PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : انجمن نوازندگان گیتار الکتریک؟

صفحه ها : [1] 2 3

nima.ma.ma
17th September 2007, 04:16 AM
سلام
کسی اینجا گیتار الکتریک کار میکنه؟ اگه اره - خودشو معرفی کنه.

3352204
6th November 2007, 01:49 AM
چه استقباله با شکوهی!!!

smart
9th December 2007, 05:41 PM
من هم حدود 12 ساله گیتار الکتریک میزنم خوشحال میشم با شما ها اشنا شم

Anonymouse
11th January 2008, 04:10 PM
درود به همه ی گیتاریست ها. من هم 2 ساله که گیتار الکتریک می زنم.

smart
15th January 2008, 07:00 PM
یعنی دیگه گیتار الکتریک کار نیست تا خودشون رو معرفی کنن

Anonymouse
15th January 2008, 11:08 PM
کاش بود ولی حالا که نیست. راستی فکر کنم شما تو انجمن سایت phalls هم عضو هستید درسته؟

smart
16th January 2008, 03:49 PM
من بله

ولی الان که دیگه قسمت موسیقی سایت phalls بسته شده دیگه اینجا باید فعالیت رو شروع کرد

Anonymouse
16th January 2008, 11:31 PM
تازه داشتیم گرم می شدیم که بستنش. اخه من نمی فهمم چه جوریه که یهو یه قسمت از سایتو کلا می بندن.

Hosein.M
16th January 2008, 11:36 PM
میبینم که جمع گیتاریستها اینجا جمع!
آقا به ماهم یاد بدین. ما از بچه گی دوست داشتیم یه ماریاچی بشیم. ولی نشدیم!:(
موفق باشین تو کارتون.>:D<

smart
17th January 2008, 02:14 PM
اشکالی نداره بستن دوباره درایین سایت کار رو شروع میکنیم اقای وای بودید اگه اشتباه نکنم

Anonymouse
17th January 2008, 03:03 PM
اره عزیز خودمم. فالز نشد اینجا. اینجا نشد یه جا دیگه. ما که کم نمیاریم شما پاک کنید ما دوباره می نویسیم اخر معلوم می شه که کی کوتاه میاد (ملت گیتاریست همیشه در صحنه یا عوامل ...)

nima.ma.ma
22nd January 2008, 11:43 PM
سلام بر دوستانه نوازنده.
خوشحالم که چند نفر الکتریک زن پیدا شدن.
خوب از کاراتون بگید - سبک - تجهیزات و ...

من خودم بیشتر thrash کار میکنم
guitar: Yamaha EG112
Effect : Zoom GFX5

smart
25th January 2008, 08:07 AM
تجهيزات :

گيتار : gibson les paul مدل 1984 تازه گرفتم + aria proII ts600
از گيتارهايي مدرن به شدت بدم مياد
همچنين از پيکاپ سينگل کويل و پيکاپ اکتيو (emg) متنفرم

افکت :
1 zoom gfx8 عاشق زوم هستم
2 turbo distrotion boss
3 digital delay dd6 boss

امپ : fender sq
صداي امپ مارشال رو دوست ندارم

Anonymouse
25th January 2008, 12:37 PM
اقا gfx8 اگه تازه گرفتی چند و از کجا گرفتی؟
در ضمن گیتار گیبسونتم مبارک باشه.

smart
25th January 2008, 04:50 PM
ممنون گیبسون قدیمی ظاهرش تمیزی نداره ولی فنی کاملا سالمه
2 ماه پیش gf x8 رو خریدم 195.000 تومان قبلش rp200. دیجیتک داشتم

Anonymouse
25th January 2008, 06:50 PM
راستش قضیه از این قراره که من الان دو ساله که دارم پول جمع می کنم که یه tube amp درست حسابی بگیرم اما هر موقع که میرم بگیرم گرون شده دوباره باید بیام پول جمع کنم. حالا دیگه کلا می خوام بی خیال شم برم یه امپ ترانزیستوری با یه افکت بگیرم خیال خودمو راحت کنم. الانم یه gfx 8 گیر اوردم میده 170 به نظرم اگه سالم باشه میارزه. یه امپ 30 واتی هم پیدا کردم میده 70 مدلشم Mc Gee Skak 30a که میگه المانیه ولی چون نمی شناسم نمی دونم بدرد بخوره یا نه. حالا موندم چیکار کنم بازم صبر کنم یا برم بگیرم در ضمن نظرتون به عنوان یه کسی که تو این زمینه زیاد تجربه داره برام مهمه.

smart
26th January 2008, 03:43 PM
مدل امپ وصداش بستگی به سلیقت داره من فندر رو به همه امپها ترجیح میدم

ولی چون شما امپ لامپی نمی خوای بگیری من پیشنهاد میکنم gfx8 نگیری

اگر پول داری زوم g9 واگر نه g7 بگیر

قیمت g9.2tt = 500.000

قیمت g7.1ut = 350.000

ایین دو مدل افکت لامپی هستن وصداش خیلی بهتر از بقیه حتی boss gt6 در صورتی که شما امپ ترانزیستوری داشته باشی

g7 و g9 رو دست دو نگیر

Anonymouse
26th January 2008, 06:22 PM
اقا دمت گرم ولی چون می خواستم یه گیتار حرفه ای هم بگیرم اینقدر نمی تونم هزینه کنم. می خواستم فعلا با همینا یه جوری سر کنم تا بعدا یه tube amp درستو حسابی بگیرم اما طبق گفته ی شما فکر کنم بازم صبر کنم بهتر باشه.

smart
26th January 2008, 08:23 PM
گیتار حرفه ای خواستی بگیری به یک نکته توجه کن بازار ایران از جنس تقلبی اشباع شده

بهتریین گیتارها مثل gibson fender esp ibanez تقلبی در بازار هست که با اصل مو نمیزنه با سریال نامبر نوشته ساخت امریکا و ژاپن و... همه رو هم داره مواظب باش

یکی از علتهایی که من همیشه پیشنهاد گیتار قدیمی میدم همینه و خودم هم همیشه گیتار های قدیمی سالهای 92 به پایین ولی فنی سالم میگیرم به ظاهرشون هم اصلا توجه نمیکنم

Anonymouse
26th January 2008, 09:06 PM
اقا ممنون من از وضع فعلی بازار خبر نداشتم. البته من خودمم نظرم رو گیتار های سالم قدیمیه جکسون یا گیبسونه و ظاهر برام مهم نیست.
چونکه هم ارزونترن هم تقلبیش کمتره .
ولی شما راهیو کشف کردی که بشه تشخیص داد تقلبیه یا نه که اگه یه بنده خدایی خواست از مدل هایه جدیدش بخره راهنماییش کنیم؟

smart
27th January 2008, 05:02 PM
راه خاصی نداره ایین کمپانیها کارشون با اصل هیچ فرقی نداره از نظر خوش دستی ونرم بودن دسته

تنها راه ایینکه شما از قبل یک ساز اصل مثل هم مدل اونو داشته باشی

تا شما وزن گیتار وزن دسته و بدنه رنگ گیتار ودر اخر صدا که اونم با ید با سیستم صدای خودت تست بگیری

مثلا یک سری میگن گیبسون اصل باید هارد کیس داشته باشه ولی ایین طوری نیست گیتار گیبسون اصل هم بدون هارد کیس وجود داره

یک چیزه دیگه گیتار اصل شما وقتی دستت میگیری هر روز که میگزره شما با اون ساز بیشتر اخت میشی

برای مثال من یک گیتار ایبانز rg 370 dx داشتم روش هم نوشته بود ساخت ژاپن ولی با ایین که 3 سال ایین ساز رو داشتم اصلا با هاش حال نکردم بلکه زده هم شدم در عوض یک اریا پرو تو اصل هم دارم خیلی ساله که دارم ولی ازش زده نشدم حتی روز به روز علاقه من به ایین ساز بیشتر هم شده من ایین ساز رو که دست میگیرم با ایین که اکشنش از ایبا نزم خیلی بیشتر بود ولی دستم که میگرفتم خوشدست تر و راحتتر هم هست

ساز اصل رو بایید دستت گرفته باشی او نوقت فرقه بین شون رو با قلابی میفهمی

Anonymouse
27th January 2008, 05:48 PM
خوب اخه کمپانی های بزرگی مثل ایبانز یا فندر باید بخاطر منافع خودشون هم که شده یه فکری به حال این قضیه بکنن حالا هر جوری که می تونن (هولوگرامی برچسبی) وگرنه خیلی ضرر می کنن. حالا شما تجربه داری می تونی فرقشون رو تشخیص بدی خیلی ها هستن هنوز فرق زینو با گیبسون نمی دونن اونا تکلیفشون چیه. حالا این جور جنسا فقط تو ایران و کشورهای عقب افتاده میاد ولی همین جوری پیش بره پس فردا تو امریکاشم نمی تونی چیز اصل گیر بیاری.

smart
27th January 2008, 06:55 PM
ایین جور گیتارها رو سفارشی کشور چین میسازه

برای مثال شما با یک کمپانی در کشور چین یک قرار داد میبندی 100 گیتار برای شما بسازه که با اصل هیچ فرقی نکنه تولید انبوه نمی کنه فقط برای شما میسازه ولی با قیمت بالا تر (نه فقط گیتار هر جنسی رو که بخوای چون هم علمش رو دارن هم تکنلوژی شو که با اصل مو نمی زنه در ظاهر نه کیفیت ) وایین شبیه سازی حالت قاچاق داره

بعد شما ایین گیتار هارو با همون قیمت اصل یا یک مقدار کمتر تو بازار پخش میکنی به همیین راحتی

کشوری مثل ایران که هیچ کنترلی در فروشگاهاش نمیشه فروشنده جنسش رو از هرکسی که ارزونتر بده بگیره در صورتی که معلوم نیست از کجا جنسش رو اورده نه گارانتی ونه ...چنین اتفاقاتی میفته

Anonymouse
27th January 2008, 10:16 PM
ایرانه دیگه من یکی از دوستام یه فندر خرید بعد از 3 ماه یه لایه از چوب روی گیتارش کنده شد بعد که بردیم نمایندگیش خود فروشنده هم باورش نمی شد که یه همچین اتفاقی افتاده بنده خدا کلی این ور اون ور کرد اخرشم براش گیتار نشد.
باز یکی دیگه یه جکسون خرید 3 تومن وقتی که گیتارشو دیدم دلم براش سوخت تابلو بود تقلبیه 500 تومنم نمی ارزید. با دیدن این جور صحنه ها فقط باید تاسف خورد و یه جوری سر کرد. برای همینم از شما سوال کردم گفتم شاید شما بدونی که چه جوری میشه تشخیص داد تا اگه کسی خواست خرید کنه از این مشکلات براش پیش نیاد ولی مثل اینکه هیچ راهی بجز تجربه وجود نداره.

nima.ma.ma
28th January 2008, 07:07 AM
افکت صدا برای Vocal برای کار در سبک های Death metal و Black metal چنده ؟
نرم افزاری هم وجود داره که بتونه این کارو انجام بده؟

smart
28th January 2008, 10:24 PM
افکت برای Vocal اطلا عات زیادی ندارم

افکت زوم pfx9003 قابلیت ضبط صدا داره 120.00 خیلی جم جور و کوچیک به قیمت مناسب هست

دیجیتک vocal 300 قیمت 350.000

یه چیزه ارزون بخوای
افکت 504 زوم می تونی تو ایین زمینه استفاده کنی قیمت 50.000 کاربرد اصلیش گیتار اکوستیک ولی برای وکال جواب میده

Anonymouse
30th January 2008, 10:51 AM
اقا یه برنامه با حجم 2 مگ برات می زارم ببین به کارت میاد یا نه.
[Only registered and activated users can see links]
پسورد:[Only registered and activated users can see links]

Blondhair
30th January 2008, 11:28 PM
سلام به همه دوستان
من 7 ساله بیس میزنم. تا حالا دو کنسرت گروهی داشتم به سبک راک با مجوز!
یه کنسرت تک نوازی بیس هم داشتم میزاشتم که بهم مجوز ندادن. اگه کسی میخواد راک، جز، فیوژن کار کنه من همه رقمه پایه ام. خونمونم کرجه.:cheshmak:

Hosein.M
30th January 2008, 11:51 PM
با اجازه اساتید نوازندگان گیتار الکتریک. میدونم همتون اینو میدونین ولی برای بعضی ها که تازه واردن خوبه:

قسمتهاي مختلف گيتار الكتريك:

1- سردسته گيتار (Head): محل قرار گيري پيچهاي كوك است.

2- پيچهاي كوك (Tuning Pegs): اين پيچها براي كوك كردن سيمها به كار مي‌روند مي‌توان آنها را بر روي هر نتي كوك كرد.

3- صفحه انگشت گذاري و فرتها (Fingerboard & Frets): محل قرار دادن انگشتها است. فرت ميله‌هاي عمودي روي صفحه انگشت‌گذاري است و فاصله بين فرتها را باره (پوزيشن) يا پرده مي‌گويند.

4- پيكاپ‌ها (Pick Ups): پيكاپ دستگاهي است كه صدا را توليد مي‌كند و كارايي آن با كارايي حفره در گيتارهاي كلاسيك يكسان است.

5- پل (Bridge): پل وظيفه نگهداري سيم‌ها و در صورت استفاده از دسته وظيفه شل و سفت كردن آنها را دارد.

6- بدنه (Body): قسمتي از گيتار است كه محتواي داخلي آن دستگاه‌ها و مدارها مي‌باشد.

7- خروجي (Output Jack): خروجي محل قرار دادن فيش است. اين فيش گيتار را به افكت يا آمپلي فاير وصل مي‌كند. محل خروجي در گيتارها متفاوت بوده، بعضي در پشت و بعضي در روي بدنه است.

8- پيچهاي كنترل نوا (Tone Controls): الين پيچها تعيين كننده زيري و بمي صداي گيتار مي‌باشند.

9- پيچ بلندي صدا (Volume Control): اين پيچ درجه بلندي و كوتاهي صدا را تنظيم مي‌كند.

10-دسته لرزش (Vibrato Arm): اين دسته بوسيله شل كردن سيم‌ها لرزش خاصي را در آنها بوجود مي‌آورد اصطلاحاٌ به آن Tremolo Bar هم گفته مي‌شود. براي لرزش سيم‌ها كافي است اين دسته را به سمت بدنه گيتار و يا به سمت مخالف فشار دهيم.

11-پيكاپ سلكتور (Pick Up Selector Switch): اين كليد براي انتخاب پيكاپها است. معمولاٌ پيكاپهاي نزديكتر به پل صدايي ريزتر و توأم با جيغ و پيكاپهاي دورتر از پل صدايي بم‌تر و بدون جيغ دارند.

12-محل نگهداري سيمها روي سر دسته (Nut): اين محل داراي شيارهايي است كه سيمهاي گيتار درون آنها قرار مي‌گيرند.

Hosein.M
30th January 2008, 11:51 PM
انواع استايلهاي دست چپ در گيتار الكتريك:

1- كلاسيك استايل(Classic Style): در اين روش انگشت شصت پشت دسته گيتار قرار گرفته و از تماس كف دست با دسته گيتار جلوگيري مي‌شود. اين حالت براي گرفتن آكوردهاي مشهور و ملودي‌ها در سيمهاي 5 و 6 است.

۲- جز استايل(Jazz Style): در اين روش دسته گيتار در گودي بين انگشت شصت و نشانه قرار مي‌گيرد و شصت روي دسته گيتار قلاب مي‌شود. اين حالت براي نواختن نتهاي روي سيمهاي پائين‌تر و استفاده از تكنيكهاي ويبريتو (Vibrato) و بند (Bend) است.

Blondhair
2nd February 2008, 03:51 PM
تجهیزات:
Fender Bass - هیچ اطلاعی از مدلش ندارم فقط پشتش نوشته 1979 Fender
افکت :
Zoom 808

یه بیس اصل Zinn هم دارم ولی نه از این زینا که 80 هزار تونیه. اکشن نداره و تو بازار 380 تومنه.

smart
2nd February 2008, 04:28 PM
بنظرم منظورت همون 708 باشه چون تا اون جایی که سواد من جواب میده زوم 808 نداره

من قبلا با دوستام تو کرج مغازه ساز فروشی داشتیم

Blondhair
3rd February 2008, 03:44 PM
اگه به مدلهای قدیمیش نگاه کنی میبینی که داره. از سری 8
تازه این افکت بیسه نه لید. فقط هم 40 تا صدا داره و بس. اصلا هم مدرن نیست. فقط جواب تمرین میده.

smart
3rd February 2008, 04:32 PM
اگه بتونی یک عکس ازش بگیری تو انجمن بندازی خیلی خوب میشه
دوست دارم ببینمش چون تا حالا 808 ندیدم

smart
5th February 2008, 07:28 PM
اقا من چند روز پیش با یکی از دوستانم رفتیم جمهوری گیتار بگیریم حدود 850.000 پول داشت به رفیقمون با اطمینان بهش گفته بودم که با ایین پول یک گیتار خوب پیدا میکنیم
اقا یک گیتار پیدا نشد که چشم مارا بگیره البته با ایین بودجه کل بازار 3 تا گیتار چشم من رو گرفت 2تا فندر ویک گیبسون که قیمتها بالای 1800.000 ت بود گیبسونه که هیچ بالای 2500.000 بود
همه گیتارها مزخرف قیافشون رو میدیدی حالت بهم میخورد اگر ظاهر خوبی هم داشت دستت میگرفتی حالت بهم می خورد
دست از پا دراز تر برگشتیم خونه

Blondhair
5th February 2008, 08:14 PM
تو پاساژ طلا تو کرج یه مغازه هست که اسمشو یادم نیست Ibanez هاش به نظر میاد اصل باشه.

nima.ma.ma
6th February 2008, 07:29 AM
اگه یه 950.000 تا یتومن بتونی ردیف کنی میشه یه گیتار IBANEZ مثلا مودله RG2570 بگیری. من باهاش کار کردم گیتار ردیفیه.

smart
6th February 2008, 08:24 AM
بهش میگم چون برای خودم نمی خوام سلیقه هامون هم یکی نیست من با گیتار فلوید روز پیکاپ emg حال نمی کنم عشقم من گیبسونه که بهش رسیدم
تو بازار هم رفتیم دونبال ایبانز نمی گشت esp مد نظرش بود چون پیکاپ emg میخواد که ایبانز هم نداره
از ایین جون عشق متال است مو بلند مدل عجیب غریب ریش و....

nima.ma.ma
7th February 2008, 12:36 AM
IBANEZ مدل هایی داره که پیکاپ EMG داشته باشن.

Anonymouse
7th February 2008, 05:48 PM
اگه با esp حال می کنه فکر کنم با جکسونم حال کنه بعضی مدلاش با پیکاپه emg مثل این. در کل گیتارای خوشدستین.
ولی اینجوری تو ایران نمیشه خرید کرد که فقط نظر ادم روی esp باشه اونم با پیکاپ emg. اونم تو این بازار که اصلا جنس گیر نمیاد . من یه امپ می خواستم برای یکی بگیرم کل تهرانو گشتیم چیز درست پیدا نکردیم تازه بد بخت رو برند خاصی هم تکیه نداشت هر چی گیرش میومد می خرید ولی کو جنس.
شما که خودت واردی یه جوری قانش کن وگرنه اینجوری مطمئنا جنس اصل نمی تونی گیر بیاری.

)(^A^)(
8th February 2008, 07:12 PM
سلام دوستان.[Only registered and activated users can see links]

من يه چند سالي هست گيتار كلاسيك ميزنم.

ولي قصد دارم بزنم توي كار الكتريك.[Only registered and activated users can see links]

اگه لطف كنيد يه كم منو راهنمايي كنين ممنون ميشم.[Only registered and activated users can see links]

اول از همه چه ماركي بگيرم خوبه؟[Only registered and activated users can see links]

بعدش بجز خود گيتار چه وسايل ديگه اي بايد براش بگيرم و هر كدوم چه كاري انجام ميده؟[Only registered and activated users can see links]

در ضمن من به مدلهاي explorer علاقه زيادي دارم.خوبه يا نه؟

مرسي.[Only registered and activated users can see links]

)(^A^)(
8th February 2008, 07:23 PM
اينم يه چند تا عكس خفن كه دلم نيومد براتون نزارم:

)(^A^)(
8th February 2008, 07:24 PM
اينم يكي ديگه....

)(^A^)(
8th February 2008, 08:02 PM
حدود يك مليون هم پول دارم.

ميخوام متال كار كنم deth يا black.هر كدوم كه بشه.

Anonymouse
8th February 2008, 08:20 PM
سلام دوستان.[Only registered and activated users can see links]

من يه چند سالي هست گيتار كلاسيك ميزنم.

ولي قصد دارم بزنم توي كار الكتريك.[Only registered and activated users can see links]

اگه لطف كنيد يه كم منو راهنمايي كنين ممنون ميشم.[Only registered and activated users can see links]

اول از همه چه ماركي بگيرم خوبه؟[Only registered and activated users can see links]

بعدش بجز خود گيتار چه وسايل ديگه اي بايد براش بگيرم و هر كدوم چه كاري انجام ميده؟[Only registered and activated users can see links]

در ضمن من به مدلهاي explorer علاقه زيادي دارم.خوبه يا نه؟

حدود يك مليون هم پول دارم.

مرسي.[Only registered and activated users can see links]

عزیز اول از همه اینکه خیلی به مارک یا شکل گیتار توجه نکن اکثر گیتار های ساخت شرکت هایی مثل جکسون یا گیبسون یا ایبانز و ... اگه اصل باشن گیتار های خوبین. من خودم اول با جکسون حال می کنم بعد با لس پاول های گیبسون البته سلیقه ای هستش اکثرا با ایبانز حال می کنن.
بعد اینکه کیفیت ساخت ساز و خوشدست بودن دسته و اکشن گیتار مهمه بعد از اون چوب گیتار و پیکاپ.
به نظر من یه گیبسون یا جکسونه قدیمی می ارزه به تمام این ساز های مدرنه چینی که الان تو بازار پر شده و اکثرا تقلبین.
به نظر من شما 800 از پولتو بده یه گیتار حرفه ای بگیر سعی کن 300 دیگه هم جور کنی بدی یه tube amp بگیری
اینجوری کارت خیلی حرفه ای میشه حالا اگه خواستی بعدن یه افکتم می تونی بزنی تنگش ولی سعی کن امپتو یه امپ خوب بگیری چون خیلی مهمه که دیستروشنتو از امپ بگیری.

Anonymouse
8th February 2008, 08:36 PM
یه چیزه دیگه هم اینکه با هر گیتاری میشه هر سبکی رو کار کرد ولی واسه کارای متال شما بهتره گیتاری بگیری که دو تا پیکاپه هامباکر (همون بزرگترها) هارو داشته باشهحالا اون سینگل کویل وسطی رو هم نداشت فرقی نداره من خودم ترجیح می دم نباشه چون موقع اجرا کردن بعضی تکنیکها مثل جیغ کشیدن یه خورده جلوی دستو می گیره.

Blondhair
9th February 2008, 12:30 AM
ولی به هر حال اگه Fender دهه 80 بگیری (مدلهای قدیمیش نه این جدیدا که پر پیکاپن) که 2 تا پیکاپ به هم چسبیده دارن خوراک سبکهای راک و هموی متالن.
Jackson هم حرف نداره ولی اکثرا تو ایران تقلبین.

hamed_goodzila
10th February 2008, 04:14 PM
سلام
اگه وقت داشتید یه نگاهی به [Only registered and activated users can see links] بندازین یه مشکل دارم.
مر30

smart
14th February 2008, 03:39 PM
بستگی به سلیقته با یک ملیون فقط گیتار بگیری ایبانز خوبه من بجات بودم گیبسون 20 سال کار کرده می گرفتم
از گیتار فندر متنفرم ولی از امپش نه

ایبانز سری rg220t خیلی خوبه خودمم داشتم چوب شم میپلسنتر من 2ساله پیش 900 فروختم ژاپنی اصل بود میپل سنتر نمی تونن براحتی بسازند مگر یک کمپانی با تکنلوژی خیلی بالا برای همین کاره هر کشوری نیست مدل هایی مثل rgt220 . rgt230 . rgt 320 ....

smart
16th February 2008, 06:35 PM
اینم دستگاه تست لامپ امپلیفایر گیتار هست

لامپهارو ازرو برد باز میکنند و روی ایین دستگه تست میسن

sorkh
17th February 2008, 12:09 AM
سلام .
خدا رو شكر كه شماها رو پيدا كردم . اين phalls رو كه ازمون گرفتن. كلي سؤال ازتون داشتم.
ببينيد من تازه دارم الكتريك رو شروع ميكنم . يه چيزايي هم درموردش ميدونم. من الآن امكان اينكه از اونطرف(اسپانيا) واسم گيتار بخرن هست بنظر شما من از ايران بخرم يا از اونور؟ قيمتها چطورن؟ از نظر $ هم تقريبا" مشكلي نيست؟راستي طرف خودش(خريدارم) چيزي از گيتار نمي دونه. من بايد مشخصات بدم. شما چه ماركي رو پيشنهاد ميكنيد؟

Anonymouse
17th February 2008, 12:57 AM
عزیز شما هنوز گیتار نگرفتی چجوری طاقت اوردی ولی خداییش این phalls رو که بستن خیلی از بندگونه گیتاریست الاخون والاخون شدن.
به نظر من شما که می تونی بگو از اونور برات بیارن الان وضع بازار خیلی بده اولا که اصلا جنس گیرت نمیاد بیادم چینیه. اصل نیست اونم کلی می خان بکشن روش.
بهترین راهش اینه که یه روز بری جمهوری ببینی با چه جور گیتار هایی بیشتر حال می کنی ولی به نظر من اگه پول داری بگو یه les paul گیبسون برات بیارن خوراکه همه سبکی هم هست حتی متال هرکیم که میگه نیست گیتار این اقای TommyThayer لیدر kiss رو نگاه کنه همه چیز دستگیرش میشه.

smart
17th February 2008, 08:16 AM
واقعا شما ایین همه مدت گیتار نخریدی من که بودم 10 تا تا الان خریده و عوض کرده بودم

نظر منم با جناب Anonymouse یکیه بگو برات یک گیبسون لس پاوول برات بیارن قیمت تو ایران دست دو جدیداش دور بر 2 میلیون نوش بالای 2.5 میلیون

با گیبسون هر سبکی رو میتونی بزنی تازه از من میشنوی دسته گیبسون از ایبانز که ایین همه طرف دار داره نرم تر صدای فوق العاده ای هم داره

sorkh
17th February 2008, 07:38 PM
سلام ممنون از هم در دري تون . وا قعا" ديگه دارم مي تركم . لامسب پولام خرج چيز ديگه شد.
آقا اين گيتار هاي سري prestige با معمولي هش چه فرقي دارن؟(مخصوصا" سري s)
راستي گيتارهاي epiphoneياschecter چطورن؟
jackson js30 با قيمته 330$ خوبه ؟ از كجا بفهمم اصله يا نه؟
اين آمپ fender pro juinor كسي اطلاع داره لامپيه يا نه؟
.واي چقدر سوال ميكنم.

smart
17th February 2008, 08:29 PM
prestige تفاوت در طراحی دسته گیتار هست بعضی ها با prestige راحت تر گیتار میزنن همین
بستگی به نوازنده داره
فندر دسته گیتاراش prestige نیست
گیبسون دسته گیتارش prestige هست

جکسون 330 دلار یعنی حدود 270 هزار تومن ایران یا ... دیگه منظورته ؟

fender pro juinor مد لهای مختلف داره ولی نه لامپی نیست شاید بعضی هاش باشه

در مورد پرستیج یک مطلب کامل سعی میکنم بنویسم

sorkh
18th February 2008, 11:53 PM
سلام. ممنون جناب smart.
آره به پول ايران 270 تومن. خوبه؟
راستي اين گيبسون كه گفتين مدلشم مي گين؟(گيبسون هايي كه توسايتهاي خارجي واسه فروشن اصلن؟)
از كجا بفهمم اصله يا نه؟

smart
19th February 2008, 08:34 AM
گیتار جکسون 270 تومن شک نکن قلابی منظورم ایرانه ها

کشورهی اروپایی ساخت امریکا و سریال نامبر داشته باشه کافیه اصله گارانتی هم داره

smart
19th February 2008, 08:39 AM
گیبسون لس پائول (gibson less paul) خواستی بگیری موارد زی رو دقت کنی حله

راه شناسایی ساز گیبسون اوریجینال :

1 شماره سریال نامبر پشت دسته داره نه برچسب مثل مارکها شون نوشته شده کهبا هارد کیسش مطابقت داره

2 مدلشون رو منظور همون طراحی پرستیجش : (4 مدل پرستیج داریم در گفتگوی بررسی و رفعه مشکلات انواع گیتار الکتریک توضیح دادم) روی کاور ناقوس شکل مینویسه

3 کاور دقیقا ناقوس شکل با 2 تا پیچ به سر دسته گیتار متصل میشهکه هر گیتاری رو نمیشه ایین کار رو کرد

4 وزنشون از بقیه گیتارها سنگینتره به خاطر چوبش ماهاگونی و بدنه یک لایه میپل روش کشیدن

5 صداش و تجربه

smart
19th February 2008, 05:53 PM
ایینم شکل کاور تراس رود گیتار گیبسون مدل پرستیج روش هک میشه

sorkh
20th February 2008, 04:25 PM
ممنون از راهنماييت.
الحق كه اطلاعات داري در حد BOMB

sorkh
20th February 2008, 04:41 PM
با سلام و عرض تبريك به جناب sorkh براي سال روز تولدش!!!( شما كه تبريك نمي گين)
كسي ميدونه امپ avt50 مارشال لامپي يا نه ؟ قيمتشم بگين ممنون ميشم.

smart
20th February 2008, 06:09 PM
مارشال سری avt همشون لامپی هست بگیر قیمت دقیق نمی دونم

تولدت هم مبارک

Anonymouse
26th February 2008, 01:06 PM
اگه گیرت بیاد چیزه خوبیه البته نوش فکر نکنم ولی دست دوش شاید بگردی از دست بتونی گیر بیاری پارسال دست دوش فکر کنم 270 بود الان که اصلا امپ لامپی تو بازار درست گیر نمیاد ولی در کل امپه خوبیه به صدتای این ترانزیستوری ها میارزه یه دونه از اینا بتونی گیر بیاری با یه gfx8 خیلی عالیه.
در ضمن تولدت هم مبارک

sorkh
29th February 2008, 08:40 PM
درودي دوباره بيكران
ديروز توي فروشگاه يه الكتريك yamaha با پيكاپ هاي seymor duncan ديدم يه خورده كهنه بود ميگفت اصله . روشم نوشته بود seymor duncan قيمتش 480 تومان كدش هم pac812wx بود . نظرتون چيه؟
راستي شنيدم تعرفه ها 100% شده واسه واردات. بعد عيد قيمتها گرون ميشه؟

smart
29th February 2008, 10:07 PM
'من با گیتار های یاماها تا حالا کار نکردم از گیتارش یه عکسی چیزی مینداختی بد نبود باید اصل باشه
باید دید ولی قیمت یاما ها تو همین رنجه دست دو البته بستگی به متریالش هم داره
وزنش و ببین ( دستت بگیر با بقیه گیتار ها بسنج)و باید صدا بگیری ازش خوشت میاد

مارکهای دیگه چی proII اوریجینال گیر اوردی بهتر از یاماها هست قیمتش هم تو همین رنجه( اوریجنالش نه بقیش چینی کره ای دور ور 200 تومنی هست اینا رو نمی گم)

smart
29th February 2008, 10:23 PM
با ایین پول گیتارهای دیگه هم میتونی بگیری
ایبانز هم میتونی ژاپنی گیر بیاری

گیتار با مارکهی دیگه خواستی بگیری به چند چیز باید توجه کنی

جنس چوب
پیکاپ
نرمی دسته راحتی اجرای تکنیکها
کشور سازنده

باید ببینی اون یاماها(برندهای دیگه) چوبش چیه صدای پیکاپ رو بگیری قیمتش رو بسنجی با مارکهای معروف

اگر از یک گیتار مثلا ایبانز متریال بهتر صدای بهتری داشت وقیمتشون باهم یکیبود ارزش گرفتن داره غیر از ایین نه

یاماها هم گیتار ارزونی نیست قیمتهاش مثل ایبانز میمونه ایین همه صبر کردی چنین کاری رو نکن

Anonymouse
29th February 2008, 11:05 PM
به نظر منم شما اگه طرف یاماها نری بهتره من تا حالا ندیدم کسی داشته باشه ازش راضی باشه توجه کرده باشین خیلی کم پیش میاد که دست گیتاریسته معروفی یاماها باشه البته همینجوریم نمیشه نظر داد باید بررسی کرد.

smart
1st March 2008, 09:13 AM
البته برندی که دست نوازنده های معروف نباشه دلیل بر بد بودن ساز نیست
یک ساز خوب بابد فقط متریالشه

پیکاپ :
برای مثال پيكاپه seymor duncan از یک کمپانی معروف ولی قدیمی ژاپن هست به نامه duncan که پیکاپهای عالیی رو تولیید میکنه با صدای خیلی جالب مخصوص به خودش رو داره (در حد دیماریزو ولی صداش با دیماریزو فرق میکنه )

چوب : خیلی مهمه باید دید سازرو

برای مثال پرو تو گیتار معروفی نیست ولی بعضی مدلاش با چوبbasswood و mahogany با پیکاپ duncan صدای فوق العاده ای بهت میده در حد یک ایبانز 1200.000 تومنی اما با قیمت دور ور 500.000 تومن میشه گرفت 700 تومن زیر قیمت !

smart
3rd March 2008, 06:49 PM
طبق اخریین خبر های مستند رسیده
واردات اجناس چینی به ایران حدود 2 ملیون دلار
واردات اجناس چینی به امریکا حدود 80 میلیون دلار در سال گذشته بوده

یعنی خرید گیتار و لوازم حتی در کشوری مثل امریکا هم می تونه چینی باشه فقط با ایین تفاوت که در
ایین کشور اجناس اصلی با اجناس چینی قابل تشخیص بوده و جنس چینی با 10/1 قیمت جنس امریکایی
به فروش میرسه
یکی از اشنا ها بهم گفت گیتار گیبسون لس پائول امریکایی با قیمت 600.000 تومن و گیبسون لس پائول چینی حدود 90.000 تومن هست
در صورتی که همیین گگیتار چینیرو تو ایران به عنوان اصل حدود 1500.000 تومن میفروشن

Anonymouse
3rd March 2008, 08:03 PM
خیلی جالبه واقعا عجب تجارت پر سودی از امریکا می خرن 90.000 تومن اینجا می فروشن 1500.000 یه چیز تو مایه های 17 برابر.بعد می گن چرا موزیک تو ایران پیشرفت نمی کنه با این وضع اگه پیشرفت کنه ادم باید شک کنه.

smart
3rd March 2008, 10:51 PM
حالا گیتار که چیزی نیست

همین کشنده های HOWO رو نمی گی کامیون بدی نیست موتورش 370 اسب در 2500 دور در دقیقه قدرت داره با کلی هم امکانات و طراحی داخلی توپ تو کشور ما با تعرفه 100% به همون میدن 58 میلیون ت یعنی سود وارد کننده رو هم کم کنی قیمت فروش چین 20 میلیون تومن هست

ایران بنز خاور 608 رو 20 تومن بهت نمیده

البته با پوزش از مبحث گیتار خارج شد

Anonymouse
4th March 2008, 11:04 AM
این چینیا ها که خیلی کاراشون جالبه بعضی موقع ها یه عروسکو که ازشون می خری 500 تومان بعد که حساب می کنی می بینی یه همچین چیزیو اگه تو ایران بخوای بسازی کمتر از 10000 تومان نمی تونی بسازی .
اخه چجوری این کارو میکنن 500 تومان پوله پارچشم نمیشه تازه اکثرشون هم موزیکالن.

smart
4th March 2008, 12:14 PM
نوازندگان یک نکته کلیدی در مورد گامها اینکه گامها مثلا A مینور پنتاتونیک همون یک الگو ازیک قسمت گیتار الکتریک مثلا بین فرت 5 الی 8 نیست بلکه ازسیم ازاد تا اخرین فرت روی گیتار شما ادامه داره که باید خودتون با حوصله روی کاغذ تمام الگو رو در بیارید و روی دسته حفظ کنید

گامها دنیایی داره اصل کار هم خودتون هستید که باید دنبالش باشید تا بطور کامل یاد بگییرید به امید ایینکه کسی مثل یک لقمه حاضر اماده بهتون بده نباشید هیچ استادی چنین کاری نمی کنه فقط کلید رو بهتون میگه

Anonymouse
4th March 2008, 09:10 PM
تازه دسته ی گیتار که هیچ کل محدوده ی شنوایی هم حساب کنید باز تموم نمیشه. اصلا تموم نمیشه یه چیز تو مایه های همون بی نهایته.

smart
11th March 2008, 04:43 PM
یک نکنته جالب کسایی که عشق مولتی افکت دارن یک راهنمایی می کنم اگر دنبال صدای خوب هستید نیاز نیست برید حتما یک boss gt8 یا gt6
می دونید که یونیت افکتها صدای واقعا قشنگ تر و دلپذیر تری نسبت به مولتی ها دارند فقط رسیدن به صدای مورد علاقه یک کمی سخته و پر هزینه تر هم هست
ولی ارزششو داره

Anonymouse
11th March 2008, 11:03 PM
اره کاملا قبول دارم.
حالا که بحث یونیت شد می خواستم بدونم کسی اینجا با metal zone کار کرده. اگه اره میشه یه کمی در بارش توضیح بدید. شنیدم چیزه بدرد بخوریه ودیگه اینکه میشه فقط ازش به تنهایی استفاده کرد (بدون اینکه یونیته دیگه لازم باشه).
اینم نحوه ی وصل کردن یونیت ها در کل فکر نمی کنم خیلی کاره سختی باشه بیشتر تجربیه و بستگی به همون پول داره.
اینم از یه سایت گرفتم فکر کنم به درد بخوره ولی دقیق اسمه سایتو یادم نیست وگرنه حتما منبع رو ذکر می کردم.

smart
12th March 2008, 10:46 AM
من با همه یونیتها کار کردم اینم بگم که اصلا نحوه چیدن یونیتها قانون خاصی نداره هر جوری که دوست داری وفکر میکنی وصدای مورد علاقت و میده میتونی متصل کنی

در ضمن با تک تک یونیتها به تنهایی میتونی کار کنی یعنی نه تنها متال زون از ریورب دیلی دیستورشنها پدالها فلنجر اکو لایزر کورس
ساستینرها و... گیتارت رو به ورودیشون وصل میکنی خروجیشونم به امپ به همین راحتی

البته من از صدای متال زون خوشم نمیاد من دیستورشن میپسندم

خودمم
اینهارو هم برای ضبط کار جدید گروه همون گرفتم البته زومم رو میفروشم همش با یونیت کار میکنم
کیفت صداشون عالیه :

turbo distrotion boss
digital delay dd6 boss

به تنهایی ایین 2 تا یونیت رو استفاده میکنم صدای واقعا قشنگی رو دارن

smart
12th March 2008, 11:28 AM
خیلی ها از ساستینر استفاده نمی کنن یا نمی دونن کار بردش رو ساستینر رو اگر به تنهایی با یک ریورب استفاده کنی صدای رومانتیکی رو بهت میده یعنی گیتار ساستینر و ریورب امپ صدای کلیین عجیبی رو. میده

یونیت دیستورشن هم اضافه کنی که دیگه معلومه

Anonymouse
12th March 2008, 12:56 PM
یه سواله دیگه اینکه یونیت دیستروشنی وجود داره که لامپی باشه؟
اگه باشه که خیلی حال میده با یه امپ ترانزیستوری میشه صدای یه امپه هیبریدیو تا حد زیادی شبیه سازی کرد.

smart
12th March 2008, 01:13 PM
اره یک مدل دیجتک اور درایو تیوب داره اگر پیدا کنی که بعیید میدونم بیشتر تو بازار بوس

یک چیز بهت بگم توی کنسرتها (نه رکورد) 25 % دیستورشنی رو که میشنوی ناشی از امپه بقیشو از همین یونیتها میگیرن
دیستورشن یونیتها در حد همین امپاهی لامپی قیمت ارزونی هم ندارن

متال زونی که شما میخوای تازه با مارک بوس اونم تایوانیش 130.000 تومن هست فقط صدای متال زون با قابلیت کم زیاد کردن تون و میدل (شبیه اکولایزر) و کم زیاد کردن دیست داره دیگه هیچ

برای ریورب باید یک ریورب و.... بگیری

Anonymouse
12th March 2008, 01:25 PM
تو ایرانه که این یونیتها انقد گرونن همه جای دنیا اینا رو مفت می دن.
من یه دونه یونیت تو سایت دیجیتک گیر اوردم بالاش نوشته Digitech Bad Monkey Tube Overdrive Effect Pedal اینم ادرس سایتش
قیمتشو زده بود بین 39 تا 50 دلار ولی اگه لامپی باشه این قیمت یه خورده عجیبه:tajob:
اگه واقعا لامپی باشه یه دونه اگه گیر بیارم می گیرم چون کارای جالبی میشه باهاش کرد.

smart
12th March 2008, 03:23 PM
نه تو ایران گرون نیست دیجیتک برند ارزونی هست شما اور درایو دیجیتک رو تو ایران میتونی با 50.000 تومن بگیری دست دوشم ارزون تره ولی ارزش نداره

چون دیستورشن دیجیتک یونیت در حد همین مولتی افکتهاست برای همییم تو بازار ایران نمیارن چون کیفیت صداش با مولتی فرقی نداره

بهتریین مارک وکیفیت صدا ( boss) هست

دیستورشن بوس تو اینترنت هول هوش 90 دلار توایران هم با 100.000 تومن هم گیر میاد

کیفیت صدا مهمه

دیجیتک ارزش گرفتن نداره یک مولتی بگیری بهتره

یکی از دوستام اور درایو دیجیتک داره مفت گرونه

smart
12th March 2008, 03:47 PM
اگه واقعا لامپی باشه یه دونه اگه گیر بیارم می گیرم چون کارای جالبی میشه باهاش کرد.

اصلا هم کار جالبی باهاش نمی تونی بگیری چون العان فرق بوس با دیجی تک رو نمیدونی ووقتی گرفتی میفهمی که اون وقط هم کسی ازت نمیگیره چون دنبال یونیت بخاطر کیفیتش میرن نه ظاهرش

شما ميخواي يونيت بگيري بهتره افکت تک صدا هاي اصلي رو boss
بگيري بقيش رو ديجيتک ارزونتر بخواي بهرينگر بگيير

metal zone , اکولايزر و ديلي و پدال واه رو با
مارک بوس ما بقيه هرچي خواستي ارزونتريين برند رو بگير

که خودمم هميين کار رو کردم ديستورشن و ديليم رو بوس گرفتم همچنيين
بعدا اکو لايزر و پدال واه هم رو بوس

اگر پول کم اوردم بقيش رو بهرينگر يا دي جيتک که ارزونن ميگيرم وگرنه اگر وضع مالي
خوب بود بازم بوس ميگيرم

Anonymouse
12th March 2008, 08:46 PM
اخه من خودم تا حالا با این یونیتا کار نکردم اینم دیدم زده تیوب یه خورده تعجب کردم گفتم شاید بدرد بخوره. احتمالا تیوبی که روش نوشته واسه خندس وگرنه 50 تومان نبود.

smart
12th March 2008, 10:11 PM
یک نمونه از صدای دیستورشن boss + دیلی رو ضبط کردم تا متوجه منظورم بشین
دیستورشنش همونی که جو ستریانی داره و همچنین دیلیش
تیکه ای از اهنگ crowd کنسرت 2006 جو ستریانیه
دانلود :

Anonymouse
12th March 2008, 11:40 PM
صدای جالبی داره فقط یه چیزی اینکه این نمونه ای که شما زحمت کشیدی ظبط کردی با تیوب امپ بود یا یه امپه معمولی که کلا دیستروشنو با boss گرفتی؟

smart
13th March 2008, 03:04 AM
با امپ خودم ولی گینش روی 2 بود و مسترشم رو 3 میشه گفت 90% دیستورشن برای یونیته

دیستورشنش بی نظیر با قیاس با برتدهای دیگه

البته توربوش روی I بود (حالت لایت دیستورشن )
دیستشم از نصف یک کم بیشتر

Anonymouse
17th March 2008, 10:11 PM
خیلی از کسایی که تو کار رکورد اهنگ های راک هستن با بخش سولوی قضیه ممکنه که مشکل داشته باشن امروز یه شگرد کشف کردم که باهاش طوری سولو بزنید که ملمستینم انگشت به دهن بمونه. گفتم اینجا هم بزارم تا بقیه استفاده کنن. البته فقط تو ریکورد جواب میده ممکنه بعدش بگن تو کنسرت بزن بعد که نتونین خیلی بد میشه.
اول این فایلو اگه خواستین بگیرین.

خیلی سریع بود نه ولی اصلش این بود نه بالایی.

راهشم اینه که برنامه Acid pro 6 رو بگیرید(چون حجمش زیاده فکرنکنم بشه از اینترنت گرفت وگرنه لینک میذاشتم) بعد سولوییو که می خواین تو هر گامی که می خواین باتمپوی پایین میزنین بعد که ریکوردش تموم شد تمپو رو 3 برابر می کنین و بعد یه اکو هم بهش میدین و الان دیگه میکل انجلو هم باید بیاد جلوی شما ادای احترام کنه.
البته اینارو سریع و با میکروفونه بد ظبط کردم یه کم نویز داره
ولی اگه یه کم روش کار کنین خیلی طبیعی میشه.
دومی هم مخصوصا یه کم بد زدم که کسایی هم که فکر می کنن مبتدین باور کنن که می تونن کارای ملمستینی بکنن (یه کم روحیه بدیم):ok:
یه نکته هم اینکه خیلی تمپو رو بالا نبرید که قضیه تابلو شه سعی کنید دیگه بیشتر از ستریانی نشه.

smart
18th March 2008, 06:41 AM
جالب بود
ولی دقت کنی مشخص میشه کشش دست روسیم وغیره خودشو نشون میده رو گیتار من گام (ر) مینور پنتاتونیک شاید کوک گیتار من 2/1 پرده بالا پایین باشه

ولی اسپیید زدن (نه در حد ملمستین یا نوازنده های بزرگ) اصلا کاره سختی نیست (در حدی که کارت رو راه بیاندازه) یک گیتاریست بعد از 5 سال به راحتی اسپیید میزنه

ولی قدرت نوازندگی به پختگی سولو قدرت اجرای تکنیکها و احساسی نواختن طرفه
که گیتاریست هست 5 ساله گیتار میزنه از نظر اسپیید با کسی که 10 ساله گیتار میزنه یکی هست ولی از نظر تکنیکی نواختن و قدرت بداهه نوازی و.. حتی در ملایم تریین سولوها کم میاره

از نظر من یک اهنگ ملایم مثل THE FORGOTTEN جو ستریانی سخت تر از یک اهنگ اسپیید می مونه چون سرشار از تکنیکه

Anonymouse
18th March 2008, 01:33 PM
درسته
من رو این کار نکردم اگه یه کم باهاش کار بشه می شه کاری کرد که کشش دست خیلی معلوم نشه. البته این کارا به قول خودتون فقط برای کار راه اندازیه و حس نوازندگی رو تا حد زیادی از بین میبره ولی برای تیکه ای از اهنگ شاید به درد بخوره. من خودمم بیشتر تاکیدم رو حسی کار کردنه و کارهای افرادی مثل ستریانی رو بیشتر از کسایی مثل مایکل انجلو قبول دارم که فقط بلدن اسپید بزنن. به نظر من حس و تکنیک هر دو باید با هم پیشرفت کنه نه اینکه فقط به یکیش توجه شه. همونطور که تو همین اهنگ the forgotten دیده میشه. موزیک سرشار از حس و با تکنیک های نوازندگی و سرعت فوق العاده. واقعا کار پخته ایه.

smart
18th March 2008, 04:48 PM
ایین جور نرم افزارها در ریکورد هم جواب نمیده البته من کاربردهای دیگشو نمیدونم چون تا حالا کار نکردم
شما وقتی معرفی میشی برای یک گروه تا گیتار رو بزنی
یانت دارن که 10% هم نمی رسه
مثلا برای گروه x میری
یکنفر یک سولویی را با مثلا (کیبورد )میزنه میگه اینو برام با گیتار بزن یا برای ایین کار یک سولو خودت بساز
اقا تونستی تمومه 2 تا بالا و پایین میکنی میزنی اگر نتونستی بزنی یا بسازی خوش اومدی گوشت باید واقعا قوی باشه
دیگه برات نمیان با نرم افزار درست کنن

ایین تجربه رو خودم سالها پیش داشتم دارم میگم

smart
18th March 2008, 04:59 PM
تکنیک های واقعی اسپیید زنی (نه کامپیوتری ) رو اگر دوست داریید بهتون یاد بدم البته اگر با کلیپ و تئوری جواب بده
کار زیاد سختی نیست یعنی اگر از استادتون هم بخواین بهتون میگه بقیشم تمریینه

قبلا هم گفتم با 5 سال گیتار زدن شما اسپیید هم میزنید در حد غول به شرطی که استعدادشم داشته باشین

Blondhair
18th March 2008, 06:16 PM
براي سرعتي تر و تميزتر زدن بيس بايد چيكار كنم؟ من اكثر كارهاي بيلي شيهان ، استنلي كلارك (تكنيكي) و چند تا كار از ويكتور رو زدم و از خيلي هاي ديگه هم نت دارم و اجراشون نميتونم بكنم. تمرين زيادي هم ميكنم ولي سخته. متدهاي آسونتر براي Sweep و Arpegio زدن بيس رو بايد از كجا گير بيارم؟

BraveKnight
18th March 2008, 08:38 PM
سلام
من میخوام واس اولین بار یه الکتریک بگیرم. نهایتاً هم میتونم تا 500 تومن واس خود گیتار هزینه کنم. روی سبک خاصی هم تاکید ندارم و میخوام ازش تو سبکهای متنوع استفاده کنم.
به احتمال زیاد هم میتونم بگم از دبی برام بیارن.
گزینه هایی که مد نظرم هستن به ترتیب Ibanez RG320EX و RG370DX هستن.
در مورد ظاهر دوست دارم رنگش مشکی باشه و کدر (براق نباشه) مثل rg320ex
اولی مثل اینکه دیگه تولید نمیشه. میخواستم بدونم تو دبی نوش پیدا میشه؟ و اگه پیدا بشه اصل هست؟
کلاً اگه نظرتونو درباره این مدلها بگید ممنون میشم. :cheshmak:

BraveKnight
18th March 2008, 08:42 PM
یه چیز دیگه!
با توجه به اینکه عوارض گمرک صد در صدی روی ساز بستن. میخوام بدونم اگه اون کسی که میخواد واسم گیتار بیاره اونو از بسته بندی و کارتن در بیاره و وانمود کنه که جزو وسایل شخصیشه بازم ازش عوارض میگیرن؟

smart
18th March 2008, 08:55 PM
از دبی بیاری بهتره خیلی ارزونتر گیرت میاد همه گیتارها و افکتها از دبی میاد اگر بتونی قاچاقی بیاری خیلی خوب میشه البته برد و باخت داره

smart
18th March 2008, 09:07 PM
براي سرعتي تر و تميزتر زدن بيس بايد چيكار كنم؟

شرمنده از بیس چیزی سر در نمیارم

اما اسپیید زدن با الکتریک

ایینم بگم ایینایی رو که مینویسم شاید به استادتون بگیین قبول نکنه تجربه خودمه

ایین جوری بگم که چند مدل اسپید زدن یا نحوه کار رو داریم یکیش همیین مدلی که الان یک نمونه برای تمرین و اموزش ضبط کردم

تو ایین روش که بیشتر شبیه کارهای مالمستین میمونه اکشن گیتار باید زیاد باشه اینجا من با پرو توم که اکشنش 2.5 میلیمتر هست میزنم چون به نظر من اکشن کم باشه خوب جواب نمیده این مدلشبیه و مثل گیتار کلاسیک میمونه طرز زدنش و صداش و...
بستگی به طرفش داره بعضی با ایین روش راحتتر هستن از جمله خودم ایین جاست که میگم تون نوازندگی خودتون باشیین

اموزش : [Only registered and activated users can see links]

تئوری گفتنش سخته حالا با دییدن شاید منظورمو بفهمیید
جند بار تکرار کردم اروم سریع
فقط روی دیستورشنه دیلی و ریورب ننداختم تا بهتر نحوه کار معلوم شه

Anonymouse
18th March 2008, 11:42 PM
من خودم تا حدودی می تونم سولو های معمولی رو جمع کنم (حالا با تپینگ یا چیزای دیگه) ولی این Alternative picking واقعا کار سختیه مخصوصا تو سولوهای طولانی با تمپو های خیلی بالا البته متد هاش رو شروع کردم هر روز هم تا حدودی پیشرفت می کنم ولی هنوز با بعضی از این سولو ها مثل creeping death یا کار های این تیپی یه جورایی مشکل دارم.
در ضمن این لینکی هم که گذاشتید فکر کنم خرابه کلا یه چند وقتیه رپید شر مشکل پیدا کرده اگه تونستین تو سایت های دیگه مثل 2shared اپلود کنید ممنون میشم.

BraveKnight
19th March 2008, 12:37 AM
از دبی بیاری بهتره خیلی ارزونتر گیرت میاد همه گیتارها و افکتها از دبی میاد اگر بتونی قاچاقی بیاری خیلی خوب میشه البته برد و باخت داره
میشه دوستان در مورد مدلهایی که گفتم هم نظر بدن؟
راستی من با نمایندگی آیبانز تو دبی هم تماس گرفتم، گفتن rg320ex رو ندارن و به جاش rg320fm رو دارن که اصلا از این مدل خوشم نمیاد.
به نظرتون اگه این rg320ex رو از جای دیگه به غیر از نمایندگی تو دبی گیر بیارم احتمال داره غیر اصل از آب در بیاد؟ اصلا به نظرتون الان نوش پیدا میشه با توجه به این که تولیدش متوقف شده؟

smart
19th March 2008, 07:35 AM
میشه دوستان در مورد مدلهایی که گفتم هم نظر بدن؟
راستی من با نمایندگی آیبانز تو دبی هم تماس گرفتم، گفتن rg320ex رو ندارن و به جاش rg320fm رو دارن که اصلا از این مدل خوشم نمیاد.
به نظرتون اگه این rg320ex رو از جای دیگه به غیر از نمایندگی تو دبی گیر بیارم احتمال داره غیر اصل از آب در بیاد؟ اصلا به نظرتون الان نوش پیدا میشه با توجه به این که تولیدش متوقف شده؟
عزیزه من همیین طوری که نمیشه گفت از فلان گیتار بدم میاد
گیتاری که تولیید نشه نه دیگه نوش تو بازار نیست بهتره از نمایندگی بگیری خیلی بهتره

ایین همه تنوع گیتاتر چرا rg 320 ex ?

حالا اگر پیکاپ اکتیو دوست داری برندهای دیگه esp بگیر چون تنها فرق ex با fm پیکاپ اکتیو بودن ex هست
بدنه بیسووود دسته هم میپل

smart
19th March 2008, 07:37 AM
ایینم تمرینه اسپید زدن در 2shared اپلود کردم امید وارم به دردتون بخوره

دانلود کلیپ با فرمت 3gp هست : [Only registered and activated users can see links]

منظورم در مورد مدل های اسپیید در تکنیکها نیست اشتباه نگیرید ایین مدلهارو از روی زوم کردن روی دست نوازنده ها پیدا کردم که گفتم این مدل با اکشن گیتار بالا جواب میده
منظور من تکنیکهای تپینگ : سوییپ و الترنیت ...اصلا نیست

بیشتر میشه گفت تو مایه های استیل نوازندگی

BraveKnight
19th March 2008, 11:04 AM
عزیزه من همیین طوری که نمیشه گفت از فلان گیتار بدم میاد
گیتاری که تولیید نشه نه دیگه نوش تو بازار نیست بهتره از نمایندگی بگیری خیلی بهتره

ایین همه تنوع گیتاتر چرا rg 320 ex ?

حالا اگر پیکاپ اکتیو دوست داری برندهای دیگه esp بگیر چون تنها فرق ex با fm پیکاپ اکتیو بودن ex هست
بدنه بیسووود دسته هم میپل
اتفاقاً پیکاپ اکتیو نمیخوام. :D چون اطلاعاتش تو سایت نبود متوجه این قضیه نشده بودم.
rg370dx چه طوره؟
واقعا اون سینگل کویل وسطی مشکل ساز میشه اون طور که بعضیا میگن؟

smart
19th March 2008, 11:45 AM
سینگل کویل نه چه مشکل سازی بشه خوشت نیمد dc کن ( از مدار خارجش کن )

تنها فرقشم با fm 320 همین سینگل کویل میدل بقیش یکیه بریدج متریال پیکاپ نک و بریدج و ...

BraveKnight
19th March 2008, 11:55 AM
آخه بعضیا میگن اون میدل تو اجرای بعضی تکنیکا از لحاظ فیزیکی جلوی دست و پای آدمو میگیره!
البته من تازه میخوام شروع کنم. تا بخوام به اون تکنیکها برسم مدت زیادی طول میکشه.
پس به نظرتون همینو بگیرم؟ گیتاره خوبی هست نسبت به قیمتش؟ فکر کنم نهایتا 400 تومن تموم بشه.

Anonymouse
19th March 2008, 12:11 PM
آخه بعضیا میگن اون میدل تو اجرای بعضی تکنیکا از لحاظ فیزیکی جلوی دست و پای آدمو میگیره!
البته من تازه میخوام شروع کنم. تا بخوام به اون تکنیکها برسم مدت زیادی طول میکشه.
پس به نظرتون همینو بگیرم؟ گیتاره خوبی هست نسبت به قیمتش؟ فکر کنم نهایتا 400 تومن تموم بشه.

یه چیزه کاملا سلیقه ایه من خودم چون کاری باهاش ندارم ترجیح می دم نباشه بستگی به خودتون داره اگه به کارتون میاد باید سعی کنید باهاش کنار بیاین.
البته این جوری هم نیست که کلا جلوی اجرای تکنیک ها رو بگیره یه کم ممکنه بعضیا رو اذیت کنه.

Anonymouse
19th March 2008, 12:16 PM
ایینم تمرینه اسپید زدن در 2shared اپلود کردم امید وارم به دردتون بخوره

دانلود کلیپ با فرمت 3gp هست : [Only registered and activated users can see links]

منظورم در مورد مدل های اسپیید در تکنیکها نیست اشتباه نگیرید ایین مدلهارو از روی زوم کردن روی دست نوازنده ها پیدا کردم که گفتم این مدل با اکشن گیتار بالا جواب میده
منظور من تکنیکهای تپینگ : سوییپ و الترنیت ...اصلا نیست

بیشتر میشه گفت تو مایه های استیل نوازندگی

جالب بود ولی منظورتون رو از اینکه اکشنو بیارم بالا دقیق نفهمیدم چی بود اخه اکشن که بالا باشه اسپید زدن خیلی سخت تر میشه.

smart
19th March 2008, 12:48 PM
بالا بودن اکشن چرا بهتره
اگر دقت کرده باشید میبینی که انگشتها به صورت خوابیده روی سیمها نیست بلکه حدودا زاویه60 درجه ای داره چون اگر خوابیده باشه ایین
طوری نمیشه زد باید از روش هی دیگه استفاده کرد
حالا برای اینکه سیمهای زیر یا پایین انگشتهارو بخوای میوت کنی تا با حرکت دست به ارتعاش در نیاد باید :
1 اگر اکشن پایین باشه باید انگشتها حالت خوابیده باشه که گفتم تو ایین روش نمیشه
2اگر اکشن بالا باشه نیازی به خوابوندن انگشتها روی سیمها نیست در ایین روش جواب میده

ok

BraveKnight
19th March 2008, 01:00 PM
یه چیزه کاملا سلیقه ایه من خودم چون کاری باهاش ندارم ترجیح می دم نباشه بستگی به خودتون داره اگه به کارتون میاد باید سعی کنید باهاش کنار بیاین.
البته این جوری هم نیست که کلا جلوی اجرای تکنیک ها رو بگیره یه کم ممکنه بعضیا رو اذیت کنه.
قضیه همین جاس که نمیدونم این میدل اصلا کاربرد و مزیتی داره یا نه. چون من که تاحالا نه الکتریک داشتم نه تا حالا دستم گرفتم.

smart
19th March 2008, 01:13 PM
قضیه همین جاس که نمیدونم این میدل اصلا کاربرد و مزیتی داره یا نه. چون من که تاحالا نه الکتریک داشتم نه تا حالا دستم گرفتم.
گیریم خوشت نیومد کاربرد هم نداشت مگه ضرری هم داره

گفتم بهت پیچاشو تا ته باز میکنی میشه موازی با بدنه گیتار بعدشم خودت نتونستی اونهایی که گیتار الکتریک تعمیر میکنند برات از مدار خارج کنند کاری نداره dc تا حالا برای چند نفر ایین کار رو کردم

تازه اگر اصلا متنفر بودی ازش بیا ازت میخرم پیکاپ رو یک پیکاپ سوخته بجاش اون رو برای اینکه سوراخش معلوم نشه وصل کنم حله

BraveKnight
19th March 2008, 01:23 PM
گیریم خوشت نیومد کاربرد هم نداشت مگه ضرری هم داره

گفتم بهت پیچاشو تا ته باز میکنی میشه موازی با بدنه گیتار بعدشم خودت نتونستی اونهایی که گیتار الکتریک تعمیر میکنند برات از مدار خارج کنند کاری نداره dc تا حالا برای چند نفر ایین کار رو کردم

تازه اگر اصلا متنفر بودی ازش بیا ازت میخرم پیکاپ رو یک پیکاپ سوخته بجاش اون رو برای اینکه سوراخش معلوم نشه وصل کنم حله
:tonguesmiley:
پس اگه خدا بخواد همین rg370dx رو میگیرم تا ببینیم چی میشه. :cheshmak:

smart
19th March 2008, 01:25 PM
حالا چرا بازهم گیر دادی به rg370 از رنگ مشکی خوشت میاد

rgt42dx هم مشکی هست دیگه پیکاپهاش inf1 , inf2 پیکاپ سینگل کویل میدل نداره
چوب بدنش ماهاگونیه دستش هم میپل
بریدجشم edg pro II از 370 و 320 خیلی بهتره
تنوع گیتار هم که ماشاله زیاده

تازه از رنگ براق خوشت نمیاد میدونی گرونتر و چه مزیتهایی نسبت به مات داره

BraveKnight
19th March 2008, 03:21 PM
حالا چرا بازهم گیر دادی به rg370 از رنگ مشکی خوشت میاد

rgt42dx هم مشکی هست دیگه پیکاپهاش inf1 , inf2 پیکاپ سینگل کویل میدل نداره
چوب بدنش ماهاگونیه دستش هم میپل
بریدجشم edg pro II از 370 و 320 خیلی بهتره
تنوع گیتار هم که ماشاله زیاده

تازه از رنگ براق خوشت نمیاد میدونی گرونتر و چه مزیتهایی نسبت به مات داره
من این مدلی که میگید تو سایت آیبانز پیدا نکردم. فکر کنم تولید این یکی هم متوقف شده باشه. در ضمن قیمتش هم بالاست. قبلا گفتم، من تا 500 میتونم هزینه کنم :sadsmiley:
در مورد مزیت رنگ براق هم اگه میشه توضیح بدید. فکر کنم پایداریش نسبت به مات بیشتر باشه و دیرتر خش برداره، درسته؟
حالا مگه این rg370dx بده؟ [Only registered and activated users can see links]

smart
19th March 2008, 04:21 PM
سری پرستیج rg پایین تریین مدلش مثلا rg1520g بنظرم اگر از دبی بیاری دور بر همیین 500 بشه سوال کن دستش پرستیج
پیکاپ سری ibz مدل v7و v8 بریدجش proII doubel هست مدل رولند حرف نداره
رنگش طوسی تیره بدنه بیس وود دسته میپل
پیکاپ نکش قابلیت سینگل کویل شدن همداره میتونی هامبکر استفاده کنی هم سینگل کویل
rg 370 بد نیست گیتار های بهتر هم شاید بتونی بگیری قیمت بگیر

رنگ براق دیر لک میفته تمیز کردنش بهتره و...

smart
19th March 2008, 06:21 PM
یه چیز دیگه!
با توجه به اینکه عوارض گمرک صد در صدی روی ساز بستن. میخوام بدونم اگه اون کسی که میخواد واسم گیتار بیاره اونو از بسته بندی و کارتن در بیاره و وانمود کنه که جزو وسایل شخصیشه بازم ازش عوارض میگیرن؟
کلا هر وسیله ای که بتونی دستت بگیری از جمله گیتار که وسیله شخصیه هست گمرک نمیگیرن

BraveKnight
19th March 2008, 07:44 PM
rg1520g هم تو سایت نیست. اصلا اطلاعات زیادی ازش تو وب نیست.
این سری پرستیج چه ویژگی داره.
در ضمن اون قابلیت Coil Split که گفتید (اگه اشتباه نگفته باشم) برام مهمه.

BraveKnight
19th March 2008, 07:47 PM
کلا هر وسیله ای که بتونی دستت بگیری از جمله گیتار که وسیله شخصیه هست گمرک نمیگیرن
خدا رو شکر حداقل این یه مشکل حل شد. :rolleyessmileyanim:
اما مطمئنید که در این صورت چیزی نمیگیرن؟!

smart
19th March 2008, 08:26 PM
خدا رو شکر حداقل این یه مشکل حل شد. :rolleyessmileyanim:
اما مطمئنید که در این صورت چیزی نمیگیرن؟!
برای مطمئن شدن میتونی بری فرودگاه سوال کنی ولی لبتاپ و دوربین و... بچه ها راحت میارن از دبی پرسیدم گفتن گیتار هم میشه
حالا سوال کن تا مطمئن شی

smart
19th March 2008, 08:29 PM
rg1520g هم تو سایت نیست. اصلا اطلاعات زیادی ازش تو وب نیست.
این سری پرستیج چه ویژگی داره.
در ضمن اون قابلیت Coil Split که گفتید (اگه اشتباه نگفته باشم) برام مهمه.
سري پرستيج توضيح کاملشو در گفتگوي( بررسي و رفعه مشکلات انواع گيتار الکتريک ) ص 1 دادم در کل به طراحي دسته ربط داره که ساز خوشدستيه چون رو دستش کارشده و 3 تيکه بودن دسته گيتار
بر ميگرده 3 تيکه بودنش حالا ميگي چرا بهتره اگر رشته هاي فني مهندسي درس خونده يا مخوني متوجه ميشي که رو دسته گيتار
2بار استاتيکي و ديناميکي وارد ميشه و....

پيکاپ هامبکر از دو سينگل کويل يا 2 تا مدار تشکيل شده که سوئيچي به يکي از مدارها ( پيکاپ سينگل کويل ) متصل کردن که
با قطع اون شما يک پيکاپ سينگل وبا وصلش پيکاپ هامبکر داريد این سیستم روی پیکاپ بریدجش هست من اشتباهی گفتم
سیستم خاصی نیست روی هر گیتاری می تونی بندازی اگر از صدای سینگل بعضی وقطها استفاده کنی هزینه زیادی هم نداره نهایت 10 تومن از ایین جو کاره من زیاد میکنم

ok

BraveKnight
19th March 2008, 08:59 PM
به هر حال قیمت پرستیج بالا در میاد. وگرنه خیلی دوست داشتم بگیرم.

سیستم خاصی نیست روی هر گیتاری می تونی بندازی اگر از صدای سینگل بعضی وقطها استفاده کنی هزینه زیادی هم نداره نهایت 10 تومن از ایین جو کاره من زیاد میکنم

چه جالب! این سیستم رو با این قیمت میشه رو گیتار نصب کرد. ساز زیاد دستکاری نمیشه یا مثلا یه موقع خراب بشه؟
راستی این سیستم Coil Split بود دیگه، درست گفتم؟

smart
19th March 2008, 09:32 PM
split coil یا split paralel میگن
چیزه خواستی نیست یک سوییچه

BraveKnight
20th March 2008, 01:09 AM
دوستان خیلی ممنونم ازتون. اطلاعات مفیدی در اختیارم گذاشتید.
اگه باز سوالی داشتم مزاحمتون میشم :cheshmak:

smart
20th March 2008, 05:33 PM
:guitar: سال نو هم به همه نوازندگان گیتار تبریک میگم:thumbsupsmileyanim:

sorkh
20th March 2008, 09:15 PM
درود بر تمام دوستان.

سال جديدو عيد باستاني رو به همه تبريك ميگم.

براي همه سلامتي و پيشرفت بيشتري آرزو ميكنم

Anonymouse
21st March 2008, 12:28 AM
منم سال نو رو به همه ی دوستان بخصوص نوازندگان تبریک می گم و امیدوارم سال خوبی داشته باشید.

smart
21st March 2008, 08:51 AM
انشاله همه نوازنده ها در سال 87 یک پا ( جو ستریانی) بشن

maryam_gitarist
21st March 2008, 07:22 PM
سلام بچه ها حالتون خوبه.عید رو به همتون تبریک میگم.یه سوالی دارم اساتید لطفآ راهنمایی کنین.
من یه افکت میخوام میگن707 خیلی خوبه اگه براتون زحمت نیست میخواستم بدونم در حال حاضر قیمت707 (کره ای) چنده.منتظرتونم.قوربون همتون

خدانگهدار

Anonymouse
21st March 2008, 07:48 PM
سلام بچه ها حالتون خوبه.عید رو به همتون تبریک میگم.یه سوالی دارم اساتید لطفآ راهنمایی کنین.
من یه افکت میخوام میگن707 خیلی خوبه اگه براتون زحمت نیست میخواستم بدونم در حال حاضر قیمت707 (کره ای) چنده.منتظرتونم.قوربون همتون

خدانگهدار

من استاد نیستم ولی شاید یه کم بتونم کمکتون کنم.
نوش رو که فکر نمی کنم بتونی گیر بیاری دست دوش دو ماه پیش 120 (البته چینیش) بود الان باید 105 یا 110 باشه البته اگه بتونی از دست بگیری پایین تر هم میتونی گیر بیاری. در کل افکت بدی نیست برای تمرین خوبه ولی خیلی به درد کارای حرفه ای نمی خوره.
افکت های جدید تر هم هستن مثل g1x که پدال داره اونم بد نیست.
اگه براتون مهم نیست که پدال داشته باشه تو این رنج g2 هم افکت خوبیه و صدای جالبی داره اونم اگه زرنگ باشید بتونید دست دوش رو از دست گیر بیارید 80 تومان هم میشه گیر اورد.

Blondhair
21st March 2008, 08:04 PM
عيد همه دوستان نوازنده مبارك. اميدوارم امسال سال شما باشه

maryam_gitarist
21st March 2008, 08:05 PM
سلام anonymouse جان.افکتdject چه توره ؟چینی هست ریتم هم میزنه.

Anonymouse
21st March 2008, 08:19 PM
digitech هم برند خوبیه ولی در کل تا 200 تومان افکت حرفه ای نمی تونی گیر بیاری تو این رنج rp80 یا rp200 می تونی بگیری که جفتشون پدال دارن و سمپل درام هم دارن.
اگه فقط نظرتون روی مولتی افکت نباشه می تونید یونیت بگیرید که صدای فوق العاده و حرفه ای داره حالا صدای متنوعی نداشته باشه مهم کیفیت صداست.
یه نمونه از صداش رو هم دوست عزیزم جناب smart لطف کردن تو برگه 8 همین انجمن پست اول گذاشتن میتونید بشنوید فکر می کنم دورو ور همین قیمتا باشه. حالا اگه خواستین خودشون میان قیمت دقیق بهتون میدن.

maryam_gitarist
21st March 2008, 08:31 PM
ببخشید anonymouse جان خیلی مزاحم شدم.ببین یک rp50 هست دست دوم ولی فکر میکنم چون چینی هست زیاد چیز مالی نیست وشاید خراب باشه میشه یه راهنمایی کنیrp50 چند بخرم خوبه? و این که rp50 خوب هست یا نه؟ قوربونت

Anonymouse
21st March 2008, 09:53 PM
خواهش می کنم
اگه من باشم بیشتر از40 تومان پول پاش نمیدم مخصوصا دست دوم چینی که معلومم نیست سالمه اصلا فکر نمی کنم ارزش داشته باشه. به نظر من زیر 200 تومان فقط زوم حالا هم که شما فقط نظرت رو مولتی افکت هستش فکر کنم بهترین گزینه همون g2 باشه البته اگه یه کم دیگه بیشتر خرج کنید یه gfx 8 بگیرید 180 یا 190 (دست دوم) خیلی کامل تر و حرفه ای تره.
یه نکته ی دیگه اینکه به خاطر درام سمپل پول پای مولتی افکت هایی مثل rp50 خرج نکنید چون اولا خیلی بدرد نمی خوره و دوم اینکه این درام ها رو می تونید از نرم افزار های کامپیوتری بگیرید که هم با کیفیت تر هستن هم حرفه ای تر.
یه نمونه از صدای درام کامپیوتری رو براتون میزارم میتونید مقایسه کنید.
البته اگه تجهیزات صداتون خوب باشه خیلی بهتر از این در میاد.

maryam_gitarist
21st March 2008, 11:25 PM
سلام anonymouse عزیز

اگه این صدا با نرم افزار باشه که خیلی محشره.اگه برات امکان داره و زحمت نیست این نرم افزار رو میزاری دانلود کنم؟

Anonymouse
21st March 2008, 11:36 PM
این لینک دانلودش
حجمش 250 مگابایته باید اینترنت سرعت بالا داشته باشین اگه نتونستین بگیرین احتمالا cd ایش بیرون باشه
اسمشم cakewalk : studio instrument هست کار باهاشم خیلی راحته.

maryam_gitarist
23rd March 2008, 11:37 AM
سلامanonymouse

با هزار زحمت و بدبختی و فلاکت نرم افزاری رو که گفتی دانلود کردم.میتونی بگی چه جوری باهاش کار کنم؟

Anonymouse
23rd March 2008, 02:25 PM
هزار تا راه داره ولی من خودم این جوری باهاش ریکورد می کنم.
اول از همه میرید تو volume control ویندوز اون پایین بعد تو صفحه گزینه ی option و بعد properties رو باز می کنید.
3 تای sw synth و wave و microphone رو تیک می زنید.
بعد صدای میکروفون رو از تو همون صفحه ی volume control تا جایی که خیلی نویز نگیره زیاد می کنید و wave رو تا حدی زیاد می کنید که موقع ریکورد صدای درام تقریبا هم صدای صدای گیتارتون بشه.
تا حالا فقط تنظیمات میکروفون بود.
در کل 3 جور می تونید این کار رو انجام بدید:
اول صدای درام رو ریکورد کنید بعد صدای گیتار رو باهاش میکس کنید یا اینکه اول صدای گیتار رو ریکورد کنید بعد درام رو بهش اضافه کنید یا کلا هر دو رو با هم ریکورد کنید.
برای ریکورد و میکس هم برنامه ها زیادی هستش من خودم با اسید پرو این کار رو انجام میدم چون هم حرفه ای تره هم بانک افکتش خیلی کامله و بیشتر به درد کارای راک میخوره.
این درامه خودش یه سری سمپل درام داره خودتون هم میتونید بسازید ولی midi می خواد البته با کیبورد هم میشه ولی چون کیبورد یه کم تاخیر داره بدرد این کار نمی خوره.

برای کار با سمپل های خودش از منوی سمت چپ نمونه هایی رو که می خواهید انتخاب می کنید و می چینید تو منوی Pattern grid (پایینیش) بعد تیک ایکون سمت چپه play رو میزنید و بعد خود پلی و حالا هر کدوم از pattern هاش رو که خواستید انتخواب می کنید.
برای ریکورد صداش هم هرجایی که خواستید می تونید با برنامه های دیگه یا همین sound recorder ویندوز موقعی که داره play می کنه ریکورد کنید.
یه نکته ی دیگه هم اینکه اگه دیدید صدای ظبط شدش خیلی زیاده و صدای گیتارتون رو خفه می کنه wave رو از volume control کم کنید.

Blondhair
23rd March 2008, 03:28 PM
يه سوال
ميتوني نرم افزاري رو معرفي كنه كه بهم از طريق كامپيوترم افكت بده؟ فقط سه تا صدا لازم دارم. يه صداي معمولي براي بيس - صداي اسلپ پاپينگ - ديستورشن

BraveKnight
23rd March 2008, 05:16 PM
يه سوال
ميتوني نرم افزاري رو معرفي كنه كه بهم از طريق كامپيوترم افكت بده؟ فقط سه تا صدا لازم دارم. يه صداي معمولي براي بيس - صداي اسلپ پاپينگ - ديستورشن

Guitar Rig3 و Waves GTR
دو برنامه فوق العاده برای افکت گیتار. :cheshmak:

Anonymouse
23rd March 2008, 05:17 PM
اگه ساند کارتت حرفه ایه guitar rig 3 رو بگیر اکثر امپ ها رو شبیه سازی می کنه به احتمال زیاد بدرد بیس هم بخوره چون خیلی وسیعه.
fx box 2.6 هم بد نیست من خودم یه مدت باهاش کار می کردم.
ولی در کل اگه ساندت انبرده خیلی باهاش از این کارا نکن چون زود میکش می سوزه من خودم یکیشو سوزوندم.

smart
23rd March 2008, 07:06 PM
یک سوال ایین برنامه هارو از کجا ها گیر میاریین میشه خریید از جایی یا نه ادرسی چیزی

من در مورد نرم افزار و کار با کامپیوتر ضعیف خیلی دوست دارم با ایین میکسر هاشون کار کنم
من ضبطم رو با همین جت ایدیو میکنم

Anonymouse
23rd March 2008, 10:09 PM
یک سوال ایین برنامه هارو از کجا ها گیر میاریین میشه خریید از جایی یا نه ادرسی چیزی

من در مورد نرم افزار و کار با کامپیوتر ضعیف خیلی دوست دارم با ایین میکسر هاشون کار کنم

راستش من خودم یه مدت اینترنت سرعت بالا زیر دستم بود از فرصت استفاده کردم یه سری از این برنامه ها رو از اینترنت گرفتم دقیق نمی دونم کجا داره ولی باید سیدیشم بیرون باشه.
در مورد ریکورد هم خیلی به نرم افزار ربطی نداره بیشتر به همون تجهیزات خارجی مثل میکروفون و گیتارو ... مربوط میشه. من خودم بعضی وقتا با همین ساند ریکوردر ویندوز ظبط می کنم (دست کمش نگیرید باهاش صدای گیتار اکوستیک هم میشه دیستورت کرد).
در کل خیلی کار سختی نیست خودتون یه کم که باهاشون کار کنید متوجه میشید اکثرشون (البته به غیر از بعضی برنامه های موسیقی الکترونیک مثل fl studio که یه عمری از ادم میگیرن) روند ساده ای دارن.
برای میکس هم اسید پرو 6 رو از لینک زیر دانلود کنید.

BraveKnight
23rd March 2008, 10:47 PM

این GTR هست که تو این ورژن جدیدش میگن خیلی پیشرفت کرده. در ضمن فول کرک هم هست:

اینم دموی Guitar Rig هست که از خود سایتش میتونی دانلود کنی:

یه خرده باهاشون ور بری باورت نمیشه که از یه نرم افزار بشه یه همچین صدایی گرفت!

Blondhair
24th March 2008, 12:16 AM
مرسي دوستان برنامه گيتار ريگ 2 رو گير آووردم. براي اولين بار تونستم با بيس Pad بگيرم!
حرف نداره. اگه اينترنت سرعت بالا داشتم گيتار ريگ 3 رو هم دانلود ميكردم.
اگه ميخوايد اين نرم افزارهارو من از پاسا‍ژ رضا گرفتم.
مرسي از همتون

smart
24th March 2008, 11:56 AM
برای دانلود اینترنت پر سرعت میخواد ولی امروز یکی از اشناها پر سرعت داشت دانلود کردم

ولی به نظرم یک افکت 60 الی 70 هزار تومنی قابلیتهاش و کیفیتش خیلی بیشتر از این برنامه ها تست

Anonymouse
24th March 2008, 12:32 PM
برای دانلود اینترنت پر سرعت میخواد ولی امروز یکی از اشناها پر سرعت داشت دانلود کردم

ولی به نظرم یک افکت 60 الی 70 هزار تومنی قابلیتهاش و کیفیتش خیلی بیشتر از این برنامه ها تست

اره درسته برنامه های افکت خیلی حرفه ای نیستن فقط کار راه بندازن در همون حد 505II ولی خوب یه جاهایی که هیچ وسیله ای نیست که ادم ازش افکت بگیره به کار میاد. اونم فقط تو ایران که اینجور چیزا مفته جای دیگه باشه صرف نمی کنه پول پای اینجور برنامه ها ادم بده. البته کیفیت صدای اینجور برنامه ها هم تا حد زیادی بستگی به ساند کارت داره اگه ساند خوب داشته باشید باز صدای نسبتا بهتری می ده.

smart
24th March 2008, 05:09 PM
گفتی 505
من به یاد 707 افتادم عجب افکت خرکاری هست بین مولتیهای دور ور خودش (قیمت و طراحی ) واقعا یه چیزه عجیب غریبیه و قابلیتهای زیادی داره

Anonymouse
24th March 2008, 10:14 PM
بحث 707 شد اقا من اخر نفهمیدم بین g1x و 707 کدوم بهترن
حدث میزنم 707 حرفه ای تر باشه ولی یه جورایی انگار g1x صداش بهتره.
اینم یه دمو از g1x ماله خود شرکت زوم البته فکر نمی کنم با تجهیزات ما از این جور صداها ازش در بیاد.

smart
24th March 2008, 10:48 PM
کلا زوم برای کارهای های گین نمی خوره اگر های گین بخوای بهتریین کار استفاده از یونیت در کنار افکت زوم هست

اصلا جی وان و جی تو (خارج از کیفیت صدا اصلا ) نمی شه با 707 مقایسه کرد g2 , g1 در حد 606 و 505 ولی با کیفیت صدای بهتر + ریتم همین

اصلا جی وان و جی تو ابشنهای صدا سازی 707 رونداره
707 افکت قدیمیه که نوش تو بازار نیست

راستی ملودی به همراه اکرد اهنگ فیلم سنتوری روی گیتار پیاده کردیم خیلی جالب شده

,

Anonymouse
24th March 2008, 11:40 PM
روز به روز کار گیتاریستای سایت داره حرفه ای تر میشه
اگه تونستی یه دمو از کارت بذار باید جالب باشه.

smart
25th March 2008, 05:02 PM
ظبط نکردیمش چون تمرین تموم شده بود حرف فیلم سنتوری پیش اومد که گفتیم این اهنگ رو بزنیم با یک گیتار هم جالب نمیشه
دو گیتار میخواد
تمرینمون هم هفته ای 1 بار تو عید حالا تا هفته دیگه بعد از کاره اصلی مون اگر شد باشه میزنیم ظبط هم میکنم

نشد تنهایی میزنم

Anonymouse
25th March 2008, 07:57 PM
ظبط نکردیمش چون تمرین تموم شده بود حرف فیلم سنتوری پیش اومد که گفتیم این اهنگ رو بزنیم با یک گیتار هم جالب نمیشه
دو گیتار میخواد
تمرینمون هم هفته ای 1 بار تو عید حالا تا هفته دیگه بعد از کاره اصلی مون اگر شد باشه میزنیم ظبط هم میکنم

نشد تنهایی میزنم

چجوری یه نفری تو گروه هم ریتم میزنید هم لید مگه میشه؟

smart
25th March 2008, 08:31 PM
خوب متوجه نشدی من کار اصلیم لیید ریتم نمی زنم
گروه ما 4 گیتاریست داره
1 گیتار الکتریک
2 گیتار اگوستیک
3 گیتار بیس
4 گیتار کلاسیک
5 فلوت
6 کیبورد
7درام
اسماشون فعلا نمی گم تا کارمون مجوز بگیره

تو اهنگ من ملودی سنتور رو با گیتار میزنم ولی به تنهایی اون قشنگی رو نداره چون بعضی جاهاش خالی میشه

Anonymouse
29th March 2008, 12:44 PM
خوب متوجه نشدی من کار اصلیم لیید ریتم نمی زنم
گروه ما 4 گیتاریست داره
1 گیتار الکتریک
2 گیتار اگوستیک
3 گیتار بیس
4 گیتار کلاسیک
5 فلوت
6 کیبورد
7درام

پس اگه درست حدس زده باشم یه جورایی سبکتون سافت راکه ولی اینکه یکی ریتم بزنه یکی لید یه حال دیگه میده ولی دیگه باید با مجوز خدا حافظی کرد.
در هر صورت امیدوارم تو کارتون موفق باشید.

maryam_gitarist
29th March 2008, 10:58 PM
سلام بر Anonymouse عزیز

نرم افزاری که گفتی یعنیguitar rig رو پیدا کردم.یکی دو روز دارم باهاش کار میکنم ولی حتی نتونستم صدای گیتار رو در بیارم.میخواستم بگم اگه وقت و حالشو داشتی بگو چه جوری ازش افکت بگیرم.منتظرتم قوربونت .بای

Anonymouse
29th March 2008, 11:44 PM
سلام بر Anonymouse عزیز

نرم افزاری که گفتی یعنیguitar rig رو پیدا کردم.یکی دو روز دارم باهاش کار میکنم ولی حتی نتونستم صدای گیتار رو در بیارم.میخواستم بگم اگه وقت و حالشو داشتی بگو چه جوری ازش افکت بگیرم.منتظرتم قوربونت .بای

اول از همه همونطور که تو پست قبل تاکید کردم microphone یا line in رو از volume control فعال می کنید بعد گیتارتون رو وصل می کنید به mic کامپیوتر البته یه تبدیل هم برای این کار لازمه. بعد تست کنید صدای کلین گیتارتون از اسپیکر ها در میاد یا نه بعد برنامرو اجرا می کنید و از لیستش مدل امپ و کابینت رو انتخواب می کنید و باهاش کار می کنید
یه نکته ی دیگه هم اینکه اگه ساندتون انبرده و دیدید صداش درست در نمیاد برید تو قسمت ...file>audio and midi و sample rate رو بیارید پایین احتمالا درست میشه.

maryam_gitarist
31st March 2008, 05:15 PM
سلام .بچه ها من یه 707 نو پیدا کردم 160 هزار تومن .چه کار کنم ؟ فکر میکنم یه کم گرونه

smart
1st April 2008, 07:54 AM
قيمت نوش تو همين رنجه تخفيف داد چه بهتر نداد هم بگيرش چون قيمتها روز به روز بالا تر ميره

amix
5th April 2008, 02:38 PM
با سلام کسی هست که بتونه به من کمک کنه من یک کیتار aria stg series خریدم مبتدی هستم برای شروع باید افکت بخرم یا امپیلی فایر
در حال حاضر با اسپیکر کامپیوتر و سینما خانواده میزنم

Anonymouse
5th April 2008, 04:05 PM
با سلام کسی هست که بتونه به من کمک کنه من یک کیتار aria stg series خریدم مبتدی هستم برای شروع باید افکت بخرم یا امپیلی فایر
در حال حاضر با اسپیکر کامپیوتر و سینما خانواده میزنم

فکر نمی کنم ترتیب خاصی داشته باشه دوست داری اول امپیلی بخر بعد افکت یا اول افکت بخر بعد امپیلی بیشتر مربوط میشه به بودجتون.
اگه تنوع صدا برات مهمه افکت بخر با یه امپ معمولی
اگه کیفیت صدا برات مهمه تیوب امپ بگیر.
در کل همش بستگی به خودتون و بودجتون داره.

farhads
6th April 2008, 09:05 PM
salam man farhadam manam electric mizanam vali tazekaram

Amir_A
6th April 2008, 09:09 PM
منم دارم ولي كم استفاده ميكنم

Crystal_Planet
30th April 2008, 02:35 PM
man 5 sale guitar electric mizanam va taghriban nesf ahanghaie joe satriani ro tamom kardam
guitar:kaufmann
effect: zoom 505 II

Dream boy
11th May 2008, 11:05 AM
اینجا چه خبره؟
من که چیزی نفهمیدم!
یه نفر توزیح بده ممنون میشم.
من 1 سال نمیشه گیتار الکتریک کار میکنم...

Dream boy
11th May 2008, 11:10 AM
man ye Pacifica 112 ghermez daram ta ye mah dige mikham ye ZOOM G2 begiram age kasi midune to range 100 ta 150 che effcti khube dastesh dard nakone.

Anonymouse
11th May 2008, 01:08 PM
اینجا چه خبره؟
من که چیزی نفهمیدم!
یه نفر توزیح بده ممنون میشم.
من 1 سال نمیشه گیتار الکتریک کار میکنم...

رفیق بگو کجاشو نفهمیدی شاید ما خودمونم متوجه نشده باشیم.
:cheshmak:

man ye Pacifica 112 ghermez daram ta ye mah dige mikham ye ZOOM G2 begiram age kasi midune to range 100 ta 150 che effcti khube dastesh dard nakone.

من مولتی های تو این رنجو با امکاناتش بهت میگم انتخواب با خودت چون سلیقه ایه.
اول از همه همون g2 افکت خوبیه اگه دنبال کیفیت صدا هستی نسبت به مولتی های دورو ور خودش صداش از بقیه به نظرم بهتره.
2: zoom g1x همون g2 ولی یه مدل پایین تر با فرق اینکه واه پدال هم داره اینم چیز باحالیه.
3: دیجیتک rp80 شبیه همون g1x ولی مال شرکت دیجیتک هستش از نظر خیلیا بهتر از زومه ولی می گن امار خرابیش بالاست اگه شانست خوب نیست ...
4: zoom 707II تقریبا از افکت های قدیمی به حساب میاد ولی اپشنهای صداسازیش از همه ی اینا بالاتره و حرفه ای تره پدال هم داره یه کم کیفیت صداش چون قدیمی تره با اینا فرق داره ولی هنوز طرفدار های خودشو داره. یه کم از رنجی که گفتی نوش بالاتره حدود 160.
5: افکت های line6 که بیش تر متالر ها دنبالشن تو این رنج مدل های خوبشو نمی تونی گیر بیاری اونایی هم که تو این رنجن چیز بدرد بخوری نیستن.
6: مولتی های boss که در راس قرار دارن ولی متاسفانه من مولتی افکتی تو این رنج ازش ندیدم باید بری بالای 200 300
هر کدومو اگه جزئیات یا نمونه صدایی چیزی خواستی یا نوازنده های معروفی که باهاش کار می کنن بگو تا برات بذارم.

Dream boy
21st May 2008, 09:11 AM
آقا دستت درد نکنه خیلی حال دادی به ما.
با این توضیحات کارم خیلی ساده تر شد.
بازم متشکر...

Alcatrazz
31st May 2008, 05:31 PM
درود :gol:

من تازه تو این سایت ثبت نام کردم :ok:

می خواستم یه گیتار الکتریک بخرم لطفا راهنماییم کنید !

من گیتارم رو انتخاب کردم !!! فقط چند سوال داشتم

1.یه امپ خوب معرفی کنی (یهدونه با قیمت بالا یه دونه با قیمت پاین)با عکس لطفا

2.zomm 505 II چه طور صدایی تولید می کنه ؟

3.من یه افکت می خوام که صدای گیتاری که تو آهنگ Just Drop Dead تولید کنه چه مدلی هست.

5.لوازم جانبی مانند :
پیک بند جای نگه دارنده گیتار و ... قیمت بزارید

6.چطوری از گیتارم خروجی Midi بگیرم ؟

با تشکر ....

Anonymouse
31st May 2008, 10:00 PM
گیتارتو که خودت گفتی انتخاب کردی اون به کنار (فقط حواستو جمع کن جنس اصل بگیری)
سوال1. امپ با قیمت بالا که امپ داریم 5 میلیون مطمئنا هم اگه گیرت بیاد چیز خوبیه امپ با قیمت پایین هم اگه منظورت در حد 100 تا 150 هست میتونی یه roland cube 15 بگیری برای تمرین بد نیست یه سری از افکتارو هم روش داره که لازم نباشه یه پولی هم پای 505II بدی.
سوال 2. درکل کار 505 یا افکتای دیگه شبیه سازی صدای همون امپای گرون قیمته که یه سری شون دیجیتالی این کار رو انجام میدن مثل همین 505 یا 707 یا ... یه سریشونم انالوگ ولی مطمئنا به پای این امپا نمیرسن بیشتر برای تمرین خوبن.
3. اصولا برای کارای دث و ... زوم خیلی افکت مناسبی نیست اگه پول داری بده یه boss بگیر خیلی جالب تره ولی اگرم در همین حد 505 میخوای میتونی همینو بگیری بعدن اگه دوست داشتی بده یه یونیته boss metal zone بگیر قیمتش باید 120 تا 140 باشه دقیق قیمت ندارم (البته اگه همون رولندرو بگیری تا یه مدت کارتو راه میندازه بعدن بده یه چیز خوب بگیر به نظر من پولتو پای 505 خرج نکن مخصوصا الان که کمتر از 90 تومان نمیتونی گیر بیاری)
5. قیمت بند هم باید 8 9 تومان باشه پیکم حدود 500 تومان هست تا 6 تومان از مغازه میتونی قیمت دقیق بگیری.
6. من خودم هنوز نمیدونم این کار به صورت on track عملی باشه یا نه ولی میتونی صدای گیتارتو ضبط کنی بعد یه سری برنامه ها هستن مثل برنامه ی wave to midi این کار رو انجام میدن تا حدودی هم خوبن.(اگه خواستی یه سرچ تو اینترنت بزن بگیر حجمش کمه)

Crystal_Planet
31st May 2008, 10:10 PM
sallam ,be dostane azize man zoom 505 II daram eftezahe chon vaghean bad noise mide

Anonymouse
3rd June 2008, 08:46 PM
sallam ,be dostane azize man zoom 505 II daram eftezahe chon vaghean bad noise mide

البته شما خودت حرفه ای هستی ولی یه چک بکن احتمال داره از ارت باشه شاید درست وصل نباشه چون من دوستم 505 داره به این حد که شما میگی نویز نداره حتی رو حالت های گین هم یه ذره ی خیلی کم نویز داره.

من خودمم تشکیلاتم نویز میداد ارت رو که دوباره چک کردم کمتر شد.

maryam_gitarist
4th June 2008, 11:46 AM
سلام Anonymouse عزیز

تو صفحه 11 یه نمونه از صدای درام کامپیوتری رو که خودت زده بودی را برم گذاشته بودی ولی لینگش خراب شده میشه دوباره آپلود کنی؟

Anonymouse
4th June 2008, 05:45 PM
سلام Anonymouse عزیز

تو صفحه 11 یه نمونه از صدای درام کامپیوتری رو که خودت زده بودی را برم گذاشته بودی ولی لینگش خراب شده میشه دوباره آپلود کنی؟

متاسفانه از رو سیستمم پاک شده ولی در کل اینکه درام ماشین های این جور افکتا اصلا بدرد نمیخوره فقط یه پوله الکیه (بالاخره این کمپانی ها هم یه جوری باید فروش کنن دیگه حالا یا درام ماشین یا صدای جکو جونور یا ...) فقط در همین حد که ریتم بده نه بیشتر مثل کامپیوتر انعطاف پذیر نیستن که بتونی پارت درام بهشون بدی.
من خودم درام های کامپیوتری رو بیشتر قبول دارم هرچند که همه ی اینا جلوی درام اکوستیک بچه بازیه (عشق درام به اینه که با دست بزنی نابودش کنی) ولی حالا در حد یه ریکورد بد نیست.

یه چیزی 1 2 هفته پیش برای یه جا ریکورد کردم درامشم کامپیوتری ماله همون gp هستش شاید بدردت بخوره.

despera2
7th June 2008, 03:40 PM
سلام بچه ها من یه سوال داشتم .میخواستم بدونم آیا افکت زوم 707II ریتم میزنه ؟آخه من از چند نفر شنیدم ریتم میزنه.لطفآ بجه هایی که داشتن نظر بدن

siavosh1
10th June 2008, 01:01 AM
درود به همه دوستان
فکر کنم اینجا رو یه کم دیر پیدا کردم ولی در کل خوشم اومد که بروبچ موسیقی رو یه جا جمع میبینم

من موسیقی الکترونیک رو چند سالی هست کار میکنم یه بند کوچیکی هم دارم که (البته بیسیست فعلا ندارم:no:)
تصمیم گرفتم کارهامون رو با ساز تمرین و رکورد کنیم . من یه چند سالی گیتار میزدم و الان هم می خوام یه گیتار الکتریک بگیرم ..
اگه سوال در مورد موسیقی الکترونیک داشتید تا اونجایی که بلد باشم کمکتون میکنم .. ولی در مورد ابزار آلات و افکت های الکترونیکی ( لامپی و ترانزیستوری ) اطلاعات کاملی مثل دوستان ندارم و تو این زمینه می خوام راهنماییم کنن

siavosh1
10th June 2008, 01:16 AM
به من یه گیتار الکتریک پیشنهاد شده با این مشخصات : Yamaha SGV300
اینم لینک مشخصات کاملش : [Only registered and activated users can see links]

یه نگاهی بهش بندازید .. دست دومشو 450 تومن میگه .. به نظرتون می ارزه بگیرم ؟؟

من سبکم راک هست البته از ترش متال گرفته تا سافت راک منظورمه ( کلا راک)
از لحاظ خوش دستی بدک نیست ..ظاهر ساز هم خوب هست و فکر کنم اصل هست .. این پیکاپ هام باکر چه فرقی با پیکاپ های دیگه داره .. از لحاظ صدا ، نویز و .... آیا میشه رو این گیتاری که گفتم نصبش کرد
من تست صدا هم از این گیتار گرفتم .. حس میکنم موقع ریتم گیتار زدن سیم های 1 2 3 صدای بم و نا مفهومی رو میده که نمیدونم این واسه ساز طبیعی هست یا نه
البته من یه گیتار fernandes هم دم دست داشتم که صدای دو تا گیتار رو با هم مقایسه کردم و کلا نتیجه گرفتم صدای گیتار yamaha که صحبتشو کردم مقداری بم هست ..
با توجه به این صحبت ها و لینک اطلاعاتی که واستون گذاشتم فکر میکنید این گیتار با این قیمت می ارزه بگیرم یا برم دنبال مارک های معروفتر ..

siavosh1
10th June 2008, 01:32 AM
راستی یادم رفت .. در مورد این پیکاپ های EMG هم یه توضیحی بدبد

Anonymouse
10th June 2008, 01:42 PM
درود به همه دوستان
فکر کنم اینجا رو یه کم دیر پیدا کردم ولی در کل خوشم اومد که بروبچ موسیقی رو یه جا جمع میبینم

من موسیقی الکترونیک رو چند سالی هست کار میکنم یه بند کوچیکی هم دارم که (البته بیسیست فعلا ندارم:no:)
تصمیم گرفتم کارهامون رو با ساز تمرین و رکورد کنیم . من یه چند سالی گیتار میزدم و الان هم می خوام یه گیتار الکتریک بگیرم ..
اگه سوال در مورد موسیقی الکترونیک داشتید تا اونجایی که بلد باشم کمکتون میکنم .. ولی در مورد ابزار آلات و افکت های الکترونیکی ( لامپی و ترانزیستوری ) اطلاعات کاملی مثل دوستان ندارم و تو این زمینه می خوام راهنماییم کنن

ورودتون رو به سایت تبریک میگم
تو این زمینه یه اندک اطلاعاتی دارم اگه مشکلی داشتی شاید بتونم راهنماییت کنم.

به من یه گیتار الکتریک پیشنهاد شده با این مشخصات : Yamaha SGV300
اینم لینک مشخصات کاملش : [Only registered and activated users can see links]

یه نگاهی بهش بندازید .. دست دومشو 450 تومن میگه .. به نظرتون می ارزه بگیرم ؟؟

من سبکم راک هست البته از ترش متال گرفته تا سافت راک منظورمه ( کلا راک)
از لحاظ خوش دستی بدک نیست ..ظاهر ساز هم خوب هست و فکر کنم اصل هست .. این پیکاپ هام باکر چه فرقی با پیکاپ های دیگه داره .. از لحاظ صدا ، نویز و .... آیا میشه رو این گیتاری که گفتم نصبش کرد
من تست صدا هم از این گیتار گرفتم .. حس میکنم موقع ریتم گیتار زدن سیم های 1 2 3 صدای بم و نا مفهومی رو میده که نمیدونم این واسه ساز طبیعی هست یا نه
البته من یه گیتار fernandes هم دم دست داشتم که صدای دو تا گیتار رو با هم مقایسه کردم و کلا نتیجه گرفتم صدای گیتار yamaha که صحبتشو کردم مقداری بم هست ..
با توجه به این صحبت ها و لینک اطلاعاتی که واستون گذاشتم فکر میکنید این گیتار با این قیمت می ارزه بگیرم یا برم دنبال مارک های معروفتر ..

من چون با یاماها کار نکردم خیلی از گیتار های یاماها سر در نمیارم ولی به نظر من گیتارو باید دست بگیری ببیینی به نظرت خوش دست هست یا نه چون ممکنه که یه گیتار از نظر من خوشدست باشه ولی به نظر شما این طور نباشه اکثر این گیتار ها اگه اصل باشن خوبن شما باید خودت ببینی بیشتر کدومشون رو میپسندی.
از لحاظ صدا پیکاپهای هام باکر صدای گرمتری نسبت به پیکاپهای سینگل کویل دارن بیشتر از هام باکر برای کارای گین بالا استفاده میکنن از سینگل کویل هم برای کارای بلوزی تر جدیدا تو گیتارا دو تا پیکاپ هام باکر میزارن یه سینگل کویل که بعضیا مثل خودم ترجیح میدن اون یدونه سینگل کویل هم اون وسط نباشه.
راستی یادم رفت .. در مورد این پیکاپ های EMG هم یه توضیحی بدبد

در کل 3 تا کارخونه هستن که تو پیکاپ از بقیه معروفترن di marzio و emg و Seymour Duncan
یه سری از این پیکاپها رو بهشون میگن اکتیو یه سریشونم پسیو هستن
پیکاپهای پسیو صدای تقریبا معمولی دارن ولی پیکاپهای اکتیو که اکثرا همون emg میزنه یه جورایی صداشون تقویت شده تره و صدای باس بیشتری هم میده. اکثرا بدرد کارای متال که گین بالاتری دارن میخوره. من خودم شخصا با پیکاپ های di marzio که دست ستریانی هم هست بیشتر حال میکنم (اگه گیرم بیاد) ولی اگه صدای گیتار کرک همت مد نظرته اینم بدردت میخوره.

siavosh1
10th June 2008, 05:17 PM
دستت درد نکنه بابت راهنماییت .. ولی یه چیزی که هست من از این گیتار خوشم اومده .. چون خوشدست بود و ظاهر نسبتا خوبی هم داره وزنش هم نسبت به قیمتش بد نیست .. فقط می خواستم ببینم می تونم بعداً روش هام باکر نسب کنم یا نه .. به آدرسی که تو پست های قبلی دادم یه سر بزنید ببینید می شه روش هام باکر emg گذاشت یا نه فقط سینگل روش میشه کار گذاشت

Anonymouse
10th June 2008, 09:38 PM
دستت درد نکنه بابت راهنماییت .. ولی یه چیزی که هست من از این گیتار خوشم اومده .. چون خوشدست بود و ظاهر نسبتا خوبی هم داره وزنش هم نسبت به قیمتش بد نیست .. فقط می خواستم ببینم می تونم بعداً روش هام باکر نسب کنم یا نه .. به آدرسی که تو پست های قبلی دادم یه سر بزنید ببینید می شه روش هام باکر emg گذاشت یا نه فقط سینگل روش میشه کار گذاشت

این sgv300 اینطوری که عکسش نشون میده یه سینگل روش داره یه هام باکر اگه اشتباه نکنم. اگه نظر من رو بخوای میگم اگه از گیتارش خوشت اومده و به نظرت برات خوشدسته برو بگیرش(البته اول گیتار های دیگرو هم ببین بعد نظر بده تو خریدت عجله نکن). پیکاپ هم اونقدا روش حساس نباش البته دقیقا نمیدونم این چیزی که رو اینه چیه تو کاتالوگشم دقیق ننوشته بود ولی با یه هام باکر معمولی هم میتونی خوب صداسازی کنی. به نظر من این پیکاپهای اکتیو emg که انقد ازش تعریف میکنن خیلی هم چیز جالبی نیست یه جورایی صداش مصنوعیه .گیتار zack wylde با پیکاپ Seymour Duncan خیلی صدای گرمتر و هوی تری نسبت به اینا داره تازه از نظرم صدای باس باحال تری هم نسبت به emg داره. اگه اینطوری نبود جیمز هتفیلد بعد 20 سال تازه به این نتیجه نمیرسید که باید لس پاول بگیره دستش.
اکثر گیتار ها رو میشه پیکاپاشونو عوض کرد ولی این یکی یه خورده انحنا داره دقیق نمیدونم بشه یا نه.
حالا چرا یاماها ؟ برند های دیگه مگه مشکلی دارن با 450 میتونی یه ایبانز خوب بگیری.

siavosh1
11th June 2008, 01:15 AM
اکثر گیتار ها رو میشه پیکاپاشونو عوض کرد ولی این یکی یه خورده انحنا داره دقیق نمیدونم بشه یا نه.
حالا چرا یاماها ؟ برند های دیگه مگه مشکلی دارن با 450 میتونی یه ایبانز خوب بگیری.

اگر بگی چیا تو این رنج قیمت تو بازار ایران می تونم بگیرم ممنونت میشم .. البته من عاشق گیبسون هستم ولی یه خورده پولم واسه گیبسون کمه :blinksmiley:
من یه پیکاپ می خوام که موقع hi gain کار کردن یا ریتم زدن صدای خفه نده بلکه صداش واضح باشه البته نویز و اینا هم زیاد نگیره ..فکر کنم اگه یه گیتار با دوتا هام باکر بگیرم بتونم روی پیکاپش مانور کنم

Anonymouse
11th June 2008, 12:06 PM
اگه یه کم زرنگ باشی فکر کنم با این پولت حالا یه کم بیشتر بتونی یه گیبسون قدیمی بگیری البته تو مغازه ها که فکر نمیکنم بتونی گیر بیاری ولی از دست اگه بتونی بگیری عالیه اگه من باشم از مغازه گیتار نمیگیرم ایبانزم که تو این مغازه ها ریخته بد نیست ولی درست قیمت ندارم بتونم راهنماییت کنم.

من خودمم بیشتر با صدای hi gain کار میکنم. البته اینو هم بگم تو صداسازی hi gain از نظر من پیکاپ فقط 20 درصد موثره بقیش برمیگرده به امپ. اگه یه امپ تیوب خوب داشته باشی با یه یونیت اکولایزر همه چیزو میتونی کمو زیاد کنی (باس تریبل و...)
بیشتر صداهای خفه ی گیتار ماله تنظیم اکولایزره اگه درست تنظیم نشه از های گین فقط صدای تق تقش میاد. اصل صدای های گین بیس صداس با یه نصفه تریبل.
نویز رو هم همه ی گیتارا دارن حتی گیبسون دست zakk wylde هم نویز داره ولی کمو زیاده باید یه جوری از سیستمت حذفش کنی.
اگه با مولتی کار میکنی که اکثرا روشون نویز گیته دیجیتالی هست ولی با یونیت یه کم کارت سخت تره یا باید یه یونیت نویز گیت جدا بگیری یا یه جوری ازسیستمت حذفش کنی که یکم سخته.

despera2
11th June 2008, 01:34 PM
سلام بچه ها من یه سوال داشتم .میخواستم بدونم آیا افکت زوم 707II ریتم میزنه ؟آخه من از چند نفر شنیدم ریتم میزنه.لطفآ بجه هایی که داشتن نظر بدن

Anonymouse
11th June 2008, 07:14 PM

اره درام ماشین هم داره اطلاعات دقیقشو میتونی از خود زوم بگیری
g2.1u هم پدال خوبیه صداش بهتر از 707 هست ولی 707 اپشنهای صداسازیش بیشتره.

despera2
11th June 2008, 08:35 PM
Anonymouse خیلی ممنون یه سوال دیگه داشتم.میخواستم بدونم فرق افکت با زوم چیه؟

خیلی ممنون

Anonymouse
11th June 2008, 09:21 PM
Anonymouse خیلی ممنون یه سوال دیگه داشتم.میخواستم بدونم فرق افکت با زوم چیه؟

خیلی ممنون

زوم یه کارخونه هست که افکت تولید میکنه. مثل سونی که vcd تولید میکنه. برندهای دیگه ی تولید افکت هم boss و digitech و line 6 و .... هستن.

siavosh1
11th June 2008, 10:53 PM
اگه یه کم زرنگ باشی فکر کنم با این پولت حالا یه کم بیشتر بتونی یه گیبسون قدیمی بگیری البته تو مغازه ها که فکر نمیکنم بتونی گیر بیاری ولی از دست اگه بتونی بگیری عالیه اگه من باشم از مغازه گیتار نمیگیرم ایبانزم که تو این مغازه ها ریخته بد نیست ولی درست قیمت ندارم بتونم راهنماییت کنم.

من خودمم بیشتر با صدای hi gain کار میکنم. البته اینو هم بگم تو صداسازی hi gain از نظر من پیکاپ فقط 20 درصد موثره بقیش برمیگرده به امپ. اگه یه امپ تیوب خوب داشته باشی با یه یونیت اکولایزر همه چیزو میتونی کمو زیاد کنی (باس تریبل و...)
بیشتر صداهای خفه ی گیتار ماله تنظیم اکولایزره اگه درست تنظیم نشه از های گین فقط صدای تق تقش میاد. اصل صدای های گین بیس صداس با یه نصفه تریبل.
نویز رو هم همه ی گیتارا دارن حتی گیبسون دست zakk wylde هم نویز داره ولی کمو زیاده باید یه جوری از سیستمت حذفش کنی.
اگه با مولتی کار میکنی که اکثرا روشون نویز گیته دیجیتالی هست ولی با یونیت یه کم کارت سخت تره یا باید یه یونیت نویز گیت جدا بگیری یا یه جوری ازسیستمت حذفش کنی که یکم سخته.

من به جای افکت سخت افزاری از افکت نرم افزاری استفاده میکنم .. گفتم که موسیقی الکترونیک کار میکنم البته نرم افزاری .. البته بگم با یه کارت صدای نسبتاً خوب .. من یه گیتار fernandes اینجا دارم که تو hi gain صدای خوبی ازش گرفتم ( یه هام باکر و دو تا سینگل داره) ولی با اون یاماها مشکلم این بود که کلا تریبل خوبی نداشتم ( توی بیس صداش گم میشد) که کلا رنگ صداش این طوری بود ..

من عاشق گیبسونم چه قدیمی چه جدید حتی اگه ماله زمونه جیمی هندریکس خدابیامرز باشه :ok:
اگه شما ها هم تو دستتون چیز خوبی واسه فروش اومد خبرم کن رفیق:cigar:

despera2
11th June 2008, 11:03 PM
Anonymouse عزیز خیلی حیلی ازت ممنونم که اینقدر خوب و سریع جواب میدی

Anonymouse
12th June 2008, 08:09 AM
من به جای افکت سخت افزاری از افکت نرم افزاری استفاده میکنم .. گفتم که موسیقی الکترونیک کار میکنم البته نرم افزاری .. البته بگم با یه کارت صدای نسبتاً خوب .. من یه گیتار fernandes اینجا دارم که تو hi gain صدای خوبی ازش گرفتم ( یه هام باکر و دو تا سینگل داره) ولی با اون یاماها مشکلم این بود که کلا تریبل خوبی نداشتم ( توی بیس صداش گم میشد) که کلا رنگ صداش این طوری بود ..

من عاشق گیبسونم چه قدیمی چه جدید حتی اگه ماله زمونه جیمی هندریکس خدابیامرز باشه :ok:
اگه شما ها هم تو دستتون چیز خوبی واسه فروش اومد خبرم کن رفیق:cigar:

با کامپیوتر اکثر افکت ها مثل دیلی و phaser و ... بد نیست خوبه ولی دیسترشن خوبی بهت نمیده حتی با نرم افزار های گنده مثل guitar rig 3 و ساند کارت حرفه ای هم باز نمیتونن خوب دیسترشن بهت بدن. اگه بخوای کیفیت کارت خوب باشه باید دیسترشنتو از امپ بگیری (حالا تیوب باشه چه بهتر) نشد یه تیوب امپ سیمولاتور انالوگ بگیری (مثلا متال زون)
بعد افکتای دیگتو از کامپیوتر بگیری کیفیت صدات تا حدودی خوب میشه. ولی خوب این کارم اشکالات خاص خودشو داره اینکه اگه بخوای کار گروهی کنی باید کامپیوترم بزنی زیر بغلت ببری.
اصولا همه حتی خیلی از حرفه ای ها هم یه مولتی میگیرن خودشونو راحت میکنن با یونیت صداسازی کردن هم سخته هم گرون ولی خوب کیفیت یونیت یه چیز دیگس.
من خودمم یه مدت از کامپیوتر دیسترشن می گرفتم ولی یه جوراییه برای من اصلا پیچ تن گیتارو که کمو زیاد می کردم هیچ تاثیری نداشت شما هم این مشکلو داری؟

گیتارم اگه چیزه خوبی دیدم حتما خبرت میکنم.

Anonymouse
12th June 2008, 08:27 AM
Anonymouse عزیز خیلی حیلی ازت ممنونم که اینقدر خوب و سریع جواب میدی

اخه سیستمه کارم adsl صبح تا شب انلاینه کسی پست بزاره بوق میزنه متوجه میشم

Crystal_Planet
12th June 2008, 02:00 PM
سلام به دوستان و همچینن استاد اطلاعات راک Anonymouse عزیز .من هم چند تا ریتم رایانه ای ساختم.چجوری میتونم در اختیار شما بزارم؟:shades2:

Anonymouse
12th June 2008, 03:12 PM
سلام به دوستان و همچینن استاد اطلاعات راک Anonymouse عزیز .من هم چند تا ریتم رایانه ای ساختم.چجوری میتونم در اختیار شما بزارم؟:shades2:

شما لطف داری عزیز.
میتونی تو خود سایت اپلود کنی به این صورت که صفحه ی پیشرفته رو بزنی و از قسمت مدیریت فایل های پیوست فایلتو اپلود کنی.
اگرم نشد تو یکی از این سایتا مثل [Only registered and activated users can see links] اپلود کنی بعد لینک دانلودشو بزاری همین جا.
خوشحال میشم کارتو بشنوم

Amir_A
12th June 2008, 03:14 PM
افکت زوم 707II من كه ريتم ميزنه

siavosh1
12th June 2008, 04:59 PM
با کامپیوتر اکثر افکت ها مثل دیلی و phaser و ... بد نیست خوبه ولی دیسترشن خوبی بهت نمیده حتی با نرم افزار های گنده مثل guitar rig 3 و ساند کارت حرفه ای هم باز نمیتونن خوب دیسترشن بهت بدن. اگه بخوای کیفیت کارت خوب باشه باید دیسترشنتو از امپ بگیری (حالا تیوب باشه چه بهتر) نشد یه تیوب امپ سیمولاتور انالوگ بگیری (مثلا متال زون)
بعد افکتای دیگتو از کامپیوتر بگیری کیفیت صدات تا حدودی خوب میشه. ولی خوب این کارم اشکالات خاص خودشو داره اینکه اگه بخوای کار گروهی کنی باید کامپیوترم بزنی زیر بغلت ببری.
اصولا همه حتی خیلی از حرفه ای ها هم یه مولتی میگیرن خودشونو راحت میکنن با یونیت صداسازی کردن هم سخته هم گرون ولی خوب کیفیت یونیت یه چیز دیگس.
من خودمم یه مدت از کامپیوتر دیسترشن می گرفتم ولی یه جوراییه برای من اصلا پیچ تن گیتارو که کمو زیاد می کردم هیچ تاثیری نداشت شما هم این مشکلو داری؟

البته با اینکه برنامه واسه این کار زیاد هست ولی برنامه خوب در کل کمه .. ولی من صداهامو از ترکیب چندین نرم افزار که یکی از اون ها Guitar Rig هست تولید میکنم .. من صداهایی میگیرم که با مولتی افکت نتونستم بگیرم .. البته اینو هم بگم صدا گرفتن چیزیه که بستگی به خود آدم داره و کلا چه با افکت چه با نرم افزار نیاز به دستکاری و حوصله زیاد داره .. در مورد guitar rig چیزی که من فهمیدم یک vst خوب هست ولی بیشتر روی ریتم گیتار هاش میتونی حساب وا کنی واسه لید گیتار صداهاش زیاد مصنوعی و midi هست ..
آمپ تیوب و vst هر کدوم محاسن و معایب خاص خودشونو دارن .. آمپ تیوب ها به خاطر ماهیت انالوگی که دارن و خصوصیت ذاتی لامپ های تریودی هم از لحاظ ضد نویز بودن و هم از لحاظ کیفیت صدا فکر کنم تو این زمینه بی رغیب باشن ولی اینو هم باید توجه کرد که یک امپ لامپی با کیفیت قیمت بالایی داره !! در مورد آمپ ترانزیستوری هم از نظر انالوگ بودن خوب هستن ولی نویز پذیر هستن ( علتش رو هم میتونی تو کتاب میکرو الکترونیک سدرا پیدا کنید واسه بروبچ رشته الکترونیک)
vst ها و نرمافزار ها نسبت به قیمتشون واقعا ً به صرفه هستن .. این نکته رو بگم این نرم افزارها فقط تو ایران به صرفه هست :D واگرنه قیمت یونیت های نرم افزاری اوجینال در حد همون یونیت های سخت افزاریه .. ولی تو ایران به خاطر وجود مبارک و موثر قانون کپی رایت یه vst فول ورژن 500 دلاری رو با قیمت 2000 تومن میشه خرید .. این vst ها نیاز به کارت صدای خوب دارن که سرعت نمونه بردایش بالا باشه تا صدای کمتری از بین بره .. فراموش نکنید در هر صورت امروزه صدا و موسیقی که میشنویم دیجیتال هست چون با هر کیفیتی که ضبط شده باشه ما در نهایت به صورت mp3 اونو میشنویم ..
درکل من خودم اگه قدرت هزینه کردن زیاد تو این زمینه رو داشته باشم از هر جفت این تکنوژی ها استفاده میکنم ..
یک سری از کاهامو دارم ضبط میکنم .. در آینده از هر کارم دو نمونه واستون میزارم که یکی توسط ساز و دیگری سنتیسایزری و نرم افزاری هست .. بعد ازتون می خوام که تشخیص بدید کدوم اکوستیک اجرا شده کدوم الکترونیک

Alcatrazz
12th June 2008, 06:50 PM
بچه ها من می خوام همین roland cube 15 رو بخرم کسی نو واسه فروش سراغ داره ؟!!

قیمت ؟؟؟!

در ضمن من شهرستانم و می خوام واسم فرستاده بشه !!!

Anonymouse
12th June 2008, 07:09 PM
البته با اینکه برنامه واسه این کار زیاد هست ولی برنامه خوب در کل کمه .. ولی من صداهامو از ترکیب چندین نرم افزار که یکی از اون ها Guitar Rig هست تولید میکنم .. من صداهایی میگیرم که با مولتی افکت نتونستم بگیرم .. البته اینو هم بگم صدا گرفتن چیزیه که بستگی به خود آدم داره و کلا چه با افکت چه با نرم افزار نیاز به دستکاری و حوصله زیاد داره .. در مورد guitar rig چیزی که من فهمیدم یک vst خوب هست ولی بیشتر روی ریتم گیتار هاش میتونی حساب وا کنی واسه لید گیتار صداهاش زیاد مصنوعی و midi هست ..
آمپ تیوب و vst هر کدوم محاسن و معایب خاص خودشونو دارن .. آمپ تیوب ها به خاطر ماهیت انالوگی که دارن و خصوصیت ذاتی لامپ های تریودی هم از لحاظ ضد نویز بودن و هم از لحاظ کیفیت صدا فکر کنم تو این زمینه بی رغیب باشن ولی اینو هم باید توجه کرد که یک امپ لامپی با کیفیت قیمت بالایی داره !! در مورد آمپ ترانزیستوری هم از نظر انالوگ بودن خوب هستن ولی نویز پذیر هستن ( علتش رو هم میتونی تو کتاب میکرو الکترونیک سدرا پیدا کنید واسه بروبچ رشته الکترونیک)
vst ها و نرمافزار ها نسبت به قیمتشون واقعا ً به صرفه هستن .. این نکته رو بگم این نرم افزارها فقط تو ایران به صرفه هست :D واگرنه قیمت یونیت های نرم افزاری اوجینال در حد همون یونیت های سخت افزاریه .. ولی تو ایران به خاطر وجود مبارک و موثر قانون کپی رایت یه vst فول ورژن 500 دلاری رو با قیمت 2000 تومن میشه خرید .. این vst ها نیاز به کارت صدای خوب دارن که سرعت نمونه بردایش بالا باشه تا صدای کمتری از بین بره .. فراموش نکنید در هر صورت امروزه صدا و موسیقی که میشنویم دیجیتال هست چون با هر کیفیتی که ضبط شده باشه ما در نهایت به صورت mp3 اونو میشنویم ..
درکل من خودم اگه قدرت هزینه کردن زیاد تو این زمینه رو داشته باشم از هر جفت این تکنوژی ها استفاده میکنم ..
یک سری از کاهامو دارم ضبط میکنم .. در آینده از هر کارم دو نمونه واستون میزارم که یکی توسط ساز و دیگری سنتیسایزری و نرم افزاری هست .. بعد ازتون می خوام که تشخیص بدید کدوم اکوستیک اجرا شده کدوم الکترونیک

در مورد اینکه یه سری رو سخت افزاری بگیری یه سری رو نرم افزاری باهات کاملا موافقم من خودمم فعلا همین جوری صداسازی میکنم نسبت به مولتی خیلی خوب جواب میده واینکه صداسازی چیزیه که به خود ادم بستگی داره بازم کاملا موافقم
ولی خوب یه سری چیزا هست که کلا سخت افزاریه مثل واوا پدال این جور چیزاشه که عذاب میده ولی در کل این کار رو قبول دارم با کامپیوتر این کار رو انجام بدیم بعد کمکم تجهیزاتو اپگرید کنیم.

Anonymouse
12th June 2008, 07:32 PM
بچه ها من می خوام همین roland cube 15 رو بخرم کسی نو واسه فروش سراغ داره ؟!!

قیمت ؟؟؟!

در ضمن من شهرستانم و می خوام واسم فرستاده بشه !!!

نوشو جمهوری یکی دو ماه پیش قیمت کردم دورو ور 120 130 بود شاید برنج که گرون شده امپ هم گرون شده باشه دقیق قیمت ندارم ولی فرستادنشو نمیدونم بشه یا نه.

Alcatrazz
12th June 2008, 08:19 PM
کسی نمی تونه این کارو واسم انجام بده هزینهش هم مشکلی نداره !!

فقط یه سوال cube 30 چنده !!! بهتره یا نه !!!؟؟؟

Crystal_Planet
12th June 2008, 09:08 PM
?ye file 6 MB cheghadr tolmikeshe ta uploud beshe

Hosein
12th June 2008, 09:58 PM

میتونید از این لینک استفاده کنید.ولی این لینکو در اختیار کسی قرار ندید.منظور لینکی که من میزارم نه لینکی که فایل شما اپلود میشه:

Anonymouse
12th June 2008, 10:07 PM
?ye file 6 MB cheghadr tolmikeshe ta uploud beshe

نمی دونم باید دورو ور 15 تا 20 دقیقه

Anonymouse
12th June 2008, 10:17 PM
کسی نمی تونه این کارو واسم انجام بده هزینهش هم مشکلی نداره !!

فقط یه سوال cube 30 چنده !!! بهتره یا نه !!!؟؟؟

یکی دو ماه پیش 250 بود فرقشم اینه که این 30 واته اون یکی 15 واته یه سری اپشن هم اضافه تر داره مثل flanger chorus و فوت سوییچ و دیلی و ....

Crystal_Planet
12th June 2008, 11:36 PM
hatman va hatman mahfoz mimone .ba tashakor faravan az modiriat va Anonymouse

Anonymouse
14th June 2008, 01:56 PM
عزیز اگه تونستی پارتاتو تیکه تیکه بذار این سروره فکر کنم یه کم مشکل داره 3 بار تا 2 مگ اومد کنسل شد.

Alcatrazz
14th June 2008, 04:15 PM
آقایون می دونستید خیلی دیر جواب میدید ؟؟

در ضمن می تونید یه قرار بزارید کنفرانس تو چت روم همه باشن نوبتی هر کی یه آهنگ بزنه چطوره ؟؟؟؟

این آی دی منه : منم تو کنفرانس اد کنید Xerex28@yahoo.com

Crystal_Planet
14th June 2008, 06:23 PM
اینم ریتم هایی که خودم ساختم.برای تمرین بسیار مناسبند.اینبار چکشون کردم درست شدند.نظر تونم بگید.:head:

Hosein
14th June 2008, 06:43 PM

در ضمن می تونید یه قرار بزارید کنفرانس تو چت روم همه باشن نوبتی هر کی یه آهنگ بزنه چطوره ؟؟؟؟

مهمترين دليلي كه كه فروم روم از چت رو متمايز ميكنه و برتري ميده اينه كه توي فروم همه ميتونن از نوشته هاي شما استفاده كنن.
شما مشكلتون رو مطرح ميكنيد و جواب ميگيريد.100% يكي ديگه هم با مشكل شما مواجه ميشه و جوابي كه دوستان به مشكل شما دادن رو ميخونه و مشكلش حل ميشه.در حالي كه در چت روم فقط مشكل شما حل ميشه.
پس به نظر من بهتره بحث ها در همين فروم يا فرومهاي مشابه دنبال بشه تا در چت روم.

از Anonymouse عزيز هم به خاطر زحمات بي دريغشون در اين تاپيك و تاپيكهاي مشابه كمال تشكر رو دارم.
موفق باشيد

Anonymouse
14th June 2008, 06:46 PM

ببخشید دیگه در حد توان و سواد کمک می کنم دوستان دیگه هم مثل اینکه فعلا نیستن اومدن بهتر میشه شما ببخش
پولی هم که نمیگیریم فقط برای اثبات دوستی به علاقه مندان گیتاره و پیشرفت موزیک

کنفرانس هم ایده ی خوبیه اینم ای دی منه دوست داشتید اد کنید یه روز که همه تو روم بودن این کار رو انجام میدیم
a.r_sad@yahoo.com
البته سوالاتون رو سعی کنید همین جا بپرسید چون هم اینکه همه میبینن و هم اینکه اگه جایی اشتباهی صورت بگیره حالا یا از طرف من یا ... دوستان دیگه اصلاح کنن.

Anonymouse
14th June 2008, 06:52 PM
اینم ریتم هایی که خودم ساختم.برای تمرین بسیار مناسبند.اینبار چکشون کردم درست شدند.نظر تونم بگید.:head:

دستت درد نکنه خیلی جالب بود فقط اینکه میتونم بپرسم با چه برنامه ای درست کردی؟

Alcatrazz
14th June 2008, 07:04 PM
دوستان منظور من از دیر جواب میدین اینه که تعداد گیتاریست ها خیلی کمه اگه بخوام یه سوالی کنم باید یک روز منتظر جوابش بمونم .

منظورم از کنفرانس تو چت روم اینکه دوستان بیان گیتار بزنند آخه تو یه فروم دیدم اینکارو کرده بودند .

در ضمن هر کاری کردم دان نشدند ...
بهتر بود یه سات دیگه رو امتحان می کردی برای آپ کردن .... مثلا Persiangig.com

Crystal_Planet
14th June 2008, 07:06 PM
سلامAnonymouse عزیز با fl studio 4 .راستی همین چند دقیقه قبل یه هدیه برات ایمیل کردم برو با دقت به حرکاتش دقت کن فقط امیدوارم ندید باشیش.

Crystal_Planet
14th June 2008, 07:16 PM
Xerxes.King عزیز اگر منظورت ریتم های منه بالای همین صفحه(صفحه 18) درستشون رو گذاشتم .اما دوستان دیگرو نمیدونم.

Alcatrazz
14th June 2008, 07:16 PM
من دعوت نامه پرشیان گیگ دارم اگه خواستی ایمیلت رو بزار تا برات بفرستم !

Crystal_Planet
14th June 2008, 07:24 PM
این ای دی منه:mghrock@yahoo.com

Alcatrazz
14th June 2008, 09:02 PM
آقای M.G.H چی شد ایمیل واست اومد ....

Anonymouse
14th June 2008, 09:29 PM
دوستان منظور من از دیر جواب میدین اینه که تعداد گیتاریست ها خیلی کمه اگه بخوام یه سوالی کنم باید یک روز منتظر جوابش بمونم .

منظورم از کنفرانس تو چت روم اینکه دوستان بیان گیتار بزنند آخه تو یه فروم دیدم اینکارو کرده بودند .

در ضمن هر کاری کردم دان نشدند ...
بهتر بود یه سات دیگه رو امتحان می کردی برای آپ کردن .... مثلا Persiangig.com

تازه الان که خوبه 6 7 تا گیتاریست تو سایت هست اوایل اگه میومدی چی میگفتی هیشکی نبود هر کیم میومد یه روزه میرفت البته فکر نمی کنم تو انجمن های دیگه همین تعداد هم باشن
کنفرانس هم من فعلا یه سری از بچه ها (حالا چه قدیمی چه جدید) رو اد کردم یه روز حالا بسته به بقیه ی دوستان جمع میشیم ببینیم چطور میگذره خوب بود ادامه میدیم. البته الانم فصل امتحان هاس و کارو مشغله یه 10 20 روز دیگه احتمالا بهتر میشه یکی دوتا از بچه های حرفه ای قدیمی هم میان.

Anonymouse
14th June 2008, 09:41 PM
سلامAnonymouse عزیز با fl studio 4 .راستی همین چند دقیقه قبل یه هدیه برات ایمیل کردم برو با دقت به حرکاتش دقت کن فقط امیدوارم ندید باشیش.

با اف ال کار کردم یکم درست کردن پارت درام باهاش سخت میشه من بیشتر با cakewalk کار میکنم خیلی بیشتر حال میده خواستی برو صفحه ی 12 تو پست های 134 و 136 در موردش توضیح دادمشاید بدردت بخوره
ایمیلت هم رسید خیلی ممنونم یکم حجمش زیاده سر فرصت دانلود میکنم

Crystal_Planet
14th June 2008, 11:24 PM
do ta soal 1: alan ye nemone kar guitar az khodet dari ? 2:man cd tasviri bekham bekharam jaee soragh dari ?

Alcatrazz
14th June 2008, 11:43 PM
آقا چی شد نمی خوای با پرشیان گیگ اپ کنی اونایی که گذاشتی دانلود نمی شن !!!!!1

Anonymouse
14th June 2008, 11:44 PM
جدیدا چیزی ریکورد نکردم اخریش رو که ضبط کردم ماله چند وقت پیشه که میتونی تو صفحه ی 15 پست 172 گوش کنی.
cd هم من یه مدت میدادم ممد سرکوچمون میزد ارشیوش کامل بود یه مدته بسته رفته دست مارو هم گذاشته تو حنا در حال حاظر کلیپ تصویری رو از یوتوب میگیرم ولی از این جور جاها زیادن. اکثرا هم همشون بالای مغازه زدن انواع سی دی های نوحه و ... یه کم که باهاشون جور بشی میبینی طرف کل ارشیو black sabath و iron maiden و ... رو هم کامل داره با کل تورایی که تا حالا گذاشتن (از این جور جاها زیاد دیدم ولی فقط به اشنا میدن باید باهاشون جور شی معدنشم اریاشهر (صادقیه))

Crystal_Planet
14th June 2008, 11:55 PM
?ama dostemon Anonymouse download kard mage na

Alcatrazz
15th June 2008, 12:07 AM
خب حالا یه زحمتی بکش واسه ما هم بزار

راستی بچ ها این پدال گیتار ریگ چند قیمتا

Crystal_Planet
15th June 2008, 12:09 AM
.baba dasmariza afarin herfee bodanet porangtar shod .man ham farda yeki az karamo mizaram

Crystal_Planet
15th June 2008, 12:16 AM
.man az jomhori gheymat kardam holohosh 200 bood

Alcatrazz
15th June 2008, 12:46 AM
بچه ها بهتر نیست یه مسابقه بزاریم

یه آهنگ به قید قرعه انتخاب می کنیم بعد اونایی که گیتار دارن شروع می کنن به زدنش هر کی بتونه زود تر کارش رو تموم کنه و بزاره رو سایت برندس و یک امتیاز میگیره و حق داره آهنگ بعدی رو انتخاب کنه و همینطور روال ادامه پیدا کنه .

شبیه یه جور مسابقات هم هیجان داره هم در پیشرفت کار کمک شایانی به هنرجویان میشود و هم یه جور سرگرمی مفیده نظرتون چیه هر کی آمادگی داره اعلام کنه تا لیست اعضا رو بنویسیم .

Crystal_Planet
15th June 2008, 12:50 AM
?alie manhastam.ahangaro che kasi entekhab mikoneh

Alcatrazz
15th June 2008, 01:01 AM
لیست افراد شکت کننده تا به حال :
1.Xerxes.King
2.M.G.H
3.Soren Radan
4....
5....
باید حداقل تعدادمون 5 تا بشه که بازی هییجان داشته باشه .
بچه ها من پول گیتار سر برج میاد دستم پس تا اون مو قع باید صبر کنیم.ولی شما می تونید تمرین کنید تا من گیتارمو بخرم ...

Crystal_Planet
15th June 2008, 01:05 AM
?dostan hame raftan khabidan mikhay bezar farda

soomatra000_js
15th June 2008, 07:41 AM
لیست افراد شکت کننده تا به حال :
1.Xerxes.King
2.M.G.H
3.Soren Radan
4....
5....
باید حداقل تعدادمون 5 تا بشه که بازی هییجان داشته باشه .
بچه ها من پول گیتار سر برج میاد دستم پس تا اون مو قع باید صبر کنیم.ولی شما می تونید تمرین کنید تا من گیتارمو بخرم ...

SAlam dADa,,MAn Emru 26 ome FEk KONAm OZV shODam>Az kermanshah HAStam ,ye YE saLIE KE mizANAm KHAStam YE GHEIRi BAHam ASHNA shIMo KAr KONim .RaJe BE pishNAHAdeTUNAm Khastam BEgam MAna M HAstaM...!:head::thumbsupsmileyanim:

Anonymouse
15th June 2008, 09:06 AM
SAlam dADa,,MAn Emru 26 ome FEk KONAm OZV shODam>Az kermanshah HAStam ,ye YE saLIE KE mizANAm KHAStam YE GHEIRi BAHam ASHNA shIMo KAr KONim .RaJe BE pishNAHAdeTUNAm Khastam BEgam MAna M HAstaM...!:head::thumbsupsmileyanim:

به به میبینم که افراد حرفه ای دارن روز به روز زیاد تر میشن ما هم خوشحال تر عالیه دوستان به کارتون ادامه بدید

بچه ها بهتر نیست یه مسابقه بزاریم

یه آهنگ به قید قرعه انتخاب می کنیم بعد اونایی که گیتار دارن شروع می کنن به زدنش هر کی بتونه زود تر کارش رو تموم کنه و بزاره رو سایت برندس و یک امتیاز میگیره و حق داره آهنگ بعدی رو انتخاب کنه و همینطور روال ادامه پیدا کنه .

شبیه یه جور مسابقات هم هیجان داره هم در پیشرفت کار کمک شایانی به هنرجویان میشود و هم یه جور سرگرمی مفیده نظرتون چیه هر کی آمادگی داره اعلام کنه تا لیست اعضا رو بنویسیم .

اقایون منم هستم
کار جالبیه اول با کارای راحت تر شروع میکنیم بعد همین طور سطح کارا رو میبریم بالاتر ببینیم به کجا میرسیم
میگم بهتره یه تاپیک در موردش باز کنیم شما چون ایدرو دادی خودت یه تاپیک باز کن که بنام شما ثبت شه.

Anonymouse
15th June 2008, 09:11 AM
?ama dostemon Anonymouse download kard mage na

اره من دانلود کردم بسیار هم لذت بردم.
.baba dasmariza afarin herfee bodanet porangtar shod .man ham farda yeki az karamo mizaram

چشم شما حرفه ای میبینه وگرنه ما هنوز داریم در محضر استید و دوستان درس پس میدیم.
منتظر کارای جدیدت هم هستیم.

Alcatrazz
15th June 2008, 02:40 PM
لیست اعضا
1.Xerxes.King
2.Anonymouse
3.M.G.H
4.soomatra000_js
5.Soren Radan

خب مثل اینکه برای شروع همین 5 تا کافیه . این آخری سورن یکی از دوستامه تو یاهو اونم بهش گفتم بیا اینجا ثبت نام کن !!!

(((((میگم بهتره یه تاپیک در موردش باز کنیم شما چون ایدرو دادی خودت یه تاپیک باز کن که بنام شما ثبت شه.)))))))))

منم می خوام همینکارو بکنم ولی قبلش باید یه چیزایی رو مشخص کنم مثل قوانین مسابقه مثلا اینکه :

1.آهنگی که قرار است نواخته سود باد حتما با Guitar pro ساخته شود.
2.لازم نیست حتما یه آهنگ کامل باشه آهنگ می تونه حتی یه سولو کوچک یا یک قسمتی از آهنگ مثلا اینترو باشه.
3.امتیاز دهی مشخص بشه امتیاز دهی توسط خود اعضا داده میشود و از 1 تا 10 می باشد مثلا من یه آهنگ انتخاب می کنم بعد اعضا امتیاز می دن 4.8.5.1.3 بعد امتیاز ها با هم جمع و تقسیم بر تعداد می شه مثلا هم اکنون امتیازات 4 می شود نفر برنده 4 امتیاز دارد.
4.نفر برنده نمی تواند در راند بعدی شرکت کند. اگر بخواد در راند بعدی باز هم شرکت کند چون خود آهنگ را انتخاب می کند می دهد 1/4 امتیاز به او تعلق می گیرد .
5.جدولی باید طراحی شود که امتیاز اعضا در آن وارد شود و ببینیم مثلا کی اول شده کی 4 و کی 3 .
6.وقت هر راند مسابقه نا محدود است و اعضا می توانند حتی پس از دو هفته کار خود را تحویل دهند.(مگه اینکه نخوای امتیاز بگیری بری اینکارو کنی )
این کار همینطور ادامه پیدا می کنه یه مزیت این کار هم داره بغیر زاونایی که تو بالا گفتم باعث می شه که گیتاریس های ریادی تو این سایت بیان و اینطوری سطح اطلاعات افراد بالا می ره.

این ها فقط چند تا از قوانین بود حالا اگه کسی حرفی انتقادی چیزی داره بیان کنه ؟!!

Alcatrazz
15th June 2008, 02:47 PM
راستی بچه ها حیفم اومد اینو نزارم کنسرت کامل 2008 متالیکا واسه دانلود با کیفیت تصویری 720x576 و موزیک bit rate 128 عالیه من تا حالا 2 پارتشو دان کردم اینم
Song List :

Setlist:
Extasy Of Gold
Creeping Death
For Whom The Bell Tolls
Ride the Lightning
Harvester of Sorrow
Bleeding Me
No Remorse
Devil's Dance
And Justice for All
Fade to Black
Master of Puppets
Whiplash
Nothing Else Matters
Sad But True
One
Enter Sandman
--------
Encore
--------
Die, Die My Darling
Motorbreath
Seek and Destroy

اینم لینکش :[Only registered and activated users can see links]

Anonymouse
15th June 2008, 03:18 PM
این ها فقط چند تا از قوانین بود حالا اگه کسی حرفی انتقادی چیزی داره بیان کنه ؟!!

انتقاد که چیزی پیدا نکردم بگم فعلا کارو شروع میکنیم تا بعد ببینیم مشکلی پیش میاد یا نه روند کار هم خیلی خوبه استارتشو بزن
یکی دو نفرم احتمالا به لیست اضافه شه.

Alcatrazz
15th June 2008, 04:06 PM
دمت گرم من که گفتم هنوز گیتارمو نخریدم شما یه هفته صبر کنید تا گیتار منم برسه .

در ضمن تا گیتار من برسه اعضا بیشتر میشه پس به تبلیغات کنید تا بیشتر شیم هیجان بازی بره بالا تر بهش فکر کنید .وای همه بر سر اینکه کی زود تر آهنگ رو کامل بزنه چه دعوایی می شه البته منظورم Battle guitar . حسابشو بکنید هنرجویان چقدر سریع پیشرفت می کنند.

قوانین جدید
1.حد اکثر تعداد عضو باید 7 نفر باشند در غیر اینصورت اگر کسی بخواهد عضو شود باید دسته جدید تشکیل دهد مثل مسابقات فوتبال .انوقت بین دو دسته مسابقات می زاریم حالا اگه جامی کاپی چیزی باشه که دیگه بهتر مثلا یه افکت اوردرایو واسه کاپ قرار میدیم اما نه حالا و قتی دسته ها بیشتر شدن .
2.ما می تونیم تو مسابقه 3 نفر برنده داشته باشیم منظورم اینکه سه نفر اولی که کارو زود تر تحویلی میدن.

اگه به قوانین انتقاد یا پیشنهادی دارید لطف کنید ...

Anonymouse
15th June 2008, 04:53 PM
دمت گرم من که گفتم هنوز گیتارمو نخریدم شما یه هفته صبر کنید تا گیتار منم برسه .

در ضمن تا گیتار من برسه اعضا بیشتر میشه پس به تبلیغات کنید تا بیشتر شیم هیجان بازی بره بالا تر بهش فکر کنید .وای همه بر سر اینکه کی زود تر آهنگ رو کامل بزنه چه دعوایی می شه البته منظورم Battle guitar . حسابشو بکنید هنرجویان چقدر سریع پیشرفت می کنند.

قوانین جدید
1.حد اکثر تعداد عضو باید 7 نفر باشند در غیر اینصورت اگر کسی بخواهد عضو شود باید دسته جدید تشکیل دهد مثل مسابقات فوتبال .انوقت بین دو دسته مسابقات می زاریم حالا اگه جامی کاپی چیزی باشه که دیگه بهتر مثلا یه افکت اوردرایو واسه کاپ قرار میدیم اما نه حالا و قتی دسته ها بیشتر شدن .
2.ما می تونیم تو مسابقه 3 نفر برنده داشته باشیم منظورم اینکه سه نفر اولی که کارو زود تر تحویلی میدن.

اگه به قوانین انتقاد یا پیشنهادی دارید لطف کنید ...

باشه چشم یک دو هفته ی دیگه کار رو شروع می کنیم من حواسم به شما نبود شرمنده.
البته یه افکت اوردرایو هم خیلی جایزه خفنیه ها یه چیز در حد پیک هم باشه کفایت میکنه

Alcatrazz
15th June 2008, 05:46 PM
بچه ها من شما رو هنوز نمیشناسم چون تازه تو سایت ثبت نام کردم لطفا خودتون رو معرفی کنید .

من حسین 17 ساله 6 سال گیتار پاپ داشتم ولی چون از تن صداش خوشم نمیومد باهاش حال نمی کردم و کم باهاش کار می کردم ترانه مورده علاقه من در سبک گیتار کلاسیک هم starry night از اوتمار لیبرت هست .پیشنهاد میدم حتما گوشش کنید.

در ضمن بیاید در مورد شرکت های سازنده گیتار بحث کنیم !از جملهGibson .Fender.Aria.BC Rich.ESP.Ibanez va ...

من که خودم عاشق BC Rich هستم .

Anonymouse
15th June 2008, 07:05 PM
برای اولین بار بعد این همه مدت من خودمو معرفی کنم (از حالت anonymouse بیام بیرون)
منم علیرضا 19 ساله موزیکو تو 13 سالگی با ویولن اکوستیک شروع کردم ولی کم کم بعد از 3 سال زدن دیدم به گیتار الکتریک هم بیشتر علاقه دارم هم بهتر پیشرفت میکنم این بود که تو این ساز کارمو ادامه دادم(بدون استاد) البته ویولن رو هم تمرین میکنم ولی فقط تفریحی و برای خودم.
عاشق گیبسون لس پاول و بعدش جکسون هستم از esp هم بدم نمیاد. از فندر خوشم نمیاد bc rich هم هنوز افتخار اشنایی باهاش رو نداشتم در موردش نظر نمیدم.
در کل همه ی اینا رو گفتم که بگم مبتدیم

Crystal_Planet
15th June 2008, 07:55 PM
من مصطفی هستم 22 ساله از 10سالگی با گوش کردن به یکی از اهنگای مگادث به گیتار الکتریک علاقمند شدم و از 17سالگی نواختن رو شروع کردم.من عاشق کارای جو ساتریانی و کسایی که هم سبک اونن هستم.مگادث رو هم بهترین گروه میدونم .

Alcatrazz
15th June 2008, 08:40 PM

Crystal_Planet
15th June 2008, 08:56 PM
?agha tarjome shere big bad moon(joe satriani) kasi dare

Alcatrazz
15th June 2008, 09:09 PM
When the night falls, the big moon's gonna rise.
You can look right up, see it in the sky.
Makes me feel like I'm going to blow a fuse.
I start to shiver and shake with a strange kind of blues.

...but I like it.

I see it now the moon is high above.
It's got a hold on me, I just can't get enough.
Big, round, black and white, I feel the pull, I see the light.
Big bad moon's looking down on me tonight.

...but I like it.

When the moon comes, got nowhere to hide.
It can turn your head around like it turns the tide.
Man, woman, boy, child.makes you feel like you were born wild.
The big bad moon's looking down on me tonight.

...but I like it.
...i like it.

talkin' 'bout big bad moon
Ooh yeah big bad moon
talkin' 'bout big bad moon
ooh yeah...

Anonymouse
15th June 2008, 11:10 PM

حسین جان گیتاری که می خوای بخری اینه؟
bc rich این مدل warlock خیلی باحاله ادم بگیره دستش احساس میکنه خوده کری کینگه الان داره تو اسلیر ریتم میزنه.
فقط یه چیزی اینکه تو سایتش زده بود پیکاپهایی که bc rich تو گیتاراش استفاده میکنه (emg و dimarzio و ...) هست شما با کدوم پیکاپاش تو ایران دیدی و کدوم رو میخوای بگیری؟ با پیکاپ دیمارزیوش هم تو بازار ایران چیزی پیدا کردی

Alcatrazz
16th June 2008, 12:25 AM
عجب اشتباهی کردم
BC Rich مزخرفه همین الان تو یوتیوب دیدمش اه اه اه

نه داداش من پول این چیزا رو ندارم کلا 280واسه گیتار دارم مجبورم فعلا آریا بخرم اگه به خاطر خرید 360 و درام نبود می تونستم یه گیبسون بگیرم با یه آمپ خوب ولی حیف بودجه مورد نیاز است ........

Alcatrazz
16th June 2008, 03:27 AM
بچه ها گیتار Esp M50 چنده ؟

Anonymouse
16th June 2008, 09:57 AM
عجب اشتباهی کردم
BC Rich مزخرفه همین الان تو یوتیوب دیدمش اه اه اه

نه داداش من پول این چیزا رو ندارم کلا 280واسه گیتار دارم مجبورم فعلا آریا بخرم اگه به خاطر خرید 360 و درام نبود می تونستم یه گیبسون بگیرم با یه آمپ خوب ولی حیف بودجه مورد نیاز است ........

البته اینجوری هم نمیشه نظر داد اکثر این کمپانی ها گیتار های خوبی میزنن باید بگیری دستت امتحانشون کنی شاید خوشت اومد.
ولی سعی کن هر چی پول داری بدی گیتار بگیری حالا امپو افکتو میشه یه کاریش کرد ولی گیتارو نمیشه
esp هم جدیدا اصلا قیمت ندارم ولی باید بالای 400 500 باشه.
اگه از میشنوی میگم موقعی که خواستی گیتار بخری نه به مارکش نیگا کن نه به قیافش اول از همه سعی کن اصل باشه دوم خوشدست باشه سوم صدای پیکاپش اونی که می خوای باشه

Alcatrazz
16th June 2008, 12:54 PM
توی amazon زده بود 120 دلار اونوقت می گی 400 یا 500 نه بابا اشتباه می کنی !!!

اینم لینک :[Only registered and activated users can see links]

Anonymouse
16th June 2008, 01:26 PM
توی amazon زده بود 120 دلار اونوقت می گی 400 یا 500 نه بابا اشتباه می کنی !!!

اینم لینک :[Only registered and activated users can see links]

اره درسته اشتباه کردم یه لحظه با m400 اشتباه گرفتم نمیدونم ایران باشه یا نه. یه یه سالی هست کلا از بازار خبر ندارم تونستی امارشو بگیر چیز خوبی هم پیدا کردی منم خبر کن.

Alcatrazz
16th June 2008, 02:39 PM
علی رضا جان من یه جایی زندهکی می کنم از دهات (روستا ) بدتر
اینجا هیچ وسایل موسیقی گیر نمیاد .مجبورم برم یه شهر دیگه بگیرم.

بی زحمت اگه رفتی بازار یه لطفی کن همین m50 رو واسم قیمت بگیر چون فقط همینو می خوام .

Crystal_Planet
16th June 2008, 02:42 PM
.man fekr konam gheymatesh hamon 500 bashe nabayad gomroko faramosh konim

Alcatrazz
16th June 2008, 03:01 PM
نه بابا گمرک چیچی مگه نه اینکه فوقش 50 هزار تومان بکشن سرش

اینقدر گرون هم نیست >؟