در مورد احساسم صحبت کنم ولی خب شنیدن نظر یکی مثل Ed Roman می تونه باعث بشه تعصبی که روی گیتار های مختلف مخصوصا گیبسون وجود داره از بین بره و نوازنده ها با فکر باز تری گیتار خودشون رو انتخاب کنن. بعدشم هی برن گیتار بزنن کلشون رو اینطوری کنن ----> :head::head::head: :ok:

smart
26th August 2008, 01:15 PM
درست ايين حرف که از محل اتصال دسته به بدنه ميشکنه علت داره :

گيتار گيبسون تفاوتش بابقيه گيتارها تو همينه که دسته با بدنه يک تيکه هست يعني با پيچ وصل نميشه ( کمپانيهاي ديگه هم چنيين کاري کردند ولي گيبسون اولين بار ايين کا رو کرد )

اما چه تاثيري داره يک تيکه بودن :

ابتدا ميدونيم نحوه ساخت پيکاپ نک با بريدج فرق ميکنه درست و براي همين صداشون هم متفاوته

اما گيبسون لسپائول اختلاف صداي نک با بريدج تنها در ساخت پيکاپ نيست !!!

دسته گيتار لس پائول تا زيره پيکاپ نک يک تيکه اومده يعني پيکاپ نک يک جورايي روي دسته گيتار نصب ميشه ( نه روي بدنه گيتار )
وبا يک پيچ مهره شماره 6 در زيره چيکاپ به دنه وصل و با چسب محکم ميشه

يه جوره ديگه توضيح بدم محفظه پيکاپ نک بادسته يک تيکه است

براي هعمين صدا پيکاپ نک لس پائول زنگ خاص همراه با بمي و در عين حال از درون شفافه

اونايي که عاشق گيتاره گيبسون هستند مثل من بيشتر بخاطره همين صداي پيکاپ نک هست

کلا اگر در کنسرتها نگاه کني از پيکاپ نک لسپائول براي بعضي سولوها و ارپژها و يا ملودي هاي باصداي کليين يا خام و ...

البته از ايين نحوه ساخت گيتار کمپانيهاي ديگه هم روي بعضي از مدل گيتار هاشون استفاده کردند

بعد قسمت دوم زاويه سردسته گيتاره گيبسون

توضيح :

اکثر گيتار ها براي اينکه سي به گوشواره ها يا تيونر و نت سر دسته گيتار کاملا در يک راستا با شه و از روي نت احيانا بلند نشه

از گايد استفاده ميشه

اما گيبسون به علت زاويه زايدي که به سردسته ميده نيازي به گايد نداره

براي همين گيبسون رو نميتوني از پشت روي يک ميز بزاري چون سردسته گير ميکنه وبه دسته فشار وارد ميکنه

.

Crystal_Planet
26th August 2008, 04:35 PM
سلام
استادsmart شما چرا تو فستيوال گيتار شركت نمى كنيد؟؟؟؟ :coolsmiley02:

amirbala
26th August 2008, 05:17 PM
خب الآن من یه ltd mh-400 دارم که دستش کاملا یه تیکه هستش و از بالا تا آخرین نقطه بدنه یه سره شده و جفت پیکاپ هام روی دسته است. این حرکت تاثیری روی پیکاپ سمت brigde هم میذاره؟:wubsmiley:

بعدشم من توی چن تا کلیپ و اجرای زنده از کرک همت و سانتانا دیدم که اینا دریچه پشت bridge رو که فنر ها توش قرار دارن رو باز میذارن. این قضیه تاثیری روی صدا داره یا اینکه فقط چون زیاد با اکشن گیتارشون ور میرن دیگه حوصله ندارن روپوش رو بذارن سره جاش؟ آخه این مساله رو شنیدم که با کابینت ها هم میکنن. یعنی خیلی ها هستن که کاور پشت کابینت هاشون رو ور میدارن و پشت کابینت لخت میمونه؟

Anonymouse
26th August 2008, 08:30 PM
منم یه چیزایی در مورد اینکه پشت کابینت رو باز کنی و بلنگو ها باز باشن بهتره یه چیزایی شنیدم ولی نمیدونم صحت داره یا نه

Crystal_Planet
26th August 2008, 08:46 PM
ببينم منظورت از تکابینت همون تورى جلو بلندگو؟ :blinksmiley:

smart
26th August 2008, 08:55 PM
به گيتاره شما و گيتار هاي مشابه مثل ايبانزهاي سري rgt ويا پرو تو ها و بعضي گيتار بيسها و ...

ميگن ميپل سنتر البته ميپل سنتر با گيبسون فرق داره

چوب دسته گيبسون ماهاگوني و دستش فقط تا پيکاپ نک اومده و تموم ميشه يک تيگه گيش و بدنه ان در مرکز ماهگونی و در رو ان میپل

براي همين صداش مثل گيبسون نميشه (به خاطر چوب)

يه چيزه ديگه هم که پيکاپ بريدج روي بدنه ولي رو لايه 1.5 سانتي متري ميپل نصب ميشه

البته ميپل سنتر يعني يک تيکه بودن دسته از بال تا پايين روي صدا تاثير گزاره

سوال دوم

بله روي صداي پيکاپ بريدج و هم روی استحکام تاثير ميزاره

سوال سوم

باز کردن کاور پشت گيتار و کابینتها ؟

ایین طوری بگم صدا رو تیز تر میکنه از بمی خارج میکنه تا حدودی

سوال دوست دیگمون

اخه من فقط میتونم گیتار بزنم کار کردن با ایین گیتار پرو و میکس ایین جور چیزها رو ندارم

بدونه برنامه بخواین شرکت میکنم
.

Iranian_Gamer
26th August 2008, 08:56 PM
سلام به همگی خسته نباشین.
اگه میشه قیمت این چند تا رو بگین.
Ibanez GRG170DX(اگه میشه یه توضیح کوتاه هم درباره این بدین)
Ibanez GSA60
Roland Cube 15x
ممنون

یعنی کسی نیست که به سوال های ما جواب بده!!؟؟؟؟:tajob:

Crystal_Planet
26th August 2008, 11:20 PM
smart جان شما براى شركت تو مسابقه فقط بايد برنامه گيتار پرو و يه برنامه كه صدا گيتار رو ركورد كنه داشته باشى.
ما فايل تب آهنگ منتخب رو ميذاريم .
شما تنها كارى كه بايد كنى اين كه بجاى صداى گيتار اين برنامه خودت بزنى. :cigar:

amirbala
26th August 2008, 11:44 PM
یعنی کسی نیست که به سوال های ما جواب بده!!؟؟؟؟:tajob:

والا قیمت که هیچی... ولی این grg170dx چوبش که basswoode.... خودشم فکر نکنم کاره ژاپن یا کره باشه. احتمالا کار مالزی هست. پیک آپ هاشم پیکاپ پاور ساند یا PSND هستش. کلا بخوام بگم برای شروع کار مناسبه:cheshmak:

Anonymouse
27th August 2008, 12:32 AM
اخه من فقط میتونم گیتار بزنم کار کردن با ایین گیتار پرو و میکس ایین جور چیزها رو ندارم

بدونه برنامه بخواین شرکت میکنم
.

'گیتار پرو رو که مطمئنم 15 دقیقه باهاش کار کنی همه چیزش کامل دستت میاد چون همش تئوری موسیقیه

فقط میمونه میکسش که اونم بسیار کار راحتیه یه چند تا تنظیم کوچیک تو ولوم کنترل داره بعد با ساند ریکوردر هم میتونی راحت انجامش بدی

اگرم حس برنامه شو نداری خالی ریکورد کن شما همه جوره استادی

despera2
27th August 2008, 10:41 AM
سلام و درود به همه

بالاخره منم افکت گرفتم

zoom gfx-8

spiritinblack
27th August 2008, 12:39 PM
در مورد کابینتها : اینها رو یا open back یا closed معمولا میسازن که اگه closed باشه صدا بیس تر میشه و اگه open باشه صدا تیزتر و شفاف تر. بعضی از شرکتها هم مثل mesa کابینتهایی دارن که مثلا half open یا 2/3 open هستن

amirbala
27th August 2008, 05:07 PM
والا از شکستن احتمالی دسته های گیتار لس پاول صحبت کردم مثه اینکه اونا خیلی ناراحت شدن شدن همین امرزو دسته گیتارم شکست:no:
روو دوشم که به دلیل کاملا نا معلومی بند از گیزهی بالایی در رفت و دسته از قسمت سر دسته خورد به زمین.:blinksmiley: متاسفانه از قسمت nut در طرف سیم hight E فرت برد به طول تقریبا 8 سانت و به پهانای تقریبا یه میلیمتر از خود دسته (قسمت Maple ) جدا شده. در قسمت Nut در طرف سیم low E هم این طرف به همین صورت وجود داره اما طولش کمتره و تقریبا 4 سانته. اما فعلا فقط رنگ ترک خورده و مثل قسمت پایینی کاملا از پشت دسته وا نشده :no:

هنوز truss رو چک نکردم ولی احتمال این هست که با این ضربه و این ترک ها به truss هم آسب رسیده باشه. هر چند که اصلا هم قصد ندارم به trus نگاه کنم که از اینی که هست بیشتر زده حال بخورم. با این دسته ی یه سره ایی هم که ما داریم آسیب به دسته برابره به تعطیل شدن کل گیتار :no::no::no:

Anonymouse
27th August 2008, 10:07 PM
اااااااا
با اسم لس پاول شوخی کردی چشت زد :cheshmak:
حالا اشکال نداره یه سرچ بزن ببین ed roman نگفته گیتارتون شکست چی کارش کنید بالاخره باعثش اون بوده دیگه حتما قبلا یه فکری براش کرده

سلام و درود به همه

بالاخره منم افکت گرفتم

zoom gfx-8

مبارکا باشه گوسفندی چیزی براش قربونی کن خراب نشه
افکت خوبیه زمان خودش غولی بود شاید یکم قدیمی شده باشه ولی چیز خوبیه

despera2
27th August 2008, 11:05 PM
Anonymouse عزیز

درباره gfx-8 یه سوال داشتم میخواستم ببینم که آیا مثل DigiTech ریتم هم میزنه؟سیستمش خیلی پیچیده است .سردر نیاردم

Payman_S
28th August 2008, 12:16 AM
سلام دوستان
من پیمان هستم از اصفهان
من نوازنده درام هستم ، اگه کسی از اصفهان اینجا هست که خوب گیتار الکتریک مینوازه و دوست داره با یک درامر هم نوازی کنه با این آدرس Payman_sazesh@yahoo.com تماس بگیره :whistle:

Payman_S
28th August 2008, 12:48 AM
سلام دوستان
من پیمان هستم از اصفهان
من نوازنده درام هستم ، اگه کسی از اصفهان به همنوازی با یک درامر علاقه داره با این آدرس تماس بگیره
payman_sazesh@yahoo.com

amirbala
28th August 2008, 01:25 AM
اااااااا
حالا اشکال نداره یه سرچ بزن ببین ed roman نگفته گیتارتون شکست چی کارش کنید بالاخره باعثش اون بوده دیگه حتما قبلا یه فکری براش کرده

آخه الآن وقته شوخی کردنه رفیق... می دونی واسه خریدش چقدر زحمت کشیده بودم.:no: تازه 2-3 ماه بود خریده بودمش. باز اگه قدیمی بود اشکال نداشت. سره این هنوز ذوق و شوغ داشتم... کسی دستمال نداره بده من اشکامو پاک کنم:tonguesmiley:

استادم گفته به احتما قوی می تونن درستش کنم ولی عمرن دیگه اونی که اون بود نمی شه. ایشالا واسه کسی پیش نیاد.:gol:

Anonymouse
28th August 2008, 01:54 AM
Anonymouse عزیز

درباره gfx-8 یه سوال داشتم میخواستم ببینم که آیا مثل DigiTech ریتم هم میزنه؟سیستمش خیلی پیچیده است .سردر نیاردم

اره ریتم هم میزنه چگونیاتش رو از اسمارت بپرس بهت میگه باهاش کار کرده

despera2
28th August 2008, 02:23 PM
اره ریتم هم میزنه چگونیاتش رو از اسمارت بپرس بهت میگه باهاش کار کرده

آقا smart
میشه بگی gfx-8 چه جوری ریتم میزنه؟

saeed-satriani
28th August 2008, 11:14 PM
سلام دوستان رفيقم ميخواد الكتريك بگيره شما نميدونين اين مدل چنده IBANEZ rg 270 DX حتما جوابمو بدين بنده خدا ميترسه بهش بندازن مال خودمم آيبانزه

saeed-satriani
29th August 2008, 11:14 AM
ممنون از پاسختون يكي جواب منو بده ماشا ا... همتون هم كه حرفه اي هستين :whistle:

Anonymouse
29th August 2008, 12:43 PM
ببین عزیز من در مورد ایبانز خیلی اطلاعاتی ندارم چون اصلا تو نخش نبودم ولی در کل رو تجربه ی شخصیم می گم تو گیتار خریدن بیشتر هدفت رو بذار روی اینکه گیتار اصل بگیری حالا بسته به پولت کره ای ژاپنی امریکایی
گیتار یه چیز کاملا سلیقه ایه من خودم شاید بیشتر با esp حال کنم ولی ممکنه اینو به کسی تجویز کنم که اصلا این سبک گیتار رو نپسنده با فندر و سینگل کویل بیشتر حال کنه
تا جایی که میدونم سری های rg اگه اصل باشن گیتار های خوشدستین

spiritinblack
31st August 2008, 09:34 AM
آیبانزهای RG مدلهای پاییینش ساخت اندونزی شدن دیگه که گیتارهای بدی نیست ولی خیلی خوب هم نیست. اگه بتونی یه rg دست دو قدیمی پیدا کنی که ساخت کره باشه بهتره. الان 270ها همه اندونزین. مجموعا گیتارهای بدی نیستن ولی 270 قدیمی بهتره

Alcatrazz
31st August 2008, 10:10 AM
درود

بچه ها هر کی هر اطلاعاتی در مورد Head Amp ها و cabinet ها داره بگه .... با عکس و همه چیز ...

با سپاس ....

spiritinblack
31st August 2008, 01:41 PM
خیلی سوالت کلیه اگه ریزترش کنی من شاید بتونم کمکت کنم با چند تایی زدم پیش استادم و بعضی دوستام

smart
31st August 2008, 03:17 PM
آیبانزهای RG مدلهای پاییینش ساخت اندونزی شدن دیگه که گیتارهای بدی نیست ولی خیلی خوب هم نیست. اگه بتونی یه rg دست دو قدیمی پیدا کنی که ساخت کره باشه بهتره. الان 270ها همه اندونزین. مجموعا گیتارهای بدی نیستن ولی 270 قدیمی بهتره

rg270 قدیمیهاش ژاپنیه

سال 81 من یک rg 270 مدل 1996

spiritinblack
1st September 2008, 08:54 AM
خیلی قدیمیهاش که واقعا پیدا کردنش سخته آره ژاپنیه. من اسمی ازشون نبردم چون بعید میدونم داداشمون بتونه گیر بیاره

III
1st September 2008, 04:41 PM
سلام به همه اساتید
من 5 ساله گیتار کلاسیک کار میکنم و 1 ساله که گیتار الکتریک دارم ولی هنوز امپ و افکت نگرفتم
300 پول دارم می خوام اگه بشه هم امپ و هم افکت بگیرم (البته دست دوم باشه بهتره تا مارک بهتری گیرم بیاد)
امپ 30 وات و یه افکت کار راه انداز
راستش بهم یه افکت دیجیتک ارتی 100 دست دوم 95 تومن پیشنهاد شده
می خوام راهنماییم کنید با 300 تومن امپ و افکت با چه مارک هایی بهتره؟
افکتو گرونتر بگیرم یا امپو؟(البته فعلا تصمیمم امپ گرونتر و افکت ارزونتره)
لطفا منو راهنمایی کنید

III
2nd September 2008, 02:12 PM
شما رو به خدا جواب منو سریع بدید
من 200 هم رو پولم اضافه کردم شده 500
هم افکت می خوام هم آمپ
لطفا هرکی اطلاعات داره در مورد قیمت ها و جنسا منو راهنمایی کنه در مورد دست دوماشم توضیح بدید
ممنون:blinksmiley:

spiritinblack
3rd September 2008, 10:34 AM
اگه من جات بودم با 400 تومن یه Marshall AVT20 میخریدم. یه کم هم صبر میکردم پولم بیشتر بشه بعدش یه مولتی میخریدم

amirbala
6th September 2008, 02:12 PM
یکی از برند هایی که من خیلی دوسش دارم ESP هستش:ghalb: چون تنوع زیادی داره و به کیفیت محصولاتش خیلی توجه میکنه. اما گیتاریست هایی که حاظرن پول های خیلی زیادی برای گیتارشون پرداخت کنن به خاطر دلیل دیگه ایی ESP رو دوست دارن. اون دلیل هم چیزی نیست جز قسمت ساخت گیتار های Custum این کمپانی که به سفارش های شخصی رسیدگی میکنه.:cigar: حالا چیز جالب تر اینه که ممکنه به فکر هیچ کدوم از ما نرسه که گیتاریست های مختلف چه ایده های تخیلی ایی در مورد گیتاراشون دارن و جالب از اون هم اینه که ESP همه ی این ایده های کاملا تخیلی رو به طرز جالبی پیاده سازی میکنه.:coolsmiley02:

دو تا لینک زیر قسمتی از سایت ESP (نسخه ی مربوط به کشور روسیه) هستش که از زیر دست Google Translate رد شده تا نوشته هاش قابل خوندن بشه. پیشنها میکنم حتما یه نیگاه بش بندازین تا شما هم چشاتون مثل من اینطوری بشه----> :tajob:

navid_sabbath
7th September 2008, 12:22 AM
mrc.kheyli jaleb bood.in ESP am too guitaraye tarh daresh kheyli divoone bazi darmiare ha(albate ina guitaraye custom shope)vali kollan ba guitaraye stocke ESP bishtar hal mikonam.(makhsoosan M:wubsmiley:)

fery59
8th September 2008, 12:27 AM
1-
به نظرتون گیتار zinn چه جور گیتاریه ؟
2-گیتارای طرح گیبسون چه مدلهایی تو باراز هست با ذکر قیمت
مچکرم...

Anonymouse
8th September 2008, 03:32 PM
اکثرا همشون چینین خوشدست نیستن پیکاپهایی هم که روشون میبندن جالب نیست نویز اطراف رو به خودش میگیره
اگه مجبور نیستی نرو سمتش
گیتار های طرح گیبسون هم تقریبا همینجورین چون کلا تکنولوژی ساختشون شبیه همه

Alcatrazz
15th September 2008, 04:53 PM
بچه ها نظرتون در مورد Zoom g1 پدال دار چیه ...

da1200
15th September 2008, 05:36 PM
salam bacheha/man ye guitar esp ltd ex 400 gereftam ama hameye feretash gez mizane/ akshenesham khodam kheyli avordam paeen akhe sime bassesh too feretaye 14 be bad ye kam balast /hala nemidoonam in gez irade guitare ya moshkeli ijad nemikone /:no:

Alcatrazz
15th September 2008, 06:50 PM
اول اینکه به Gt خوش اومدی
دوم اینکه ببین سیم ازاد رو که میزنی به چیزی برمی خوره مثلا پیک اپ ها یا همون آهن هایی که روی فرت برده...
به اندازه ی پیچ خوردن سیمت بدور پیچ های کوک دقت کن حد اقل دو دورو باید خورده باشن ....

Anonymouse
15th September 2008, 09:25 PM
خوب عزیز شما که میگی خودت اکشنو اوردی پایین احتمالا گیتارتو یه جورایی از ریگلاژ انداختی
اگه گزش تا حدی که صدای سیمتو یه جورایی خفه میکنه اره اون ایراده ولی یه کم گز خیلی مشکلی نیست گیبسونشم تو اکشن های پایین ممکنه یه ذره گز رو بده
برای تنظیم دقیق هم میتونی بری به تاپیک بررسی و رفعه مشکلات گیتار الکتریک اونجا دوستان در مورد تنظیم اکشن توضیح دادن

حسین جان منظورت از g1 پدال دار g1x هستش
برای تمرین خوبه ولی نظر منو بخوای میگم بی خیال پدالش شو برو یه g2 بگیر کیفیت صداش فوق العادس بعدا یه واه پدال انالوگ بگیر خیلی بهتره یا اینکه 707 یا g2.1u بگیر g1x خیلی جالب نیست

death
15th September 2008, 09:29 PM
IBANEZ RGT42DX
من دیدم 800 تومن خوبه ؟ می ارزه
و یه ibanez rg 350 dx هم دیدم 450 تومن خوبه یا نه.................
.......... جوابو بدین:thanks:

سلام
عضويتت رو تبريك ميگم
شوخى ميكنى كجا پرسيدى؟!!! :tajob:

death
15th September 2008, 09:32 PM
کمک:ok::ok::ok::ok::ok::ok::ok::ok::ok::cigar:

death
15th September 2008, 09:32 PM
--------------------------------------------------------------------------------

IBANEZ RGT42DX
من دیدم 800 تومن خوبه ؟ می ارزه
و یه ibanez rg 350 dx هم دیدم 450 تومن خوبه یا نه.................
.......... جوابو بدین

death
16th September 2008, 10:49 AM
خوبه بگیرمش جوامبو بدین
IBANEZ RGT42DX یا ibanez rg 350 dx .................................................. ...:cigar:

spiritinblack
17th September 2008, 03:18 PM
چقدر گرون! به نظر من که ژاپنی قدیمی بخری بهتره اونا عالین اگه سالمش رو گیر بیاری. اندونزی که اصلا

amirbala
17th September 2008, 07:31 PM
خوبه بگیرمش جوامبو بدین
IBANEZ RGT42DX یا ibanez rg 350 dx .................................................. ...:cigar:

wowo[Only registered and activated users can see links] من خودم گیتار اولی که می خواستم بخرم همین بود. rgt42dx هیولاست از همه جهت.:head::head::head::head: :devil:در ضمن این Rg نیست که بگین ماله اندوزی هستش. rgt ها همشون ساخت خود ژاپن هستن و از کیفیت خیلی بالایی برخوردارن. کلا حساب rgt ها رو از rg های معمولی جدا کنید. حالا نمی دونم اینی که شما دیدی چه تریپیه.

من خودم خواستم بخرم: دست اول - rgt42dx - اصل ژاپن - فقط 700 تومن!!! (اونم تازه چون فامیل دور اوستادم تو اون فروشگاه یه کاره ایی بود قرار بود بهم 680 بدن:whistle:) از یه فروشگاهی که اسمش یادم نیست ولی "کیش" توی اسمش داشت:thumbsupsmileyanim:
rga121 پرستیژ هم داشت که خب ماله خود ژاپن بود و قیمتش 900 تومن بود. البته اگه مثله من به فکر دسته ی ترمولو نیستی می تونی به اونم یه نیگاهیی بندازین. این قیمتی که من دادم بهت ماله اردیبهشته همن امسال بود:headphone:

از نظر من 800 تومن برای Rgt42dx یه نمه گرونه درسته ماله ژاپنه و جزوه سریه rgt هستش اما rgt پرستیژ نیست. بعدشم اگه گیتار اولته اون rg350dx یکی از بهترین گیتار هایی که میشه خرید (اونو فروشگاه میگفت ماله اندونزیش هست 430 تومن!). به هر حال نظر منو بخوای میگم اگه مثله خودم تازه کاری rg350dx رو بردار و بقیه پولش رو صرف تجهیزات دیگش بکن و مطمئن باش که حداقل تا 2 سال دیگه بهت جواب میده (احتمالا بیشتر!):ok:

death
18th September 2008, 10:27 AM
متشکرم از راهنماییتان با تشکر:cheshmak:
اگه چیز بیشتری هم میدونید در باره اش بگید :thanks:

ahmad_morche
4th October 2008, 02:55 PM
من به یک نوازنده گیتار نیاز مندم فوری

فبلا هم با یکی از همیین بچه های جی تی کار کردم :headphone:

خوب بیشتر اهنگ ها رو با علی (smart )ضبط کردیم ولی علی هم که دیگه رفته کرمان

کاره مون هم نیمه تموم مونده

اگر می تونیید دیگه ایین دو تا اهنگ اخر رو بیاین جمش کنیم تموم شه

پیغام بزاریین ممنون میشم یا کسی رو معرفی کنیید برای الان خیلی عجله دارم

چند تا نوازنده سراغ دارم ولی الان نمی تونند بیان

ترجیحا اهل دوود و از ایین جور حرفها نباشه ( تو خونه یک کم مشکل دارم )

محل ضبط هشتگرد

ahmad_morche
4th October 2008, 09:19 PM
کسی نمیاد نیست

پس ایین ملودی دو تا اهنگ اخر رو مجبورم با کیبرد سمبلش کنم

کسی نیستش عجله دارم

navid_sabbath
4th October 2008, 10:17 PM
کسی نمیاد نیست

پس ایین ملودی دو تا اهنگ اخر رو مجبورم با کیبرد سمبلش کنم

کسی نیستش عجله دارم
__________________________________________________ __
اوووووووووووووووووه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه ه !!!!!!!!!!!!:blinksmiley:آقا هشتگرد خیلی دوره.من که واقعا نمیتونم بیام.هم درسو از اینجور حرفا هم مساله ی مسافته.حالا چه سبک آهنگیه؟:whistle:شما خودتون چی میزنین؟چه جوری ضبط میکنین؟من شاید بتونم براتون یه کسی رو جور کنم.ببینم چی میشه.:ok:

ahmad_morche
5th October 2008, 08:06 AM
من عجله دارم مازیار هم یکی از دوستان من هست خودم کیبرد میزنم

وگر مازیار میومد میزد یا علی میومد من باید کار رو تا جمعه تحویل بدم

کار مجازه برای تیزر تبلیغاتی ساخته شده همین پاپ خوده مون

مشکله من سرعته چون برای جمعه همین هفته باید تحویل بدم

ahmad_morche
5th October 2008, 08:09 AM
دوری راه مشکل نیست هزینه رفت و برگشت با من

اینجا جا و وقط برای تمریین نیست اگر کسی میفرستید هی چه کنم چه کنم نکنه وقط نت نوشتن از ایین جور حرفها رو نداریم

عجله

ایین همکارتون تو انجمن چی بگم (smart) یک دفعه بعد از اینکه 4 تا اهنگ رو ضبط کرد گفت من کار دارم باید برم

دست من و انداخت تو حنا

کار برای تیزر تبلیغاتی هست تا اخر هفته باید تحویل بدم سبک هم پاپ

exroxist
22nd October 2008, 02:41 AM
joooooooooone madaretoon yeki be man kopmak kone
agha man kollan 450 pool daram , taze kare taze karam , mikham ye electric bekharam vase metal bazi . raftam jomhoory vali bazaro didam hang kardam , tablo chiniiiiiiiiii , nahaiat indonesia . chy begiram . ? az koja begiram ? che khaki too saram konam . yeki biad ba man berim bekharam , tehranam

Alcatrazz
22nd October 2008, 01:37 PM
joooooooooone madaretoon yeki be man kopmak kone
agha man kollan 450 pool daram , taze kare taze karam , mikham ye electric bekharam vase metal bazi . raftam jomhoory vali bazaro didam hang kardam , tablo chiniiiiiiiiii , nahaiat indonesia . chy begiram . ? az koja begiram ? che khaki too saram konam . yeki biad ba man berim bekharam , tehranam

اولا که خوش اومدی به Gt
دوما که فارسی بنویس
سوما ...حتما که نباید از جمهوری بگیری ...
چی بگیرم چیه ؟؟یعنی خودت نمی دونی چی دوست داری ؟؟؟
چند سوال ..
چه سبکی می خوای کار کنی ؟؟
دوست داری چه شکلی باشه گیتارت ؟؟؟
اصلا چی دوست داری ؟؟؟

قیمتش هم خیلی مناسبه 99 دلار ...

در ضمن توی یکی از محفظه های کیس که درایو ها توش جا میشن میخوره ...

Anonymouse
23rd October 2008, 03:58 PM
ببین مطمئنی این قیمتاس
من فکر کنم خود گیتار ریگ رو میگی 90 دلار
اون ماسماسکش که اسمش هست session I\O رو فکر کنم باید یه 190 دلاری پولشو بدی
ولی چیز خداییه مخصوصا اینکه وصلش کنی به لپتاپ خوب جواب میده usb هم وصل میشه که دیگه خیلی حال میده:yes:

navid_sabbath
23rd October 2008, 07:25 PM
(جایه بهتری برای این پیغام پیدا نکردم,خواهش میکنم ازم ایراد نگیرید برای ایرانه دیگه) ایران برای ثابت موندن اسمه خلیجه فارس به 5000 امضا نیاز داره.از جمیعه گیتار الکتریک کارای کشور خواهش دارم که به لینکه زیر برن و امضا کنن.کاره سختی هم نیست.(لطفا اینو برای هر کسه دیگه ایم که میشناسین میل کنین)

[url][Only registered and activated users can see links]
__________________________________________________ __________________
rock is not dead ...............persian gulf is not dead

exroxist
23rd October 2008, 10:20 PM
راستش می خواستم متال کار کنم . شکل گیتار برام مهم نیست ولی با B.C. Rich و ESP حال می کنم و مدلای Explore .
خودم می دونم چی دوست دارم ولی پول که دل حالیش نیست !
از جمهوری نخرم؟ چشم . ولی از کجا بگیرم ؟!
گفتم نهایت 450 بتونم هزینه کنم .

exroxist
23rd October 2008, 10:31 PM
راستی یادم رفت ... نظرتون با گیتارای cort سری x چیه ؟ فروشنده می گفت اندونزیه و قیمت هم 370
با این پولی که من دارم میشه یه دست دوم خوب پیدا کرد ؟

Anonymouse
24th October 2008, 12:08 AM
با bc rich که خیلی میونم خوب نیست فقط ظاهر داره
esp تو اینکه گیتار خوبیه شک نکن ولی اگه چیز درست گیر بیاری با این قیمت ها که بعید می دونم
در کل برند خاصی رو بهت پیشنهاد نمی کنم چون اکثر این کمپانیها زیر نظر کلی ادم اینکاره میگردن که ماها بعید می دونم در سطحی باشیم که بخواهیم از کارشون ایراد بگیریم مخصوصا در مورد کمپانیهایی مثل gibson ibanez fender .....
فقط من میتونم چیزی که خودم باهاش حال میکنم رو بهت پیشنهاد کنم که احتمالا خودت بهتر از من سلیقه ی خودت رو میشناسی
فقط این نکته رو دقت کن چیزی که میگیری با نسبت پولی که میدی یکی باشه برای مثال با 800 تومان نرو یه جنس کره ای بگیر یا با 400 یه چیز چینی بگیر حداقل سعی کن یه چیز کره ای گیر بیاری
اگرم گیتار چینی میگیری سعی کن یه چیزی بگیری که سرش به تنش بیارزه
برای مثال میگم دور جنسایی مثل zinn و aria stg و ranbow و ... رو که اغلب چیزای داغونین رو تا جایی که میتونی خط بکش
بهترین راهش اینه که خودت تحقیق کنی ببینی چی بدردت می خوره که البته با شرایط بازار ایران و ... کار حضرت فیله
راحت بگم بهترین راهش همون اطلاعات و تجربس اگرم نداری سعی کن با کسی بری خرید کنی
حالا باز در مورد تجهیزات دیگه مثل افکت و امپ یه خورده دستت باز تره (البته به دلیل بازار محدود ایران وگرنه اونم کلی دردسر داره)

در مورد اینی هم که گفتی کجا بخرم :
اگه اشنایی چیزی داری که برات بیاره یا بفرسته که هیچ اگه نه تو این سایتای خریدو فروش شاید شانسی جنسای خوبی گیرت بیاد
اگرم که ادم بد شانسی هستی(مثل خودم) مجبوری بری همون جمهوری کلی چک و چونه بزنی قبل از خریدتم جیکو پوکه جنسیو که می خوای دربیاری که یه وقت سرت کلاه نزارن (که باز هر جوری که حساب کنی باز بهت میندازن راه نداره زک وایلدشم بیاد جمهوری بهش میندازن )

exroxist
24th October 2008, 01:44 AM
مشکل منم همین جاست که کسیو ندارم برم باهاش واسه خرید . یکی زحمت بکشه بیاد با هم بریم :wubsmiley:
راستی از کجا بفهمم که جنس کره ای چینی یا ... ؟
از شما چه پنهون گفتم من که هرچی بگیرم احتمالا میندازن بهم لاقل یه چیز ارزون بخرم آموزش و شروع کنم تا بعد که حالیم شد یه چیز درست جمع کنم ! مثلا یه پکیج Ibanez یا LTD آخه راستش نمی خوام یه ساز بخرم و بندازم گوشه خونه واسه ویترین . یه استاد خوب بگیرم با باقیه پولم
نظرتون چیه ؟

Alireza
24th October 2008, 02:42 PM
به نظر من ساز خوب انتخاب کن تا بعدا در اجرای تکنیک ها با مشکل مواجه نشی...
ESP مدل Epiphone دست 2 فکر کنم با 600 بتونی گیر بیاری.

exroxist
24th October 2008, 03:26 PM
بچه ها نظرتون با ابنا چیه ؟
1 . electric guitar : Washburn X11b
2 . AMP : Marshall MG10CD
3 . effect : Korg AX3G japan
روهم میده 350 ولی 330 هم می شه گرفت ازش .
خوبه ؟

amirbala
24th October 2008, 04:27 PM
به نظر من ساز خوب انتخاب کن تا بعدا در اجرای تکنیک ها با مشکل مواجه نشی...
ESP مدل Epiphone دست 2 فکر کنم با 600 بتونی گیر بیاری.

ESP مدل Epiphone سازه جدیدیه که ما خبر نداریم؟:دی Epiphone خودش کارخونه ی بزرگی بود که به علت ورشکستگی مجبور شد به خواسته ی رقیب اصلیش یعنی گیبسون برای خرید کارخونه تن بده و الآن سال هاست که جزئی از کارخونه ی گیبسونه و گیبسون مدل های ارزون قیمت خودش رو برای ساخت به این قسمت از کارخونش میفرسته. یه چیزی تو مایه های LTD که جزوی از ESP هستش:thumbsupsmileyanim:

Alireza
24th October 2008, 06:56 PM
ESP مدل Epiphone سازه جدیدیه که ما خبر نداریم؟:دی Epiphone خودش کارخونه ی بزرگی بود که به علت ورشکستگی مجبور شد به خواسته ی رقیب اصلیش یعنی گیبسون برای خرید کارخونه تن بده و الآن سال هاست که جزئی از کارخونه ی گیبسونه و گیبسون مدل های ارزون قیمت خودش رو برای ساخت به این قسمت از کارخونش میفرسته. یه چیزی تو مایه های LTD که جزوی از ESP هستش:thumbsupsmileyanim:

تو PM به خودشون توضیح دادم , چون سری Ec ESP اسمش یادم نیومد گفتم طرح Epiphone Les Paul ها ...
YouTube - Epiphone Slash Les Paul ([Only registered and activated users can see links])
این لینک رو ببین حتما ... :ok:

Alcatrazz
24th October 2008, 09:40 PM
بچه ها نظرتون با ابنا چیه ؟
1 . electric guitar : Washburn X11b
2 . AMP : Marshall MG10CD
3 . effect : Korg AX3G japan
روهم میده 350 ولی 330 هم می شه گرفت ازش .
خوبه ؟

من خودم همین گیتارو می خواستم ازش بخرم ولی بر اساس مشکلات مالی نشد ...

exroxist
25th October 2008, 01:12 AM
من خودم همین گیتارو می خواستم ازش بخرم ولی بر اساس مشکلات مالی نشد ...

یعنی انتخواب خوبیه ؟ سازش ولی چینه ها ... نمی دونم چرا اسم چینی میاد می خوام بمیرم !!!

Alcatrazz
25th October 2008, 02:51 PM
یعنی انتخواب خوبیه ؟ سازش ولی چینه ها ... نمی دونم چرا اسم چینی میاد می خوام بمیرم !!!

جنابعالی فکر میکنی این ساز های که تو ایرانن آمریکایین ...

70 % چینی
20%دخلی
10% بقیه

exroxist
25th October 2008, 03:06 PM
جنابعالی فکر میکنی این ساز های که تو ایرانن آمریکایین ...

70 % چینی
20%دخلی
10% بقیه

نه من میترسم چینی هم نباشن !

Anonymouse
25th October 2008, 05:03 PM
ببین ساز چینی بد نیست همه جای دنیا ساز چینی میفروشن منتها با یک دهم قیمت ساز اصلی خیلیاشون ساز های بدی هم نیستن و واقعا به نسبت پولی که میدی میارزن ممکنه یه ساز 100 تومانیشون 400 بیارزه. مشکل اینجاست که این چینیایی که تو بازار ایران به اسم چینی میفروشن واقعا اشغاله جنسه چینی ای هم که یکم سرش به تنش بیارزه به اسم جنس اصل می فروشن جنس اصل هم گیر نمیاد
الان تو امریکاشم تو بازار جنس چینی 10 برابر جنس اصله چه برسه به اینجا منتها فرقش اینه که اونا لیبل چین روش میزنن اینجا خود فروشندشم نمیدونه واقعا جنسش اصله یا نه چه برسه به خریدار چون هیچ کنترلی رو فروشگاهها نمیشه

exroxist
26th October 2008, 01:32 AM
حالا گذشته ازین حرفا . من که با چرخی که او بازار زدم فهمیدم حساسیت زیاد تو این بازار وقت کشی
یه انتخواب خوب برا کار متال با پول 450 به من بدین .....

Alcatrazz
26th October 2008, 01:39 AM
بنظرم همون 350 رو بگیر خوبه ...

تو youtube قرت افکتشو دیدم ... دیست خوبی داره ...

Anonymouse
26th October 2008, 04:51 PM
ببین اگه می خوای حرفه ای کار کنی من میگم کل این پولتو بده یه ایبانز کره ای بگیر ( باز این ایبانز ها یه جورایی سریال مریال دارن راحت تر میشه چیز خوب توشون پیدا کرد) گیتار های خوشدستی هم هستن و پر طرفدار از جمله همون ستریانی
گیتارتو که یه چیز خوب بگیری تا حد زیادی دستت بازه برای صداسازیت فقط احتیاج داری به یه کامپیوتر (که حتما داری وگرنه الان اینجا نبودی) و یه ساند کارت (اگه ساندت قویه که هیچ نبود همون انبوردت) و تا حد امکان یه چیزی شبیه امپ که خروجیه ساندتو وصل کنی بهش (نبود باز خیالیت نباشه یه مدت با هدفون سر کن) بقیه کارارو میتونی با گیتار ریگ انجام بدی
این کار چند تا حسن داره
1: یه گیتار خوب داری که میتونی تا حد زیادی روش حساب کنی
2: وقت بیشتری داری که در مورد تجهیزات دیگت مثل امپ و افکت و ... تحقیق کنی
3: با ریگ که کار کنی با انواع مختلف صدا سازی گیتار و اپشنهایی مثل delay chorus flanger wah و .... اشنا میشی
4: یه هزینه ی الکی بابت خرید مولتی افکت های معمولی که اکثرا صدای جالبی هم ندارن همون اول کار رو دستت نمیاد

exroxist
26th October 2008, 07:28 PM
ممنون که راهنمایی می کنین .
مخصوصا : Anonymouse & Xerxes.King عزیز
این هفته میرم جمهوری یه سر کسی آمار چیزیو نمی خواد بگیرم براش ؟

Anonymouse
27th October 2008, 12:21 AM
بگیر عزیز یه امار کلی بگیر
هم خودت اشنا میشی هم یه قیمت به ما میدی:coolsmiley02:

exroxist
2nd November 2008, 11:46 PM
مثله اینکه تا من چیزی نپرسم اینجا ساکت می مونه !
کسی سایتی سراغ داره بشه ریتم و سولوهای گیتار آلبومها رو دانلود کرد ؟ مثلا مال آهنگهای متالیکارو ....

Alcatrazz
3rd November 2008, 11:30 AM
کسی سایتی سراغ داره بشه ریتم و سولوهای گیتار آلبومها رو دانلود کرد ؟ مثلا مال آهنگهای متالیکارو ....

ULTIMATE GUITAR TABS ARCHIVE | 300,000+ Guitar Tabs, Bass Tabs, Chords and Guitar Pro Tabs! ([Only registered and activated users can see links])

exroxist
3rd November 2008, 03:21 PM
ULTIMATE GUITAR TABS ARCHIVE | 300,000+ Guitar Tabs, Bass Tabs, Chords and Guitar Pro Tabs! ([Only registered and activated users can see links])

__________________________________________________ ____________________________

ممنون ولی منظورم تب نبود . صداشو میگم !! یعنی مثلا mp3 از fade to black e metallica که فقط سولوش باشه !! یه جور کاور:no:

exroxist
3rd November 2008, 03:28 PM
راستی من مخم ترکید ، آمپم انقدر نویز داره ولوم و از 1 بیشتر نمی تونم بکنم !! وگرنه جیغ می کشه . از کابلمه ؟ چه کنمش ؟
آمپم marshal 10 w , رو overdrive اینجوری : Gain : 10 & Contour : 0 ولی میگم ولوم و تا 1 بیشتر نمیشه زیاد کرد :whistle:

Anonymouse
3rd November 2008, 11:08 PM
عزیز امپ سالید مخصوصا این جور امپها مثل مارشال هایی که تو بازار ایرانه همه نویز دارن البته نویز هم چند تا عامل داره که رایج ترینش درست نبستن کابل ارت (ground) هستش. از اونجایی که برق ایران ارت نداره شما مجبوری از یه جای امپت که معمولا از کنار فیش امپ یا از یه جا داخل امپ این کابل رو میگیرن وصلش کنی به یه جایی مثل شوفاژ یا لوله ی گاز اینجوری میشه گفت 80 تا 90 درصد نویز سیستمت کم میشه (توجه کرده باشی تا دستت رو میذاری روی سیم نویزت کم میشه دلیلش همینه)
در مورد اینکه یه سایت باشه که اهنگ رو به صورتی بده که سولوش رو شما بزنی یه سایت بود ولی اسمش یادم رفته mgh عزیز باید یادش باشه اومد احتمالا راهنماییت میکنه
در ضمن دوست من شما باید برای اینکه سیستمت صدای بهتری داشته باشه یه امپ سیمولاتور یا افکت گیتار تهیه کنید قسمتی از نویز گیتار و ... رو هم با اپشنهای نویز گیتش میشه حذف کرد تا وقتی که صدای امپ رو بلند می کنید جیغ نکشه

arash_ir00
4th November 2008, 01:14 AM
در مورد اینکه یه سایت باشه که اهنگ رو به صورتی بده که سولوش رو شما بزنی یه سایت بود ولی اسمش یادم رفته mgh عزیز باید یادش باشه اومد احتمالا راهنماییت میکنه
نکشه

یه سایت پیدا کردم backing guitar داره ولی چندتاش بیشتر با کلام نیست
اگه سراغ دارید با کلام زیاد داشته باشه ممنون میشم لینک بزارید
( آقا مصطفی رو کن ....)‌

exroxist
13th November 2008, 08:32 PM
بازم سلام
بچه ها اکشن گیتارم خیلی بالاست فک کنم سمها 1 و 2 سانتی با فرت برد فاصله داشته باشن . خودم می تونم کمشون کنم ؟ رگلاژ نمی خواد بعدش ؟
راستی این guitar rig چرا این شکلیه ؟ انقد نویز داره که اصلا صدای ساز نمیاد . تو کلینشم صدا موج دار میشه . دیلایم داره تازه !!!!

Alcatrazz
13th November 2008, 08:49 PM
بازم سلام

سلام

بچه ها اکشن گیتارم خیلی بالاست فک کنم سمها 1 و 2 سانتی با فرت برد فاصله داشته باشن .

گیتار خریدی مبارکه !!!
مدل گیتارت چیه و اینکه Bridge Static یا ترموله دار ...

راستی این guitar rig چرا این شکلیه ؟ انقد نویز داره که اصلا صدای ساز نمیاد . تو کلینشم صدا موج دار میشه . دیلایم داره تازه !!!!

خب همینه دیگه با یه کارت صدای آنبرد نهایت صدا همینه ...
البته میتونی از Asio 4 All کمک بگیری
GolestanTalk Forums - صفحه اصلی ([Only registered and activated users can see links])

arash_ir00
13th November 2008, 09:00 PM
اگر دیلی داری بی خیال نرم افزار شو اعصابت خراب میشه به هیچ دردی هم نمیخوه اینجوری :07: :07:
۴ تا پیک پشت هم بزنی قاطی می کنی چی به چیه :02:
واسه منم اولا اینجوری بود تا یه افکت گرفتم افکت رو به کامپیوتر وصل کردم :01:

exroxist
13th November 2008, 11:50 PM
[QUOTE=Alcatrazz;263606]سلام

گیتار خریدی مبارکه !!!

__________________________________________________ _________________________________

مرسی . مدلش اینه : Cort X-6 تنها چیزی بود که مطمئن بودم اصله. از اندونزی اوردن . عکسشو میذارم . آره ترموله داره

Anonymouse
14th November 2008, 12:10 AM
بازم سلام
بچه ها اکشن گیتارم خیلی بالاست فک کنم سمها 1 و 2 سانتی با فرت برد فاصله داشته باشن . خودم می تونم کمشون کنم ؟ رگلاژ نمی خواد بعدش ؟

ببین به نظر من یکی دو ماه همینجوری باهاش بزن بعد که دستت راه افتاد خودت متوجه میشی چجوری تنظیمش کنی در ضمن اینجوری دستت هم قوی تر میشه

گیتار ریگ هم راحت بگم با همین ساند کارت انبورد اگه یکم باهاش ور بری و وارد تر شی میتونی صداهایی باهاش بگیری که از یه افکت 200 تومانی هم در نمیاد
فقط این نکته رو فراموش نکن که اگه با ساند انبورد کار میکنی حتما جدید ترین ورژن asio for all رو از اینجا ASIO4ALL - Universal ASIO Driver ([Only registered and activated users can see links]) بگیر و نصب کن

T.Stetina
24th November 2008, 03:32 PM
بازم سلام

این فاصله خیلی زیاده و نواختن روی پوزیسیون های بالاتر رو برات خیلی سخت می کنه
سیم ششم گیتار با فرت 12 حداکثر 1 سانتی متر باید فاصله داشته باشه
اکشن گیتارت رو تا جایی که فرت اول صدای گز نده بیار پایین. هیچوقت هم با اکشن بالا روی پوزیسیون های بالا کار نکن که بعد ها برات مشکل ساز می شه

siavash_eddie
27th November 2008, 09:46 AM
درود
یه سوال داشتم نمیدونستم کجا بذارم .... اگه لازم بود جای این پست رو عوض کنین:

پیک های dunlop چه فرقی با پیک های معمولی دارن !!؟ که این همه ازش تعریف میکنن ؟
بعد هم تو ایران گیر میاد؟ با چه قیمتی؟

amirbala
28th November 2008, 02:33 AM
[QUOTE=Alcatrazz;263606]سلام

گیتار خریدی مبارکه !!!

__________________________________________________ _________________________________

مرسی . مدلش اینه : Cort X-6 تنها چیزی بود که مطمئن بودم اصله. از اندونزی اوردن . عکسشو میذارم . آره ترموله داره

مشخصات گیتارت رو دیدم توی سایت Cort ... اگه اصل باشه باید بگم گیتار خوبی هستش. :01: cort به حالت عادی گیتاراش رو تو کره ی جنوبی میسازه و بر عکس چیزی که خیلیا فکر میکنن cort جزو برندهای معروفی هستش که گیتاراش قیمت مناسبی دارن و به نسبت قیمتشون کیفیت خوبی هم دارن.:05: حیف که این cort هایی که تو ایران هستن اکسرشون یا تقلبین یا جزو مدل های سطح پایینش هستشن.:017:

amirbala
30th November 2008, 02:54 PM
درود

درود

دانلوپ کلا در زمینه ی وسایل جانبی کمپانی معروفی هستش. پیک های دانلوپ با بقیه پیک ها هیچ فرق خاصی ندارن و هر پیکی که فکر میکنی باهاش راحت تری رو سعی کن استفاده کنی. اما شاید مهم ترین دلایل معروف بودنشون این سه تا دلیل باشه:
1) توی امریکا تولید میشن. مردم امریکا مثل ژاپنی ها روی کشورشون حساسن و چیزی که توی کشور خودشون تولید میشه رو با هیچ چیزه دیگه عوض نمی کنن و گیتاریست هاشم از این قائده مستثنی نیستن. چون این پیک ها از قدیم توی امریکا تولید میشد و بیشتر گیتاریست های معروف هم ساکن امریکا بودن واسه همین از پیک ها بیشتر استفاده میکردن. مثل سیم های ارنی بال که با اینکه سیم های گرون قیمت تر و با کیفیت تری هم وجود داره ولی بازم اکثر گیتاریست ها دوست دارن از این سیم استفاده کنن.
2)از نظر شکل و رنگ مدل های زیادی داره
3) جنس پلاستیکی که توی هر مدل از پیک هاشون بکار میبرن با بقیه مدل ها فرق داره و این باعث میشه هر آدمی با هر حس لامسه ایی بالاخره پیکی که فکر میکنه توی دستش راحتتره رو از بین این مدل ها پیدا کنه.

من خودم از پیک های دانلوپ مدل تورتکس استفاده میکنم و تا الآن هیچ پیک دیگه ایی اینقدر زیر انگشتام راحت نبوده. شما اگه این مدل رو دوست نداری میتونی بقیه مدل ها رو امتحان کنی. اگرم میخوای بخری من که تو تهران در مورد وسایل جانبی فقط رازمیک رو پیشنهاد میکنم. قیمت هر یه پیکش 2500 هستش ( که فوق الآده گرونه چون قیمت هر 12 تا پیک باید تا 5 دلار باشه ) اما اگه مشتری باشی بهت خیلی کمتر هم میده.:05:

despera2
2nd March 2009, 06:38 PM
سلام بچه ها
من بعد از چند وقت تازه اومدم.بابا ما نبودیم اینجا رو ترکوندید.

یه کمکی ازتون میخواستم راهنماییم میکنین؟؟؟

ببینید من کتاب لید تروی استتینا جلد یک رو کار میکنم .توی این کتاب نوشته که قسمتهای سولو که روی اون با گیتار زده آخر سی دی سولوها بدون گیتار هست یعنی فقط ریتم خالی و درامز خالی و شما میتونین روی اون با گیتار بزنین نکته اینجاست که من هر چی گشتم این قسمت رو پیدا نکردم توی اینترنت هم خیلی دنبالش گشتم ولی نبود

امیدوارم که منظورم رو فهمیده باشین.اگه بزارید خیلی خیلی خیلی ممنون میشم.

arash_ir00
7th March 2009, 02:13 AM
سلام بچه ها
من بعد از چند وقت تازه اومدم.بابا ما نبودیم اینجا رو ترکوندید.

یه کمکی ازتون میخواستم راهنماییم میکنین؟؟؟

ببینید من کتاب لید تروی استتینا جلد یک رو کار میکنم .توی این کتاب نوشته که قسمتهای سولو که روی اون با گیتار زده آخر سی دی سولوها بدون گیتار هست یعنی فقط ریتم خالی و درامز خالی و شما میتونین روی اون با گیتار بزنین نکته اینجاست که من هر چی گشتم این قسمت رو پیدا نکردم توی اینترنت هم خیلی دنبالش گشتم ولی نبود

امیدوارم که منظورم رو فهمیده باشین.اگه بزارید خیلی خیلی خیلی ممنون میشم.

من کتاب و تراک ها رو دانلود کردم تو کتاب که ندیدم اینو نوشته باشه . من دو سه تاشونو از نت پیدا کردم البته فایلاش gp4 ( گیتار پرو ) هست همون کارم رو خوب راه انداخت فکر کنم کارت رو راه بندازه

sorkh
9th March 2009, 11:45 PM
به به
درود بر دوستان هم قطار
من خواستم گیتارو رو رگلاژ کنم (rg 25500) دیدم الن خورش یه جور دیگه س
بجای تو رفتگیه 6 گوش یه چیج با سر 6 گوشه
چیکارش میشه کرد؟

Dream boy
30th May 2009, 07:49 PM
اینجا چخبره چرا از 10th march تا الان همه ترکیدن هیچ پیغامی ندادن؟
ها....
کمک

Dream boy
30th May 2009, 08:11 PM
من میخام یه افکت G9.2tt بخرم از نمایندگی. بنظرتون تو این رنج انتخاب خوبیه یا چیز بهتری میشه گرفت. یه امپ laney lx35 هم میخواستم بگیرم. امپ هم اگه بگین انتخاب خوبیه یا نه بشدت ممنونتون میشم. گیتارم یه مقدار ضایست. pacifica 112j yamaha. نه؟
همین...

Dream boy
9th June 2009, 10:04 AM
ای بابا دلت خوشه

Anonymouse
11th June 2009, 01:23 AM
'گیتارت مهم نیست بعدا عوض میکنی الان که میخوای افکت بگیری
g9.2tt خوب جدیدترین مولتیه زومه دیگه اپشناشم که کامله کامله ولی یه عده عقیده دارن تیوبی که توش به کار رفته بیشتر جنبه ی تبلیغاتی داره (پلاستیکیه) من شخصا pod x3 رو ترجیح میدم بهش ولی خوب بازم سلیقه ایه
البته یه چیز جالبی که داره طراحی یکی از پدالاشه که با بالا پایین رفتن واه پداله با چپ و راست رفتن whammy میشه ولی خوب صدایی رو که باید نمیده
در کل اینکه فقط نظرت رو رو زوم نذار به برندای دیگه هم توجه کن
موفق باشی

Dream boy
17th June 2009, 09:46 AM
واقعا دسون درد نکنه. از یه اشتباه تو خریدن افکت نجاتم دادین. الان که رفتم تو سایت Line6 دیدم POD X3 LIVE واقعا معرکست. صداش خیلی خفن تره. امکانِ متصل کردن دوتا گیتار یا بیس بهش کاملِ کاملش کرده. فقط پرسیده بودم چه امپی رو انتخاب بکنم. نمیخوام صدای امپم ضعیف باشه. در حدِ 300 تا 400 تومان یه چیزی که بنظرتون خوبرو معرفی کنید. چون دیدم صلیقتون تو افکت عالی بود، اینو پرسیدم. واقعا متشکرم.

Alcatrazz
28th June 2009, 10:27 AM
من line 6 spider3 75w رو پیشنهاد میکنم . یه دلیلش اینه که اگه افکت Pod بگیری با امپت بیشتر مچ هست و تو تولید Preset های دلخواه محیط باز تری داری .
2.کیفیت خیلی بالاتر از آمپ های مارشال مزخرف هم قیمت .
3.قیمت مناسب = کیفیت مناسب

)(^A^)(
30th August 2009, 08:56 PM
سلام دوستان...من یه گیتار اریا گرفتم مدل stg006
مشخصاتش هم اینه :

Body : Alder
Neck : Maple, Bolt-on
Fingerboard : Rosewood
Frets : 22F
Scale : 648mm(25-1/2")
Pickups : OH-1 Humbucker x 2, OS-1 Single Coil x 1
Controls : Volume x 1, Tone x 1, PU Selector Switch x 1, Coil Tap Switch x 1
Tailpiece : VFT-1 Tremolo
Hardware : Chrome

حالا یه سری سوال اساسی دارم...
اول این که 240 تومن خریدم...سرم کلاه نرفته؟؟؟
بعدش من واسه شروع گرفتم خوبه یا نه؟؟؟
یه 2 تا پیچ تنظیم tone رو گیتار هست که نمیدونم به چه دردی میخوره هرچی عوضش کردم صداش تغییری نمیکنه....
سیم ها هم دقیقا وسط گردی سنسور ها واقع نشده...باید تنظیم شه یا نه؟؟؟؟
اگه هم میشه قسمت های مشخص شده تو عکس رو هم بگین کارش چیه؟؟؟
مرسی...

Alireza
30th August 2009, 09:13 PM
1 رو لااقل تو فندر و گيبسون نديدم... ولي 2 رو بهش ميگن pickup selector switch و براي انتخاب حالت سولو و ريتم هست.

)(^A^)(
30th August 2009, 11:35 PM
مرسی دوست عزیز...ولی جواب سوال های دیگه من چی میشه؟

)(^A^)(
31st August 2009, 11:31 AM
مثل اینکه دوستان خیلی دیر به دیر به این تاپیک سر میزنن!!!!:06:

PinkFloyder
1st September 2009, 03:05 AM
یه 2 تا پیچ تنظیم tone رو گیتار هست که نمیدونم به چه دردی میخوره هرچی عوضش کردم صداش تغییری نمیکنه....

از قیمت جدید اطلاع ندارم ولی فک نکنم بد قیمتی گرفته باشی. :06:

واسه شروع گیتار بدی نیست ولی به آمپو افکتتم بستگی داره که صدای خوبی بتونی بگیری از سازت.

2 تا پیچ هم یکی واسه Volume یکی هم واسه زیرو بمیه صدا.

درباره وضعیت سیم ها هم دقیق نمی دونم. بذار یکی که میدونه جواب درست بهت بده.

قسمت 1 رو نمی دونم. ولی قسمت 2 واسه تغییر پیکاپاست. صداها فرق می کنه اگه خوب دقت کنی.
مثه گیتار کلاسیک که وختی از سوراخ صدا دور می شی صدا عوض میشه. اینجام همون حالتیه ولی الکتریکی.

امیدوارم تونسته باشم کمی کمکت کنم دوست عزیز. :05:

Hosein
1st September 2009, 03:11 AM
مثل اینکه دوستان خیلی دیر به دیر به این تاپیک سر میزنن!!!!:06:
سلام
زیر مجموعه موسیقی و همچنین نوازندگان موسیقی ([Only registered and activated users can see links]) برای مدتی به دلایل فیل ترینگ بسته بود
که چند وقتی هست دوباره باز شده
واسه همنیه خیلی وقته پست نخورده توش و کسی نیست
انشالله که دیگه بسته نشه

PinkFloyder
1st September 2009, 05:23 AM
منم تجهیزاتمو میگم اگه دوستان نظری داشتن خوشحال میشم بشنوم.

سازم(اندونزی-زرد) Ibanez GRG170 گیتار ([Only registered and activated users can see links])
آمپ Laney 10W آمپ ([Only registered and activated users can see links])
افکت Digitech RP250 افکت ([Only registered and activated users can see links])

از تجهیزاتم راضیم. درسته زیاد حرفه ای نیست ولی صدای بدی نمیده.
اینم قیمت ها:
ساز: 305.000 تومن
آمپ: 85.000 تومن
افکت: 270.000 تومن

تقریبا" 2-3 هفته ای میشه گرفتم. البته من قبلا" رو گیتار کلاسیک الکتریک کار می کردم! :044:
علاقم اینقد زیاد بود که بعضی آهنگای راک و متالو با کلاسیک می زدم. یعنی ریف، ملودی، پاور کورد و ... .
با پیک هم کار می کردم. یعنی تقریبا" تکنیک ها و وضعیت گیتار الکتریکو رو اون گیتار پیاده می کردم.
صدای خوبی هم می گرفتم! اگه تا بحال امتحان نکردین حتما" تست کنین. جالبه.
یه آهنگ که اصلش با الکتریک زده شده و زیاد به دسته ویبراتو، دیستورشن زیاد یا Delay و یه سری تکنیکا که
مختص الکتریکه نیاز نداره رو با کلاسیک تست کنین. پیشنهاد من آهنگای متالیکاست. مثه Fade To Black, Sanitarium, One, Enter Sandman و ... . /m\

)(^A^)(
1st September 2009, 10:28 PM
دوستان من گیتار رو دادم تنظیم خدا شده...خیلی باهاش حال میکنم...با این که مارک معروفی نیست ولی خیلی حال میده:041:

در ضمن یه افکت digitech rp80 هم گرفتم و این پدالش کار نمیکنه...نه که خراب باشه ولی من هرچی جابجا میکنم تغییر صدا ایجاد نمیکنه...ایا باید افکت روی شماره خاصی باشه یا من باید کار خاصی انجام بدم؟؟؟؟ یا تنظیم خاصی داره؟؟؟؟

در ضمن این افکته خوب هست یا نه؟

مرسی.

PinkFloyder
2nd September 2009, 03:10 AM
دوستان من گیتار رو دادم تنظیم خدا شده...خیلی باهاش حال میکنم...با این که مارک معروفی نیست ولی خیلی حال میده:041:

در ضمن یه افکت digitech rp80 هم گرفتم و این پدالش کار نمیکنه...نه که خراب باشه ولی من هرچی جابجا میکنم تغییر صدا ایجاد نمیکنه...ایا باید افکت روی شماره خاصی باشه یا من باید کار خاصی انجام بدم؟؟؟؟ یا تنظیم خاصی داره؟؟؟؟

مرسی.

آریا معروفه که. ممکنه مدل بالا نباشه سازت ولی مارکه. سازت مال کجاست؟

افکت دیجیتک هم خوبه. واسه فعال کردن واه پدال باید یکم محکم فشارش بدی که فعال شه.
همینطور واسه غیر فعال کردنش. حساسیتشو هم می تونی تنظیم کنی خودت.

:05:

)(^A^)(
2nd September 2009, 05:54 PM
دوستان پدال افکت خراب بود....رفتم عوضش کردم یه rp 90 گرفتم...نظرتون در موردش چیه؟؟؟به نظر خودم که خیلی خداس:041::041:

در ضمن این rp90 رو 175 تومن گرفتم خوبه قیمتش؟:06:

PinkFloyder
3rd September 2009, 07:49 AM
WOW! موقع خرید افکتو مگه تست نکرده بودیش؟ همیشه جنسی که میگیریو همونجا تست کن. اونم اینجور چیزا رو.
یه افکت RP90 دیجیتک که مطمئنا" نمی تونه خیلی خدا باشه. ولی اگه خودت باهاش حال می کنی کفایت می کنه. :01:

درباره قیمت هم نمی دونم از قیمتش اطلاع ندارم رفیق.

اگه حال کردی یه فایل آپ کن صدای سازتو با این افکت بشنوم ببینم چجوریه. آمپت نگفتی چیه؟ :042:

)(^A^)(
10th September 2009, 07:53 PM
دوستان یه سوال دارم از خدمتتون.....:047:

گیتار الکتریک هم مثل کلاسیک زمانی که واسه یه مدت طولانی نمیخوام ازش استفاده کنم باید سیم هاش رو شل کنم؟؟؟ :030:

در ضمن اگه سیم ها به طور کامل شل کنم و دوباره کوک کنم ایا باید گیتار دوباره اچار کشی بشه؟؟؟؟؟:06:

)(^A^)(
6th October 2009, 10:29 PM
دوستان یه سوال دارم از خدمتتون.....:047:

گیتار الکتریک هم مثل کلاسیک زمانی که واسه یه مدت طولانی نمیخوام ازش استفاده کنم باید سیم هاش رو شل کنم؟؟؟ :030:

در ضمن اگه سیم ها به طور کامل شل کنم و دوباره کوک کنم ایا باید گیتار دوباره اچار کشی بشه؟؟؟؟؟:06:

دوستان کسی صلاح نمیدونه به این سوال من بعد از یک ماه پاسخ بده!!!!!!!!!!!!!!!!!

به خدا صواب داره.... :047:

niyaz
6th October 2009, 11:49 PM
من خودم استادم مشكليه بگو حلش كنم:06:

)(^A^)(
7th October 2009, 10:20 PM
من که سوالم رو توی پست قبلیم نقل قول کرده بودم....بی زحمت جوابش رو نندازین واسه یه ماه دیگه مرسی.

اینم تکرار سوال :

گیتار الکتریک هم مثل کلاسیک زمانی که واسه یه مدت طولانی نمیخوام ازش استفاده کنم باید سیم هاش رو شل کنم؟؟؟

در ضمن اگه سیم ها به طور کامل شل کنم و دوباره کوک کنم ایا باید گیتار دوباره اچار کشی بشه؟؟؟؟؟

)(^A^)(
10th October 2009, 07:05 PM
دوستان من کمک کم دارم از این سایت نا امید میشم...بابا این چه وضعیه؟؟؟؟؟؟یعنی یه نفر هم به تاپیک سر نمیزنه!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟

)(^A^)(
19th October 2009, 04:22 PM
در راه خدا یکی حواب این سوال منو بده...دلم پوسید بس که منتظر موندم.......

Prince Honey
19th October 2009, 05:48 PM
روش هایی برای افزایش طول عمر گیتار الکتریک

نگهداری یه ساز گیتار الکتریک از مواردی هست که بسیار اهمیت داره و اطول عمر ساز رو به مراتب افزایش میده و متاسفانه
خیلی از نوازنده ها نسبت بهش بی تفاوت هستن . حالا که موقعیتش پیش اومد و دوستمون در موردش پرسید بهتره یه کم بهش بپردازیم
اول اینکه ساز شما از قسمتهای مختلفی تشکیل شده که هر کدوم نگهداری یه خاصه خودش رو داره بعضی از اونها باید توسط متخصص انجام بشه و
بعضی دیگه رو خودتون هم میتونید انجام بدید
اول از فرتها شروع میکنیم که خیلی پر اهمیت هستند علتش این هست که چون تماس دست شما با این قسمت
خیلی زیاد هست بیش از بقیه قسمت ها آسیب میبینه و شما برای ترمیم اون باید اقدام کنید
خب . شایع ترین حالتی که پیش می آد اینه که شما در اثر استفاده مکرر از سازتون دچار یه تغییر شکل در فرت میشید یعنی اینکه در قسمتهایی که سیم به فرت فشار میاره و تماس بیشتری با فرت داره یه ساییدگی ایجاد میشه
که اون ساییدگی یه صدایه وزوز مانند که معمولا شما بهش گز میگید ایجاد میکنه. خب این دقیقا اون قسمتی هست که گفتم به هیچ وجه خودتون انجام ندید اگه همچین حالتی براتون پیش اومد
برید پیشه یه متخصص ساز که نسبت به تخصص اون اطمینان دارید
و بدید فرت ها رو سوهان بزنه. تاکید میکنم اطمینان پیدا کنید که کارش رو بلده چون سوهان کاری یه بیش از حد ساز رو خراب میکنه
وقتی کارش تموم شد خودتون نگاه کنید تا مطمئن بشید که کوچکترین پستی و بلندی رو یه فرت نباشه

قسمت بعدی واسه نگهداری یه ساز بریج هست .نگهداری یه بریج هم خیلی مهمه. واسه این کار شما بعد از هر بار نوازندگی باید بریج تون رو روغن کاری کنید
البته منظورم این نیست که برید روغن دون رو بیارید بیفتید به جون ساز و همه اش رو روغنی کنید
واسه این کار یه صابون نرو لبه دار رو بیارید و به آرومی به شکافها یه بریج بمالید

مرحله بعدی نگهداری از هداستوک و پیچ ها یه کوک گیتار تون هست این قسمت نگهداری یه خاصی نداره فقط همون قضیه یه روغن کاری با صابون رو برا یه
این قسمت هم تکرار کنید و لا یه چرخ دنده ها بکشید . اما این عمل رو لازم نیست هر بار بعد از نوازندگی انجام بدید . دو ماه یک بار کافیه . خب اطمینان از کوک بودن گیتار هم جزو نگهداری یه این قسمت حساب میشه که نیازی به گفتن نداره

nut
خب نات اهمیت زیادی واسه تو یه کوک موندن ساز داره یعنی اگه نات شما مشکل داشته باشه سازتون زود به زود از کوک می افته از طرفی تو یه صاف بودن و لحن صدا هم تاثیر داره
هر دفعه که میخواید نوازندگی رو شروع کنید از محکم بودن این قسمت اطمینان پیدا کنید . این
قسمت نباید شل و ول باشه و کاملا باید سیم رو قفل بکنه تا ترموله هم به شکل خوبی بتونه عمل بکنه و باعث ریزش کوک نشه .
بعد از هر بار نوازندگی این قسمت هم نیاز به روغن کاری با لبه یه صابون داره. تمام جدار ها و شکاف ها رو با صابون لیز و نرم کنید

نگهداری از ولوم ها یه گیتار چیزی نیست که به کررات اتفاق بیافته اگه شما چند سالی هست که دارید از سازتون استفاده میکنید و الان میبینید که ولوم ها دیگه کار نمیکنن
دو تا چیز ممکنه که پیش اومده باشه اولی که رایج تر هست اینه که چرک و روغن و اینها داخل ولوم رو گرفته یعنی اون قسمت کربنی هست که پایه فلزی روش میگرده اون قسمت کثیف شده
و دیگه کار نمیکنه یعنی به جا یه این که رو یه کربن بلغزه داره رو یه اون چرک و کثافات میگرده و خب چاره اش خیلی راحت هست یه مغازه الکتریکی برید و یه اسپری یه مخصوصص داره اون رو بگیرید
و پایه ولوم رو در بیارید و به اون اسپری بزنید
حالت دوم که پیش میاد این هست که لایه کربن اون پتانسیومتر در اثر استفاده زیاد
ساییده شده و از بین رفته که باید ولوم رو عوض کنید که فکر نمیکنم زیر 20 سال چنین اتفاقی بیافته مگه اینکه هی با ولومش ور برید

آخرین مرحله هم نگهداری از سیم ها و فینگر برد هست که اون هم امیت داره
هر بار که نوازندگی میکنید سیمها رو با دستمال مرطوب تمیز کنید و بعدش حتما با یه دستمال خشک دیگه نذارید کوچکتریتن رطوبتی بهش بمونه.
سیمها پر تماس ترین قسمت با دست شما هستند و همین موجب میشه که خیلی زود کثیف بشن
و موندن چرک رو یه سیم در درجه یه اول سیم شما رو سنگین میکنه و
موجب میشه صدا یه دلخواه رو ازش نگیرید و در درجه دوم اهمیت هم این کثیفی ها رو به فینگر برد منتقل میکنه
که موجب بد قیافه شدن اون میشه برای حفظ این دو قسمت کافیه یه دستماله نرم رو بعد از هر بار نوازندگی روش بکشید
اگه مدت زیادی از سازتون قراره که استفاده نکنید مثلا میخواید یه مسافرت خیلی بلندمدت برید اول سیم ها یه سازتون رو باز کنید بعد رو یه فینگر برد یه دستمالی که آغشته به روغن لیمو هست به آرومی بکشید

خب نکات دیگه ای هم هست که متفرقه حساب میشه و احتمالا همتون میدونید که توضیحی در موردش ندادم مثل اینکه به هیچ وجه سازطون رو در کنار وسایل سرمایش گرمایش مثل شوفاژ قرار ندید حتی اگه تو یه کیس باشه
یا اینکه سازتون رو در جا یه مرطوب قرار ندید و اگه جا هایی مثل شمال که ذاتا مرطوب هست زندگی میکنید سولفور سدیم رو تو یه یه پاکت بریزید و داخل کیس تون بذارید
و یا اینکه هیچ وقت سازتون رو از سر دسته نگیرید و بلند نکنید و چیز ها یه دیگه که خودتون میدونید.... چیزی که در آخر می مونه این که انجام این کار ه ممکنه سخت باشه اما به صورت قابل توجهی عمر سازتون رو افزایش میده

persianscience.ir

Alcatrazz
19th October 2009, 06:30 PM
گیتار الکتریک هم مثل کلاسیک زمانی که واسه یه مدت طولانی نمیخوام ازش استفاده کنم باید سیم هاش رو شل کنم؟؟؟

نه

reza.ranjbaraan
26th March 2010, 12:43 AM
چه استقباله با شکوهی!!!سلام عزیز من بی سی ریچ داشتم الان ایبانز ارجی 420 دارم یه سری هم به neo-guitarist.mihanblog بزن

DEVIL ATTENDANT
7th May 2010, 03:46 PM
سلام به تمامی دوستان گلم من تازه واردم یه گیتار Ibanez GRG270B و یه amp=marshall mg15cdr دارم تازه کارم هستم در حال حاضر مهاباد نیستم سقز هستم تو اینجا هیچی بدرد نمیخوره انگار روستا هستش حتی کلاس گیتار هم نداره منم با کتاب تمرین میکنم حدود یه ماهه ولی بدرد نمیخوره شما دوستان فایل PDF اموزش گیتار ابتدایی جالب باشه دارید برا دانلود ممنون میشم اگه واسم بزارید...شرمندم!!!!!

k.u
29th January 2011, 02:02 AM
سلام !من یه گیتار آیبانز rg350dx دارم صداش توی رت های پایین مخصوصا موقعی که بند میکنم زود خفه میشه یعنی با یه نویز زشت صداش تموم میشه به نظر شما مشکل چیه؟

james hetfield
14th August 2011, 03:49 PM
سلام دوستان
من یه 5/6مهی میشه دارم متال کار میکنم حالا احساس میکنم به یه آمپ و افکتoverdrive نیاز دارم
میشه با توضیح و راهنمایی و پیشنهاداتون کمکم کنید
ممنون میشم

james hetfield
14th August 2011, 03:53 PM
گیتارم Ibanez GRX70DXJU-BKNهست
آمپم همIbanez IBZ1Gهست

james hetfield
15th August 2011, 07:02 PM
سلام دوستان
من یه 5/6ماهی میشه دارم متال کار میکنم حالا احساس میکنم به یه آمپ و افکتoverdrive نیاز دارم
ممنون میشم

james hetfield
15th August 2011, 07:07 PM
سلام دوستان
من یه 5/6ماهی میشه دارم متال کار میکنم حالا احساس میکنم به یه آمپ و افکتoverdrive نیاز دارم
ممنون میشم

james hetfield
15th August 2011, 07:09 PM
گیتارم Ibanez GRX70DXJU-BKNهست
آمپم همIbanez IBZ1Gهست

mantour
22nd January 2012, 01:22 PM
سلام . من به تازگی وارد انجمن موسیقی Gtalk شدم . از شما دوستان و استادان عزیز درخواست راهنمایی دارم . من چندین سال است که گیتار کلاسیک کار میکنم . حالا به گیتار الکتریک علاقه مند شدم . هنوز گیتار نخریدم چون هیچی از گیتار الکتریک نمی دونم . فعلا نمی خوام پول زیاد برای گیتار خرج کنم . اگر میشه با بودجه 600 تا 700 تومن یه گیتار و یک آمپ معرفی کنید . ( اگر فعلا افکت نداشته باشم مسئله ای نیست ) .

با تشکر .

slach
18th February 2012, 01:25 PM
سلام به همه ی دوستان
منم سه سالی هست گیتار الکتریک میزنم ولی یکسال هست که کارمو به صورت حرفه ای دنبال میکنم
عاشق همه ی راک و متال بازا هستم که میدونن موسیقی چیه قربون همتون

kirk hammett
18th June 2012, 01:53 PM
من من من من!

kirk hammett
18th June 2012, 01:57 PM
من یه گیتار mad axe دارمtelecaster
با یه افکت دیجیتک rp500 به نظر شما خوبه؟:037:

kirk hammett
18th June 2012, 02:12 PM
منم هستم!

kirk hammett
21st August 2012, 10:43 PM
منم یه ساله میزنم

justi
23rd August 2012, 04:56 PM
سلام دوستان!این جانب تازه وارد هستم!آز گوگل پیداتون کردم!راستش قصد خرید الکتزیک دارم.
بذارید مفصل بگم!!!
از پنج سال پیش رفتم تو نخ گیتار الکتریک!علی الخصوص وقتی کارهای ساتریانی رو دیدم.اصلا همه از این فرار می کردن تو خونمون!ولی کار های الکتریک برا من مثه لالایی بود!
خلاصه پیله کردم به خانواده!(بچه بودم هنوز اونموقع!:))).سال اول پیله کردیم و جواب نداد!
سال دوم پیله کردیم یکم شل شدن خانواده برای خرید گیتار الکتریک.
سال سوم قانعشون کردم گفتن بریم یه گیتار الکتریک دون و پست بگیریم اگه ادامه داد یه پیشرفته و حرفه ای براش می گیریم!خلاصه رفتیم یه فروشگاه تو شهرستان خودمون!گفتیم یه مدل ساده!آریا هم باشه خوبه!خلاصه فروشنده؛نمیدونم میخواست نصیحت کنه؛یا با ما پدر کشتگی داشت یا هر چی!گفت نمیشه.اول باید با گیتار ساده شروع کنه بعد الکتریک... .خلاصه یه گیتار کلاسیک گرفتم.الان دو ساله دارم پاپ میزنم.
بعد از دو نوازی ها و حواندن های مکرر در حریم عمومی و خصوصی بلاخره خانواده رو قانع کردم که خودم یه گیتار الکتریک بخرم و بیارم خونه!

الان می خوام یه سر بیام تهران.چند تا سوال داشتم!:
بودجه بنده الان در بازه 600 هزار تا 1 میلیون تومنه.با همین بودجه یه گیتار خوب(طوری که دو سه سال برام کار کنه) و یه افکتور خوب برای صداهای خفن! و یک امپلی فایر خوب بهم معرفی کنید.درسته تو پاپ پیشرفت کردم ولی ممکنه تو الکتریک اینقدر نتونم پیشرفت کنم.برای همین نمیخوام یه مدل خیلی حرفه ای بگیرم.
بهتر بگم:::بهترین در آماتور ها:::یا بهترین ها در ساده ترین ها!
برند ها رو نمیشناسم!من جای برادرتون!یه مشاوره خوب بهم بدید.:032:

دوم اینکه از دوستان کسی هست که یه فروشگاه خوب تو تهران بشناسه که این چیزایی رو که بنده حقیر مد نظرمه رو عرضه کنه؟؟

ممنون از شما!پیشاپیش تشکر:022:

kirk hammett
24th August 2012, 02:32 PM
منم تجهیزاتمو میگم اگه دوستان نظری داشتن خوشحال میشم بشنوم.

سازم(اندونزی-زرد) Ibanez GRG170 گیتار ([Only registered and activated users can see links])
آمپ Laney 10W آمپ ([Only registered and activated users can see links])
افکت Digitech RP250 افکت ([Only registered and activated users can see links])

از تجهیزاتم راضیم. درسته زیاد حرفه ای نیست ولی صدای بدی نمیده.
اینم قیمت ها:
ساز: 305.000 تومن
آمپ: 85.000 تومن
افکت: 270.000 تومن

تقریبا" 2-3 هفته ای میشه گرفتم. البته من قبلا" رو گیتار کلاسیک الکتریک کار می کردم! :044:
علاقم اینقد زیاد بود که بعضی آهنگای راک و متالو با کلاسیک می زدم. یعنی ریف، ملودی، پاور کورد و ... .
با پیک هم کار می کردم. یعنی تقریبا" تکنیک ها و وضعیت گیتار الکتریکو رو اون گیتار پیاده می کردم.
صدای خوبی هم می گرفتم! اگه تا بحال امتحان نکردین حتما" تست کنین. جالبه.
یه آهنگ که اصلش با الکتریک زده شده و زیاد به دسته ویبراتو، دیستورشن زیاد یا Delay و یه سری تکنیکا که
مختص الکتریکه نیاز نداره رو با کلاسیک تست کنین. پیشنهاد من آهنگای متالیکاست. مثه Fade To Black, Sanitarium, One, Enter Sandman و ... . /m\
nothing else matters faramoosh nashe

kirk hammett
24th August 2012, 02:35 PM

مرسی.
are khoobe
bayad vase reglaje pedal dokme ya bypass roo negah dari

kirk hammett
24th August 2012, 02:40 PM
سلام دوستان...من یه گیتار اریا گرفتم مدل stg006
مشخصاتش هم اینه :

Body : Alder
Neck : Maple, Bolt-on
Fingerboard : Rosewood
Frets : 22F
Scale : 648mm(25-1/2")
Pickups : OH-1 Humbucker x 2, OS-1 Single Coil x 1
Controls : Volume x 1, Tone x 1, PU Selector Switch x 1, Coil Tap Switch x 1
Tailpiece : VFT-1 Tremolo
Hardware : Chrome

حالا یه سری سوال اساسی دارم...
مرسی...

1 vase ine k beyne oon pickupaye 2tayi yekisho ya 2tasho faal kni

justi
24th August 2012, 06:46 PM
کریک جان!؟شما که باید از معلوماتت دایره المعاف گیتار بسازن!یه مشاوره به ما نمیدید؟(صفحه 64).

kirk hammett
5th September 2012, 08:55 AM
کریک جان!؟شما که باید از معلوماتت دایره المعاف گیتار بسازن!یه مشاوره به ما نمیدید؟(صفحه 64).
والا بنده کرک هستم
اطلاعاتمم اونقد زیاد نیس حالا اگه سوالی چیزی داشتی در خدمتم

justi
14th September 2012, 02:01 PM
لطف کردید؛البته رفتم گرفتم.یه یاماها rgx320 .به نظرتون خوبه؟از اونا که زیتونیه.
(تا جایی که من شنیدم میگن کریک همت!)

چند تا سوال هم داشتم؛من حس می کنم برای ضربات همر آن یه مقدا انگشتام ضعیفه حالا چه تمرینی انجام بدم بهتره؟از استاد پرسیدم گفت یکی فینگر پاور رو زیاد انجام بده بعد که راه افتادی به صورت همر آن فینگر پاور بزن.
یه سوال دیگه؛بند کردن سیم ها پارشون نمی کنه؟چون برای کلیشه های راک؛(اون جمله ای که سیم 3 فرت 7 بند میشه و بعد سیم 1 و 2 از فرت 5 نواخته میشه) بدجور بند داره؛و خیلی هم سریع باید بند کنی و ریلیز کنی من ترسیدم که سیم پاره بشه.

با تشکر :030:

head banger
2nd December 2013, 08:32 PM
سلام
کسی اینجا گیتار الکتریک کار میکنه؟ اگه اره - خودشو معرفی کنه.

سلام دوست عزیز من گیتار الکتریک میزنم سبکم متال کور و گروو متال و دث متال آمادم واسه همکاری توی بنداتون

head banger
2nd December 2013, 08:37 PM
سلام دوستای عزیز حتما همتون لمب اف گاد گوش دادین هکی طالب این سبکه منم پایم راستی واسه این سبک گیتاراتون باید فیکس بریج یاشه